Skocz do zawartości

Dokładne informacje o wersjach dystrybucji linuxów


MaxGaming

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie brzmi skąd wziąć informacje takie jak:

wersja jądra linuxa

wersja środowiska graficznego i jakie to środowisko(ew. jakie środowiska)

o danej wersji dystrubucji linuxa. (chodzi o dymyślny kernel i środowisko/a przed aktualizacjami, tak jak jest na iso na stronie).

O części linuxów są na wikipedii, ale czasami np polska z angielską jest sprzeczna i okazuje się że obie mają trochę racji :( Pomijając już że są nie precyzjne informacje o ile są np kernel 3.19 a jest 3.19.10.0-blablabla, ale żeby chociaż było do tych 2 miejsc po przecinku xD Główny problem z wikipedią jest jednak taki, że zazwyczaj nie ma :/

Szukałem też po dokumentacjach ale różnie jest. Nie ma jakiegoś sposobu na to? Nie ma jakiegoś konkretnego miejsca?

Najprościej by było pobrać i sprawdzić ale potrzebuje informacji o 18 dystrybucjach przy czym mam limit transferu danych 15GB miesięcznie więc...

 

Ps jeżeli to pomoże to dodam, że nie chodzi o jakieś archiwalne wersje dystrybucji, a najnowsze w wersji stabilnej/LTS zależne jak wygląda cykl wydawniczy danej dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

A próbowałeś http://distrowatch.com/?

 

Tak patrzę, że jak wejdziesz w podstronę danej dystrybucji to tam jest jaka jest wersja danego pakietu. I wersja jądra chyba też w tych pakietach jest (jako linux), ale nie wiem czy to Ci wystarczy? Analogicznie da się też wyciągnąć jakie jest środowisko (jest w podstawowych informacjach a w pakietach wersja). Ale nie wiem czy to pokryje się na 100% z wersjami na płycie danej dystrybucji.

 

Np.: http://distrowatch.com/table.php?distribution=slackware

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...