Skocz do zawartości

Zablokowane Alien Territory - Oficjalne Testy! v0.18


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

Alien_Territory.jpg

ALIEN TERRITORY v0.18 BETA





DOWNLOAD: gear-studio.com

Jedni czekali, drudzy nie, tak czy inaczej nowa wersja już jest. Zmian jest sporo, poprawek również, a testowania jeszcze więcej :)
Nie będę się dużo rozpisywał, bo wszystko jest opisane w liście zmian, powiem tylko, że zrezygnowałem z dodania głosowania na mapę oraz na tryb gry, dlaczego?
Dlatego ponieważ na chwilę obecną jest cały czas jeden serwer, dochodzą nowi gracze, którzy chcą posmakować każdej mapy i każdego trybu, wobec tego gdy na serwerze
"panoszyć" będą starzy wyjadacze, to będą głosowali na tryb, który im się podoba i nowy gracz nigdy nie posmakuje innej mapy bądź rozgrywki. Ta opcja dojdzie w wersji,
w której będzie możliwość stawiania serwera, najprawdopodobniej będzie to w wersji następnej. Umożliwi mi to na zrobienie bardzo rozbudowanej wersji 0.20, gracze będą
sobie grali na swoich/czyiś serwerach, a ja będę mógł spokojnie tworzyć :) a plany są potężne, ale o tym kiedy indziej :)

Zapraszam do gry!

LISTA ZMIAN

- Dodano opis do poszczególnych kolumn w statystyce rundy.
- Dodano nowy efekt reakcji skrzynek, gdy są trafione przez pocisk.
- Dodano więcej płonącego ognia po wybuchach.
- Dodano matkę obcych, więcej informacji na ten temat znajduje się w instrukcji przy wyborze klasy postaci.
- Dodano możliwość ustawienia detali graficznych w grze.
- Zmieniono klasę medyka, od teraz za uleczanie innych dostaje punkty rangi.
- Zmieniono szybkość zmiany broni na dwa razy szybszą.
- Zmieniono system aktywowania niewidzialności - teraz wraz z jej włączeniem, wyłącza się latarka.
- Zmieniono wybór komend, nie trzeba przytrzymywać klawisza aby je wyświetlić - wystarczy raz nacisnąć.
- Zmieniono system punktów funkcyjnych, od teraz gracz otrzymuje pełny stan w nowej rundzie oraz po zdobyciu rangi.
- Zmieniono system punktów funkcyjnych, nabijane są szybciej.
- Zmieniono wygląd ognia po wystrzale.
- Zmieniono nagłośnienie dźwięków, wystrzały są lekko przyciszone.
- Zmieniono balans gry dotyczący siły i mocy obcych.
- Zmieniono system rozpoczynania nowej rundy, od teraz każdy gracz otrzymuje extra amunicję oraz granaty.
- Zmieniono system powstawania przedmiotów, już nie powstają w miejscu na którym stoi gracz.
- Zmieniono animację obcych, teraz wyglądają bardziej agresywnie.
- Zmieniono animację postaci.
- Poprawiono system wymiany przedmiotów, teraz wystarczy zbliżyć się do drugiego gracza i najechać na niego myszką.
- Poprawiono błąd z blokowaniem się tuż przy odrodzeniu.
- Poprawiono błąd wymiany przedmiotów, żołnierz mógł wręczyć pancerz medykowi.
- Poprawiono system ataku obcych, od teraz nie atakują przy pierwszym kontakcie z graczem.
- Poprawiono u medyka leczenie siebie oraz innych graczy. Teraz wystarczy podejść do innego gracza, najechać myszką i wcisnąć klawisz "E".
- Poprawiono błąd z niewidzialnością, która zostawała włączona przy następnej rundzie ( przechodziła z poprzedniej ).
- Poprawiono pingowanie ( wymaga testów )
- Poprawiono wygląd dużej czcionki ( niektóre litery były poszarpane )
- Poprawiono wyświetlanie efektów w menu.
- Poprawiono błąd z krwią, która czasami rysowana była na ogniu zamiast pod nim.
- Poprawiono błąd ze statusem graczy ( po prawej stronie )
- Poprawiono błąd ze zmianą broni ( rolką myszki )
- Poprawiono błąd ze znikaniem statystyk podczas gdy dany gracz zginął.
- Poprawiono błąd związany ze śmiercią gracza - nie widział wystrzałów pozostałych graczy.
- Poprawiono wybuchy oraz rozbryzgi, gra jest teraz bardziej zoptymalizowana.
Oraz wiele innych drobnych poprawek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zerknąłem i.. Tak właściwie to jaki to ma mieć tryb walki? Rozwalałem jakieś zielone "coś" właściwie bez celu. Pseudo światło trochę przeszkadza a odrzut jakbym wystrzelał rakietę w kosmos tym bardziej. Dodatkowo masa różnego infa na ekranie i nie mogłem się połapać o co biega. Tak ogólnie to bym wszystko uprościł i zrobił walkę bardziej zręcznościową a nie widowiskową coś ala soldat/et prosto ale ciekawie. Nie myśleliście o klasach typu et i podobnym typie rozgrywki? Ogólnie to klimat jest ale osoby, które przetestują grę zapewne spędzą przy niej jakieś 2min i po nich zostawią grę na zawsze albo zostaną na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Fajnie się grało z uzjelem i nawet >30 fpsów na 2-letnim lapku z wszystkimi opcjami on, nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana broni scrollem nadal źle działa. Ruszając chyba w górę (a może dół) omija na pewno strzelbę. Nie wiem jak czy dzieje się tak w innych przypadkach.

Ja zauważyłem, że zmieniane scrollem działa tylko na 2 bronie, jeśli ma się ich powyżej 3 lub 4.

 

Dodam, że leczenie kogoś medykiem to masakra, tak cięzko kogoś najechać myszką, bo żadko kto stoji w miejscu, przydało by się to jakoś zmienić (może wieksza odległość od gracza?). A dzisiaj grałem, i pomimo że koleś miał ok 20hp a ja pełny pasek specjalnych umiejetnosci to go nie moglem uleczyć

 

Przydało by się jeszcze zmiana punktacji. Czyli że powinna być lista PUNKTY-FRAGI-ŚMIERCI i wyliczane punkty bo np grając w trybie ataku na matkę obcych, to ja waliłem do małych alienów a kolesie do matki i ja byłem pierwszy pomimo mniejszego udziału w akcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że zmieniane scrollem działa tylko na 2 bronie, jeśli ma się ich powyżej 3 lub 4.

 

Dodam, że leczenie kogoś medykiem to masakra, tak cięzko kogoś najechać myszką, bo żadko kto stoji w miejscu, przydało by się to jakoś zmienić (może wieksza odległość od gracza?). A dzisiaj grałem, i pomimo że koleś miał ok 20hp a ja pełny pasek specjalnych umiejetnosci to go nie moglem uleczyć

 

Przydało by się jeszcze zmiana punktacji. Czyli że powinna być lista PUNKTY-FRAGI-ŚMIERCI i wyliczane punkty bo np grając w trybie ataku na matkę obcych, to ja waliłem do małych alienów a kolesie do matki i ja byłem pierwszy pomimo mniejszego udziału w akcję

 

Popieram Cię w 100%. Dostałem trochę bug reportów od różnych osób, będzie trzeba poprawiać i modyfikować :)

 

@Up hmm dziwne że postać się zacięła, no ale dobrze wiedzieć, BTW: przeczytajcie logi na tym screenie :D lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK błędy poprawie - zapisałem.

 

Co do Matki, to jest różnie, niektórzy twierdzą że jest za słaba, a niektórzy że jest za silna. Ja osobiście uważam że jest dobrze, sam ją rozwalam bez straty życia. Po pierwsze atakuje się ją dopiero jak jest się z dużą rangą ( im większa ranga, tym większa moc broni ), po drugie, jak masz mało HP to należy od niej uciec ( dlatego wolniej chodzi od graczy ), następnie podleczyć się i dalej atakować.

 

Nie rozumiem również dlaczego masz problem z obcym, który wchodzi na Ciebie, przecież wystarczy strzelać i się cofać, obcy gdy jest ranny wolniej chodzi i można spokojnie od niego uciec. Gdyby postać nie mogła przechodzić przez obcych, to by było jeszcze gorzej, bo byś się ciągle blokował i dupa zbita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
OK błędy poprawie - zapisałem.

 

Co do Matki, to jest różnie, niektórzy twierdzą że jest za słaba, a niektórzy że jest za silna. Ja osobiście uważam że jest dobrze, sam ją rozwalam bez straty życia. Po pierwsze atakuje się ją dopiero jak jest się z dużą rangą ( im większa ranga, tym większa moc broni ), po drugie, jak masz mało HP to należy od niej uciec ( dlatego wolniej chodzi od graczy ), następnie podleczyć się i dalej atakować.

 

Nie rozumiem również dlaczego masz problem z obcym, który wchodzi na Ciebie, przecież wystarczy strzelać i się cofać, obcy gdy jest ranny wolniej chodzi i można spokojnie od niego uciec. Gdyby postać nie mogła przechodzić przez obcych, to by było jeszcze gorzej, bo byś się ciągle blokował i dupa zbita.

To zrób może, żeby same się odpychały z twojego środka, bo w sumie trudno to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczył mi taki błąd podczas strzelania w kosmitów:

___________________________________________
ERROR in
action number 1
of Alarm Event for alarm 1
for object objAlien:

Error in code at line 15:
               if ( _sides == 1 ) sc_SoundPlay(global.alien_sound[race,0],x,y);
                                                      ^
at position 53: Unknown variable alien_sound or array index out of bounds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kiedy będzie można popykać ?? bo jak narazie to serwer jest off line...

 

Edit:

 

Super... kliknołem połącz (chyba serwer jest już Online) wpisuje nazwe gracza.. klikam ok i dostaje info:

 

___________________________________________

ERROR in

action number 1

of Draw Event

for object sysLightControl:

 

Trying to use non-existing surface.

 

to se pograłem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...