Skocz do zawartości

Zablokowane Alien Territory - Oficjalne Testy! v0.17


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

Alien_Territory.jpg

ALIEN TERRITORY v0.17 BETA





DOWNLOAD: gear-studio.com

Żeby nie zanudzać tym samym tekstem, po prostu ściągajcie nową wersję, lista zmian na dole :)

LISTA ZMIAN

- Poprawiono błąd z powstawaniem graczy w jednym miejscu w trybie PVP.
- Poprawiono błąd ze zmianą broni gdy gracz trzyma granat.
- Poprawiono błąd związany z posiadaniem pancerza przez medyka,
po zmianie mapy i klasy postaci pozostawała mu z poprzedniej rundy.
- Poprawiono wyskakujący błąd z wyglądem postaci ( wymaga testów )
- poprawiono błąd ze skrzynkami, nie znikały po dłuższym czasie ich odkrycia.
- Poprawiono błąd tracenia energii podczas "Force Respawn" po trafieniu kwasem przez obcego.
- Zmieniono AI obcych, teraz przemieszczają się po całej mapie, wcześniej zazwyczaj skupiały się w miejscu.
- Zmieniono kilka elementów graficznych.
- Dodano kilka nowych elementów graficznych.
- Dodano dwie nowe mapy.
- Dodano możliwość zmiany koloru postaci.
- Dodano płonięcie podłogi, po wybuchu granatu lub beczki.
- Dodano informację o tym, że zostało tylko 20 obcych do zabicia, celem zakończenia rundy.
- Dodano protokół połączenia UDP. Należy odblokować porty ( zakres ) 6900-6920
- Oraz wiele innych drobnych usprawnień oraz poprawek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administratorzy

Drażni mnie sterowanie (dużo guzików, cieżko zapamiętać). Drażni mnie to, że Alieny atakują od razu przy kolizji, bez żadnego opóźnienia - jak zacinasz sie na ścianach to tracisz niepotrzebnie energię (albo jak się spawnują na głowie). No i alieny lekko za szybko zabijają (w sumie w normalnym trybie gra się fajnie, ale PVP to raczej gra w respawny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drażni mnie sterowanie (dużo guzików, cieżko zapamiętać). Drażni mnie to, że Alieny atakują od razu przy kolizji, bez żadnego opóźnienia - jak zacinasz sie na ścianach to tracisz niepotrzebnie energię (albo jak się spawnują na głowie). No i alieny lekko za szybko zabijają (w sumie w normalnym trybie gra się fajnie, ale PVP to raczej gra w respawny).

 

gnysek, wydaje mi się że za mało grasz trochę, bo alieny dobrze energię zabierają :) jest kilka osób już, które się wyrobiły i nabijają mocne rangi. Jeżeli chodzi o spawnowanie alienów, to jest warunek że przy graczu nie może powstać, także muszą Cię brać z zaskoczenia, spróbuj się więcej rozglądać.

Fakt jest taki, że uleczanie medykiem innych graczy jest zbyt skomplikowane i czasami zanim kogoś uleczysz to zginiesz, nad tym popracuję :)

 

Dobre ale nadal mam błędy.

 

Tzn?

 

 

BTW:

Powiem tak, teraz z UDP to jest niebo a ziemia, nie ma osoby która by narzekała na lagi ( sieciowe ), co więcej dorzuciłem dwa sloty więcej ( 8 graczy ) i jest miodzio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówi że surface nie istnieje, czy to wina braku karty graficznej?

 

"Braku karty graficznej"? Czyli rozumiem że masz zintegrowaną? jeżeli tak, to na pewno wina leży po tej stronie, co więcej, nawet jakbyś odpalił tą grę, to na tej ( zintegrowanej ) karcie raczej byś nie pograł :(

 

Co do sterowania - dobrze, ale jeśli medyk będzie tak wolno uleczał, to nie ma raczej jakichś większych szans na dużą rangę.

 

Są gracze, którzy wbijają wysokie rangi każdą klasą postaci :), ale to nie zmienia faktu, że faktycznie uleczanie samego siebie muszę zrobić szybsze oraz przerobić na bardziej wygodne uleczanie innych.

 

BTW: w następnej wersji dam już możliwość ustawienia opcji graficznych, żeby każdy mógł dostosować sobie indywidualnie do mocy kompa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie rozumiem dlaczego połączenie w AT jest tak wolne. Przy obecnej przepustowości, kilka KB to naprawdę nie problem. :/

 

To nie wina połączenia, lecz alarmów. Musiałem zastosować pewien bajer zabezpieczający - niestety jest starej daty i będę go zmieniał... :)

Jak jesteś bardzo ciekaw co tam namieszałem, to na gadu mogę Ci napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://github.com/Medo42/Gmk-Splitter

http://gmc.yoyogames.com/index.php?showtopic=481282

Aha.

 

A do GM6 mam nawet własną klasę PHP jeśli chcesz. ;)

 

Jak jesteś bardzo ciekaw co tam namieszałem, to na gadu mogę Ci napisać :)
Nie wiem co, ale odkręć to w przyszłości. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz lepiej, ale zdarzyło mi się że alien pojawił się we mnie (najwyraźniej stałem w jego spawnie). Za mało jest krzyżyków od uzdrawiania, przez co medyk, po pierwszej minucie jest do dupy. Wybieranie komend nadal jest zjebane. Ciężko jest wcisnąc "Z" i zarazem 7 by rzec: "przyjąłem". Zmien wydawanie komend pod klawiszami F1-F8 jak to jest w battlefieldzie, a komendy nabiorą łatwości w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Wybór postaci powien się odbywać po tym jak Cię zabiją, czyli przed respawnem (jak jest odliczanie) - tak samo na poczatku gry, nie zostaniesz zrzucony na planszę bez wybrania klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://github.com/Medo42/Gmk-Splitter

http://gmc.yoyogames.com/index.php?showtopic=481282

Aha.

 

A do GM6 mam nawet własną klasę PHP jeśli chcesz. ;)

 

Nie wiem co, ale odkręć to w przyszłości. ;)

Huh, ten splitter robi praktycznie to samo, co narzędzie, które piszę. Nawet dane wyjściowe wyglądają bardzo podobnie :D Cóż, widzę że nie ma sensu się dłużej męczyć nad moim programem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, ten splitter robi praktycznie to samo, co narzędzie, które piszę. Nawet dane wyjściowe wyglądają bardzo podobnie :D Cóż, widzę że nie ma sensu się dłużej męczyć nad moim programem :P

 

A znasz powiedzenie "Dobre, bo polskie" ? :)

 

Mnie w grze osobiście nie podoba się rzut granatem. Trzeba dwa razy spację wcisnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Snake zrobi swój program do eksportu zasobów z GMK, żeby móc zarządzać projektem przez SVN, to się wtedy okaże co i jak :D

Mówisz o Almorze rajt? Bo źródeł AT Borek na 99% nikomu nie da, gdyż jest to jego autorski projekt bez wkładu innych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo tak, że nie ma cie na mapie , do momentu wybrania klasy...

 

Edit:

a w Team Fortress 2 ktoś grał ?

tam wybrać postać możesz w każdym momencie, ale uaktywnia się przy respie

 

Tak, system wybierania klas będę musiał przepisać, jest on na szybko zrobiony w sumie. W ogóle planuję w pełnej wersji zrobić "lobby room" itd.

 

A znasz powiedzenie "Dobre, bo polskie" ? :)

 

Mnie w grze osobiście nie podoba się rzut granatem. Trzeba dwa razy spację wcisnąć ?

 

Dwa razy spacja? Prawym myszy rzucasz granat. A propos, w nowej wersji zrobiłem szybszą zmianę broni, zatem również rzut granatem jest szybszy.

 

Borek to wszystko sam zrobił ?

 

O_O no to genialnie mu to wychodzi, nawet bym nie pomyślał, że to wszystko jedna osoba

 

Edit:

dodaj tam możliwość wyłączenia/włączenia dźwięków.

 

Sam, sam :) co do dźwięków, będzie możliwość wyłączenia, ściszenia muzyki i dźwięków. Jeżeli potrzebujesz teraz grać bez dźwięku, to możesz po prostu wyrzucić dźwięki z katalogu "sounds", gra odpali się normalnie :)

 

 

Postawiłem znowu serwer, bo wczoraj niestety musiałem wyłączyć na wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...