Skocz do zawartości

125p Road to Glory


Rekomendowane odpowiedzi

Untitled-1.png

Tytuł: 125p Road to Glory

Wersja: 1.c [15/05/16] NEW

 

Gatunek: wyścigówka (Racing game)

 

Opis:

 

Jest to gra, którą tworzę w ramach wyzwania "1 gra w 30 dni". Chcę przez to pokazać, że jest możliwe wykonanie dobrej gry w ciągu 30 dni, poświęcając około godziny dziennie.

Gra z gatunku wyścigi - naszym celem jest przejechanie 3 okrążeń tytułowym 125p, przed upływem czasu. Musimy uważać na ostre zakręty, aby nie zniszczyć naszego pojazdu.

Oprócz zakrętów, naszym przeciwnikiem będzie czas, ilość benzyny w samochodzie i temperatura.

Obecne demo zawiera wiele poprawek, dzięki temu gra jest naprawdę dobra.

Jest to wersja 1.c, czyli ostatnia przed wydaniem pełnej wersji

 

Download 1.c: Pobierz z mojej strony lub Z dysku Google

 

Download 1.b: Pobierz z mojej strony lub Z dysku Google

 

Download 1.a: Pobierz z mojej strony lub Z dysku Google

 

Rozmiar pliku: 30 MB.

 

Autorzy:

 

Programowanie: Badu The Sheep

Fabuła: Badu The Sheep

Grafika: Badu The Sheep & http://www.tracciontrasera.es

Muzyka: Lotus III: The Ultimate Challenge (1992) music by Patrick Phelan (tymczasowo)

 

Screeny:

 

loading233232.jpg

 

screenshot101.png

 

screenshot100.png

 

intro.jpg

 

Jeżeli znalazłeś jakiś błąd - napisz! Dzięki temu, będę wiedział co poprawić przed wydaniem pełnej wersji gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem. mam jakiś wpływ na to, w jakim tempie spada poziom paliwa?

 

z rzeczy do poprawy zwróciłem tylko uwagę na to, że otoczenie porusza się za szybko w stosunku do prędkości (przynajmniej takie mam wrażenie). no i "obr/min" przy reszcie gry i interfejsu po angielsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exp - Poziom paliwa jest zależny od obrotów silnika - im większe. tym szybciej spada, po za tym, jak będziemy jeździć poboczem, to również stracimy więcej paliwa i na dodatek wzrośnie nam temperatura silnika. W pełnej wersji będzie to bardziej odczuwalne ;)

 

Co do obiektów z otoczenia, to moim celem było dodanie dynamizmu rodem z gier "ARCADE"

 

"obr/min" Wiesz co? Sam nie wiem jak do tego podejść... z jednej strony mogę to wymazać i temat z głowy, ale z drugiej strony - to w końcu 125p. Końcówka p była dodawana do fiatów/FSO produkowanych w Polsce, tak więc na desce rozdzielczej znajdują się polskie napisy. Ja bym to zostawię tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Na tę chwilę bardzo słabe.

Przede wszystkim menu za długo się włącza. Wyłączanie gry tak samo trwa za długo.

Jak uderzysz w auto, zwłaszcza jak jesteś rozpoędzony powinieneś zakończyć jazdę, bo masz rozwalone auto, a nie tylko troszkę zwalniasz, przejeżdżasz przez model i jedziesz dalej. Widoczność faktycznie za mała.

(Okej, przywaliłem z mniejszą prędkością, to wtedy nie da się wyminąć, ale i tak jest słabo)

Z latarniami powinno być tak samo, a nie przejeżdżam przez nie i nic się nie dzieje.

Drzewa mi się czasem generują na drodze.

 

Ale najbardziej musisz popracować nad zakrętami, są beznadziejne. Jadę sobie prosto, nagle zakręt, a ja dalej jadę prosto i jadę do przodu pomimo, iż jadę prosto a droga jest w prawo całkowicie prawie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolizje z innymi samochodami są dobre, jeśli przywali się komuś dokładnie w tył. ale jeżeli uderzymy choć trochę na bok, to po prostu przejeżdżamy przez pojazd i nie ma kolizji, a po uderzeniu z boku w ogóle dzieje się coś dziwnego.

 

no i widoczność jest do wydłużenia. perspektywę podczas zakrętu też można by poprawić.

 

tak poza tym to odkryłem, że najlepiej nie przekraczać 60km/h :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exp - odnośnie kolizji z samochodami i innymi obiektami - to już wczoraj naprawiłem. Po za tym, menu i inne "pokoje" (room) otwierają się szybciej. Zmieniłem okno startowe. Dodałem "Hi Score".

 

Prace nad pełną wersją idą "pełną" parą. Czyli ok 60-90 minut dziennie - tyle mam czasu w ciągu dnia.

 

Chociaż czasami jak człowiek wróci po 12 godzinach z pracy, to wygląda jak pierwszy długi kod napisany w GM, nic tylko użyć CTRL+A, a potem nacisnąć przycisk DELETE i zapomnieć o tym...

 

P.S.

exp - odnośnie prędkości 60km/h, spokojnie, jeszcze zegar nie został dostosowany do trasy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten efekt o którym mówiłeś z otoczeniem usuń bo jest śmieszny w samochodzie który rozpędza się do setki w 13 sekund :D

 

Ok kolizje są już lepsze ale zdarzyło mi się przez jednego przelecieć. Odbicie od trawy mi się nie podoba, lepiej zrobić ślizganie się po niewidzialnej ścianie i płynne spowolnienie samochodu z efektem trzęsienia się go. I przydałaby się albo mapa albo znaki pokazujące zakręty jak w grach rajdowych.

 

Jakiego twórcy jest muzyka z menu? Bardzo mi się podoba, przypomina te twórczości Rom Di Prisco i posłuchałbym sobie tego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przetestowałem dopiero dzisiaj i naprawdę fajnie to wygląda.

Ostatnie posty były miesiąc temu, ale mam pytanie, które już zadał ktoś wyżej.

 

Czy planujesz dodać jakieś oznaczenia trasy, bo fiat nie taki wolny, jak go malują i przydałoby się wiedzieć jak kołować w następnym zakręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...