Skocz do zawartości

Z CHEMII NOBLA MU


szmalu

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Z CHEMII NOBLA MU

 

Gatunek: zręcznościowo-logiczna

 

Opis:

Większość rzeczy jest opisana wewnątrz gry.

 

Sterowanie:

Spacja - przewijanie tekstu i przejście do następnej planszy

A, S, J, K, L (na dwie ręce chciałem żeby było wygodnie) - układanie/używanie danej rzeczy oraz wybieranie odpowiedzi.

 

Z racji tego, że instrukcja do zręcznościowej części gry wyświetli się tylko raz, sugeruję zapamiętać lub zapisać sobie jaka litera jest przyporządkowana do danej rzeczy,

bo potem będzie kłopot bez tego.

 

Gra składa się z 3 etapów (mini-gier), które będą się odtwarzać cyklicznie, dopóki nie wypełnimy naszego celu (jakim jest znalezienie substancji 'X', szczegóły wewnątrz gry):

- układanie towaru

układamy jak najszybciej towary zgodnie z kolejnością, którą mamy podaną u dołu ekranu. musimy zapełnić wszystkie półki, w razie pomyłki jeden z nich nam spada. gdy zdążymy przed czasem, resztę towaru kradniemy na własny użytek.

- mieszanie składników

dopóki substancja robi się zielona, to znaczy że jesteśmy na dobrej drodze. jeśli damy zły składnik, albo któregoś za dużo, musimy zaczynać od nowa, a składniki przepadają

- rozmowa z dziewczyną

wybieramy jedną z 3 odpowiedzi, jedna jest prawidłowa, jedna neutralna oraz jedna negatywna

 

Grę celowo zrobiłem bardzo łatwą, żeby ci mniej cierpliwi też doszli do końca fabuły (jest koniec, obiecuję), ale obiecuję że mógłbym sprawić że gra stałaby się większym wyzwaniem :P

 

Download: adres z plikiem gry

Rozmiar pliku: 1.91 MB

 

 

Autorzy:

Programowanie: ja

Fabuła: tym razem jest, ja

Grafika: niestety ja (rzadko idę w pikselki)

Muzyka: niestety zbrakło czasu

Screeny:

mpjojy.jpg

f2b31n.jpg

1fa21f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że instrukcja do zręcznościowej części gry wyświetli się tylko raz, sugeruję zapamiętać lub zapisać sobie jaka litera jest przyporządkowana do danej rzeczy,

nie wierzę, że myślałeś, że to dobry pomysł ;_;

 

e: trochę ograłem, niestety, nie dałem rady dojść do końca. gratuluję pomysłu, chciałbym mieć taką wyobraźnię. niestety, wykonanie nie jest tak dobre, chociaż nie jest też złe, ale brakowało mi chociażby instrukcji który przycisk odpowiada któremu towarowi tudzież jakichkolwiek wskazówek co do mieszania składników (bo na chybił-trafił to nie jest dobra metoda). mimo wszystko gra zostawiła po sobie dobre wrażenie.

 

co to za czcionka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest instrukcja mówiąca która litera to który towar, tylko mój błąd że nie wyświetlam tego w czasie rozgrywki. Ogarnąłem to już po wysłaniu gry :( No ale po 2 minutach grania to się już leci na czuja xD

 

A co do mieszania to taki był właśnie zamysł - im więcej towarów podkradniesz w poprzednim etapie tym więcej masz prób w "chybił-trafił" przy mieszaniu (kolejność mieszania nie jest istotna, tylko skład). To ma zmusić do bycia jak najszybszym. Jak ci zabraknie to grasz dalej i zbierasz ich coraz więcej :P

 

Podpowiem jeszcze że składników jest tylko 5.

A na końcu fabuły jest wielki plot-twist XD

 

@edit

a czcionka to oczywiście fixedsys :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 bugi.

Na ekranie z półką, jak się już całą ustawi i itemki spadają do kosza to można bezkarnie spamić wszystkimi literami na klawiaturze i nabić w ten sposób spore ilości płynów.

A na ekranie z babką po udzieleniu odpowiedzi nadal można to robić i zmienić odpowiedź na poprawną, a nawet podbić od razu z 10% do 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...