Skocz do zawartości

Film animowany "Dawno temu"


propaganja

Rekomendowane odpowiedzi

A i widzicie co mi na starość się odkleiło, miały być ciekawe cut scenki do gry pod tym samym tytułem a tu wyszło 7 minut materiału filmowego i dużo doświadczenia w kwesti animacji, i teraz zastanawiam się mocno (a nawet prawie już podiąłem decyzję) czy nie zrobić z tego zwykłego filmu pełnometrażowego. Problemy są dwa, pierwszy że nie mam pojęcia jak takie coś kiedyś wydac i czy w ogóle przejdzie na dvd (format rozdzielczosc i te sprawy), a drugi to sama jakość. Tak wiec zwracam się z tym do was poniżej link do 2,5 minutowej animacji praktycznie z samego początku filmu (niestety bez jakiejkolwiek oprawy dźwiękowej puki co):

link:

https://gmclan.org/up993_4_fymyk1.html

8,5 mb

filmik drugi (starszy) 3 minuty, więcej akcji, brak dźwięku, kilka niedociągnięć

https://gmclan.org/up993_4_fylmyk2.html

ok 15 mb

(Tym którym już filmik podsyłałem też polecam sciągnąć, to zupełnie coś innego, tzn inne sceny, jakościowo mam wrażenie że lepsze, a w szczególności polecam tym którzy śmiali się z rysunku 'z porytą perskeptywą' który wrzucałem kiedyś tam w shoutboxie, bo tutaj jest to w ruchu i widać co jest grane :) )

I przedewszystkim piszcie czy się to w ogóle nadaje na pełnometrażowkę

a i wrzuce później stare 3 minuty to co już pare osób widziało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wosk uważasz że kartony są graficznie (bo jako ze narazie jest tylko grafika to tylko to mozna porownywac) lepsze? O_o [no bo we wlatcach much da sie jeszcze doszukać uroku]

chwilunia zaraz jeszcze coś wrzuce na to marudzenie :P

bo fakt że ten filmik akurat troche statyczny, a w tamtym mamy rzeźnie, ale to jak mówie 10 minut na kompresje i upload.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie szybsza, chodzi o to ze narazie 'wersja robocza' to kilka tysięcy plików png, a to bylo złączane na szybko w virtual dubie.

 

A tu link do 2go filmiku:

https://gmclan.org/up993_4_fylmyk2.html

jest dłuższy i dużo bardziej dynamiczny ale porblem z nim taki że ma kilka ujęć zupełnie niedopracowane i nie chcę mi się tłumaczyć które będą do wymiany, tak więc patrzcie na niego jak na 'wersje roboczą' czym właśnie jest

3 minuty, 14 mb

 

acha a typek powieszony sie tak dziwnie giba na linie bo 'dotyka czasem ziemi czubkami palców, więc się nie udusi' jak tłumaczy swoje hobby Borys czyli ten łysy skupiony z wąsem. No i jakies ruchy rąk mu raczej walne ze sie giba bo wygląda jak trup jak narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma dźwięków, ja tam nie mówię, że włatcy czegośtam są lepsi, ale jest dużo lepszych kartonów i tamte mają przejrzystą grafikę, a twoja jest "brudna", widać, że postacie są normalnie rysowane. Animacje składają się z zza małej ilości klatek. Ogólnie gdybyś nie napisał o tym wydawaniu to na pewno lepiej bym potraktował/spojrzał na twój filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

2 filmik już oglądałem, oprócz paru fragmentów oczywiście, ale wciąż jest niedopracowany. Pierwszy z kolei i motyw z wisielcem i tymi dwoma wąsatymi rycerzami wygląda naprawdę nieźle i nie słuchaj innych: jak będziesz robił bardziej starannie, pomysł wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem dobrej myśli :] wiem ile to roboty i jak musi wszystko wyglądać, pomysł na scenariusz mam wyśmienity, i postaram się nie poddać, na robieniu gier kasy nie zarobiłem trzeba eksperymentować w innej materii.

a jeszcze dla jasności przerzuce pare gifów z galerii grafik:

http://img4.imageshack.us/img4/7915/59729683.gif

http://img23.imageshack.us/img23/1811/88854056.gif

to też nieskonczone fragmenty filmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem dobrej myśli :] wiem ile to roboty i jak musi wszystko wyglądać, pomysł na scenariusz mam wyśmienity, i postaram się nie poddać, na robieniu gier kasy nie zarobiłem trzeba eksperymentować w innej materii.

a jeszcze dla jasności przerzuce pare gifów z galerii grafik:

http://img4.imageshack.us/img4/7915/59729683.gif

http://img23.imageshack.us/img23/1811/88854056.gif

to też nieskonczone fragmenty filmu.

 

Waxx to 'dziwne latanie kamery' to tak zwany widok z oczu, jesli chodzi Ci o scenę w sali tortur.

 

Anaconda bo te sceny nie są skończone, ona ogolnia ma opcje zmieniania sie w ptaka, tym sposobem uciekla z masakry no i zwija sie w skórczach bo ta przemiana nie zależy do przyjemnych, potem nagle jest w krzakach bo brakuje jakiś 30 sekund itp. wiadomo, za mało tego, fabuły sie nie pozna, wrzucilem filmiki tylko zeby pokazac animacje.

A apropo pytania czy nie troche za prędko na to? nie wiem, a czemu by nie spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z skończonych ciężko wybrać, dlatego nie zarobiłem. Za to prawie skończonych mam od groma, dlatego teraz zero programowania, pykam sobie rysunki.

Ale z tych "prawie skończonych" to myśle że takie souljah czy trip dają troche w beret, jakbym to tak kiedyś doszlifował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się tylko spartan podobał ( z innych widziałem tylko screeny, bo ten styl mnie trochę odstrasza). Chodzi ci o zarabianie, jak np. TeeGee na stroce do dwonloadu, czy w sklepie? Tego Spartana po dodaniu tego co kiedyś napisałem mógłbyś na stronce wydać.

 

Najlepszy? A TeeGee?

 

Czy tam ta wasza ukochana almora (aka Gnysek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym filmiku animacje już naprawdę są w porządku, popracuj nad dodatkowymi scenami i dźwiękiem i będzie dobrze :)

ale jest dużo lepszych kartonów i tamte mają przejrzystą grafikę, a twoja jest "brudna", widać, że postacie są normalnie rysowane.

Taa yhym, piesek leszek ;x Wiesz trudno rysować kolorową, pastelową grafikę do scen o wisielcach i przemocy...

almora (aka Gnysek)

Borek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. jak sie wczoraj zorientowalem zeby odpalic filmiki trzeba miec codeca fddshow.

apropo tego co pisał qanar a zacytował lenin, o 'brudnej' grafice - sam tego za wadę nie uznaje, że coś wygląda inaczej nie znaczy że wygląda gorzej, a i tym bardziej to że postacie 'widać że są normalnie narysowane". qanaroo, chodzilo mi o dystrybujcie przez internet tak jak to wykoncypował TeeGee, ale krótka seria niefortunnych zdarzeń nieco popsuła mi szyki, chociaż trip jest że tak powiem w pełnej gotowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...