Skocz do zawartości

Filmy


alwin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Przebudzenie/a (Aweakings, ale nie jestem pewny) i Ptasiek (Birdy)

ostatnio oglądałem w tv, z kategorii dramat/cięższy film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklana pułapka :)

Plusik dla Ciebie

 

-Dogville

-Sokół Maltański

-Niezniszczalny

-Fargo

-Za garść dolarów więcej

-Na nabrzeżach

-Taksówkarz

-Wściekły Byk

-Full Metal Jacket

-Mulholland Drive

 

jak chcesz więcej pisz na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horror of malformed men oraz Strange Circus :thumbsup: pierwszy to klasyka japońskiego horroru (eroguro bodajże), a drugi to dramatowe-coś ze wspaniałym zakończeniem. poza tym Long Dream i Tetsuo (pierwsza część).

 

a Serbski Film jest całkiem wesoły, seksowna scena z noworodkiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward nożycoręki :3

chyba jedyny na którym mało się nie rozwyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już taki temat. Ale ok, moje propozycje to:

Donnie Darko

Fight Club

Zagubiona Autostrada

Skazany na bluesa

 

Pierwszy i trzeci są dość trudne. Trzeba lubić tego typu psychodele, żeby się spodobało.

 

A jeszcze z komedii to Tenacious D in the pick of desteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona mila jest do kitu (moim zdaniem). Oglądając ją miałem wrażenie, że ktoś mnie próbuje nabrać. Można było znacznie lepiej przygotować widza na fakt, że to film o cudach, a nie, że nagle cały sens się wali i film obraca o 180 stopni. Poza tym co to za ściema, że bez problemu można wyprowadzić ponad 2-metrowego murzyna z więzienia? Film, który zgrywa bardzo piękny i niby ma wzruszać. Jedyne dobre w tym filmie to rola tego wrednego strażnika. Koleś grał świetnie i tylko sceny z nim były coś warte. Chociaż to i tak lepsze niż Buntownik z wyboru. W przypadku tego drugiego jestem pod naprawdę ogromnym wrażeniem, że takie gówno zdobyło taką popularność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. gdyby zrobili bardziej 'realnie' to film zakończył by się tak jak mówisz w momencie gdzie mieli murzynka wynieść z kicia a nie oto chodziło:) To miał być film piękny, nawet zaryzykuję stwierdzenie że prawie baśń. Reżyser wiedział co robi , dzieki temu jest tak popularny i lubiany(film). Krytyka słuszna ale moim zdaniem i tak warto go zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co reżyser chciał osiągnąć. Ale stwierdzam, że trochę to nie wyszło. I powiem jako osoba, która na filmach wzrusza się bardzo łatwo: nie podziałał na mnie. Po prostu są filmy w których dzieją się cuda i widza to nie dziwi, "bo to film o tym". A tu jest to całkowicie niespodziewane i gdy nagle następuję niesamowite uzdrowienie zapalenia pęcherza aż ciśnie się na usta pytanie "Co tu robi ta scena?!". Potem już wiemy jaki to film i już nas to nie dziwi. Za to pojawiają się inne niesamowite rzeczy. A scena jak koleś bez gąbki spala się na krześle jest dla mnie trochę zbyt efekciarska. To też do tego filmu nie pasowało.

 

Co do Incepcji:

Mógłbym ją zjechać totalnie za kompletną nieznajomość tematu oraz paskudne odwzorowanie rzeczywistości snu. Byle tylko napchać efektów i przyciągnąć jak najwięcej amerykanów. Ale mimo to film mi się podobał, bo od początku byłem przygotowany na to, że to tego typu film co nie trzyma się faktów, a stawia na efekty. No bo kto widział by sen się rozpadał w taki sposób, że walą się budynki i różne rzeczy wybuchają gdy sobie uświadomimy, że to sen? To tak wcale nie wygląda. I takie szczegóły i trzeźwość myślenia w śnie? Niesamowite!

 

Polecam ponownie wspomnianą wcześniej przeze mnie Zagubioną Autostradę. Ten film doskonale przedstawia rzeczywistość senną. Tworzy doprawdy niesamowity klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O muszę to dorwać. Widzę że znasz się na rzeczy Platyna- dzieki za opinię. A ogladałeś Wyspę tajemnic?

 

Nie oglądałem, ale opis na FilmWebie jest dość intrygujący więc się może w najbliższym czasie zapoznam. Ocena widzę też bardzo wysoka. Chociaż Buntownik z wyboru miał wyższą, a to szmira jak diabli więc się tym tak sugerować nie będę.

 

Przypomniał mi się jeszcze dobry film "Smażone zielone pomidory". Chociaż on raczej nie jest z tych trudnych. Ale film i tak świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc polecam Ci tą Wyspę tajemnic, naprawdę dobre kino, może przyznam się do tępego umysłu ale musiałem go obejrzeć 2 razy aby do końca zrozumieć i poznać wszystkie smaczki tego filmu:) Pomidory brzmią intrygująco więc już są moje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...