Skocz do zawartości

Catharsis


Nirvan

Rekomendowane odpowiedzi

catalphawide.jpg


Tytuł: Catharsis

Gatunek: Horror

Opis:

Catharsis to projekt który zacząłem robić na imagine cup, jest to moja pierwsza gra 3D i pierwszy projekt w unity.
W prawdzie nie dostałem się dalej niż top 30 ( za sam opis gry ) ale to może i lepiej.
Byłem trochę ograniczony przez konkurs i nie dodawałem do gry zbyt wiele mroku i przemocy, teraz mam więcej swobody.
Nie wiem czy warto kontynuować nad nią pracę, więc czekam na wasze opinie ;)

Rozgrywka odbywa się w umyśle/śnie gracza, wygląd korytarzy odzwierciedla w pewnym sensie stan duszy bohatera.
Musisz odnaleźć w tym labiryncie drzwi do pokoju wspomnień w którym będziesz miał szanse naprawić złe decyzje i zbrodnie które uczyniłeś.
( w alphie gra kończy się na wejsciu do takiego pokoju ) *spoiler Z czasem dowiesz się że aktualnie jesteś w stanie śmierci klinicznej
Celem gry jest naprawienie swoich czynów, by dostać drugą szansę.
Z czasem będziesz zbliżał się do coraz gorszych uczynków przez co gra będzie coraz bardziej trudna.

Głównym elementem rozgrywki jest eksploracja korytarzy, w których możesz spotkać wiele surrealistycznych miejsc, istot, rzeczy i zdarzeń.
Wszystko wpływa na stan twojej świadomości. Gdy ją tracisz ( spada nieustannie ), wszystko zaczyna się poruszać,
dziwnie wyglądać i gdy utracisz ją całkowicie - umierasz. ( aktualnie jest jednak restart do checkpointa )
Możesz ją regenorować poprzez patrzenie na bardziej zwyczajne przedmioty, bądź rzeczy z twoich wspomnień.
Gdy robisz postępy w grze, czasami miejsca w których byłeś mogą się zmienić, czasami wszystko może wyglądać zupełnie inaczej,
warto więc czasami zawrócić w poszukiwaniu wyjścia.

Robiąc grę myślałem o oculus rifcie i kontrolerach ruchu, w wyniku czego zrobiłem dziwny system interakcji z obiektami :D.
Nie działa on perfekcyjnie i musiałbym napisać wszystko od nowa ale jakoś daje rade, myślałem że nie zdążę zrobić nic takiego na czas.
Do manipulowania przedmiotami używasz rąk modelu gracza, prawy przycisk myszki to prawa ręka, lewy - lewa.
Gdy dotkniesz czegoś co można podnieść/przesunąć, chwytasz to.
Cały czas sobie wyobrażałem że można w jednej ręce nieść pochodnie a drugą chwycić skrzynie i przesuwać,
a jak chcesz ją podnieść to kładziesz pochodnie na skrzyni i podnosisz dwoma rękoma skrzynie,
ale jak na razie nie udało mi się tego zrobić tak dobrze :D.
Są jeszcze małe bugi ale niektóre są zabawne, jak np. lot na miotle czy człowiek wiertło.

Dobra, możecie napisać co sądzicie o pomyśle i alphie a ja pomyślę co robić dalej ;).


Online: http://www.gameshed.com/Scary-Games/Catharsis/play.html
Indiedb: http://www.indiedb.com/games/catharsis
Rozmiar pliku: 54mb

Gra zrobiona w pełni przeze mnie, ogólnie na imagine cup w drużynie były jeszcze 2 osoby, ale nie zdołali mi znacznie pomóc, parę pomysłów ;)

Screeny:
skrzynkonosz.jpg

52151.jpg

Consciousness_2014-01-03_09-53-59-02.png

Consciousness_2014-01-03_09-48-28-53.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w ciągu tygodnia wprowadziłem sporo poprawek ( do v0.57 ).

Zastanawiam się czy nie dałoby się tego jakoś spieniężyć, ludzie bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat tej gry, jestem zaskoczony, co też zachęciło mnie do kontynuowania pracy nad projektem. Bardzo by mi się przydało unity pro :( łee i jeszcze gdyby mi laptop to uciagnął :D a kieszenie puste.

 

I jestem w szoku, bo ktoś się podszył pode mnie na game jolcie i dzisiaj ta osoba zostawała zbanowana.

Tam można z gry czerpać jakieś zyski ale pewnie to coś w stylu 3$ na rok, ktoś myślał że zbije na mnie fortunę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano :D I mnie ludzie z gameplayów rozwalili na maxa, w ciągu kilku sekund gry, większość odkryła że da się fapować :D patrząc w dół i szybko klikając myszkę, sam o tym nie widziałem :D no i też można grzmocić co popadnie napierając na to, ale to się poprawi.

 

Ruski są niesamowite D: http://youtu.be/OiRkUib0FZY?t=1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza paroma błędami, a jest ich sporo (głównie dziury w mapie, łamanie nadgarstków), gra jak na alphe jest ok. Wymaga duużo poprawek, nieraz wypadłem poza mapę przez ścianę trzymając skrzynię czy beczkę.

 

Screen o jakie dziury mi konkretnie chodzi (nie wiem czy tak miało być):

l75JFBz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o takie malutkie szceliny w np suficie korytarza? To błąd mój albo unity, bo niby robiłem tunele żeby idealnie do siebie pasowały a tu i tak są szczeliny :( Wrzuciłem wersję 0.6 jestem podjarany nowymi dwoma zdarzeniami co dodałem no i dużo bugów poprawiłem.

 

http://www.indiedb.com/games/catharsis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
sry, o pewdiepie'u napisałem xd, ale widzę, że na shoucie już jest. Do usunięcia, sorry.

 

Bez przesady. Shouty przychodzą i odchodzą a post na forum będzie.

Gratulacje dla Nirvana, że Twoja twórczość została dostrzeżona przez raka sławę youtube'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...