Skocz do zawartości

Grafika(widok z góry)


Durkane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż czy ma ktoś jakiś poradnik,który opisuje jak robić grafikę do gier z widokiem z góry np. takie coś 20130213140159.jpg ?

Nie wiem czy był taki temat jeżeli tak to prosiłbym o link do niego bo jak wpisałem w "szukaj" to nic mi takiego nie pokazało z poradnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

trzeba umieć robić grafę, wtedy to już bez różnicy czy odd góry czy od dołu czy na raka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie nauczysz się rysować robiąc tak jak ktoś ci tłumaczy. Rysowanie, malowanie, granie na instrumencie czy nawet jazda na rowerze przychodzą z czasem. Trzeba szkolić te umiejętności. Nie ma poradników jak rysować, bo każdy rysunek jest inny. To ty jesteś artystą i do ciebie należy jego stworzenie. Samo zrozumienie narzędzi nic Ci nie da, bo każdy program graficzny ma podobne możliwości, różnią się tylko interfacem, skrótami klawiszowymi i nie które nie mają wszystkich funkcji. Musisz wybrać jeden i próbować coś rysować. Wszystko zależy od ciebie co chcesz. Jak chcesz rysować podobnie do tego co pokazałeś u góry to po prostu rysuj.

 

Jedyne co może Ci się przydać to rady na temat rysowania, ale to forum nie jest miejscem na coś takiego. Może jakiś twój znajomy rysuje? Może zapisz się na jakiś kurs? Albo zamknij się w piwnicy i próbuj sam.

 

Jedna rada jaką mogę ci ja dać to: pierw rysuj kontury w jednym kolorze, a potem nakładaj cienie. Masę cieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Designing Arcade Computer Game Graphics, Ari Feldman.

 

Została udostępniona za darmo w necie. Pewnie w niej znajdziesz wskazówki bo jest dość obszerna.

TERAZ NA PEWNO ZOBACZY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...