Skocz do zawartości

Cinders


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

CindersLogo.png

 

Przedstawiam Wam najnowszy projekt naszego zespołu - Cinders. Co prawda info o nim już od dość dawna leży na naszej stronce, ale jakoś nie miałem czasu, żeby wrzucić na GMclan. Dla tych co nie wiedzą - niedawno wraz z częścią zespołu zakończyliśmy współpracę w Codeminion i wystartowaliśmy z własnym studiem - MoaCube.

 

Cinders to zasadniczo visual novel - czyli przekopujesz się przez tekst z ładnymi ilustracjami i podejmujesz wybory, które potem prowadzą do jednego z wielu zakończeń. Sama gra jest zmodernizowaną wersją baśni o Kopciuszku - taką, w której Kopciuszek, zamiast latać na bal, może zdecydować się otruć macochę, odzyskać swoją rezydencję i zwiać z przystojnym kapitanem straży :).

 

Duży nacisk kładziemy na klimat i grafikę w stylu złotego wieku ilustracji, rysowaną przez znaną Wam z Phantasmatu Gracjanę Zielińską. Oczywiście wszystko będzie ładnie animowane i naładowane efektami :). Muzykę tradycyjnie komponuje Rob Westwood - jeden kawałek wrzuciłem nawet na

.

 

Gra ma wyjść w lecie i będzie dostępna na Windows i OSX, tak więc jest to mój pierwszy multiplatformowy projekt na GM.

 

Wiem, że visual novel to gatunek zupełnie niszowy i nie dla każdego, ale pomyślałem, że i tak możecie być ciekawi projektu jako takiego :).

 

 

screen_cind_large.jpg

 

 

Screeny:

screen_cind1th.png screen_cind2th.png screen_cind3th.pngscreen_cind4th.pngscreen_cind5th.png

 

Linki:

Strona Cinders

Nasz Facebook

Tapety z gry

Główny temat muzyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Tylko wersja angielska ma się rozumieć?

 

Będzie jakieś demko/beta przed pełną wersją?

 

Ile będzie kosztować w przybliżeniu?

 

Gdzie zamierzacie to sprzedawać oprócz własnej strony o ile w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pytań :).

 

Tak, póki co planujemy tylko wersję angielską. To strasznie dużo tekstu.

 

W przyszłym miesiącu chcemy wypuścić mini demko/preview, ale nie wiem jeszcze czy będzie publiczne. Odezwij się na GG jakby co :).

 

Gierka będzie kosztować w okolicy 20 baksów. Możliwe, że damy oddzielną cenę dla Polaków. Zmieniam właśnie dostawcę usługi e-commerce i jeszcze z nimi o tym nie gadałem.

 

Sprzedaż głównie na własnej stronie, ale też poprzez strony innych twórców visual noveli na zasadzie afiliacji (już mamy to z nimi dogadane). Po artykule na GameZebo zgłosiły się też do nas portale z grami casual (BigFish i podobne), ale nie wiem jeszcze, czy będziemy się tam pakować. Gra raczej nie jest pod ich grupę docelową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mamy wyboru, że tak powiem :D. Ale też prawda jest taka, że jak się coś robi na pełny etat, to szybko idzie. Jakiś czas temu zdałem sobie sprawę, że w takim trybie, mając wszystkie arty do ArcMagi, byłbym w stanie je skończyć w kilka miechów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezioro w dzien - mistrzostwo swiata, jezioro w nocy - za bardzo przypomina jezioro w dzien, tzn te smugi swiatla juz nie pasuja, w koncu noc az tak nie przebija blaskiem, zamiast nich fajna byla by unoszaca sie nad woda mgla :) Ale w sumie to marudze, basniowy klimat - moze byc blyszczaca noc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zresztą w tej kwestii już zrobiliśmy solidne rozeznanie. Jesteśmy w kontakcie z innymi niezależnymi twórcami visual noveli. Wyłożyli nam jak to wygląda i na co możemy liczyć. Zgodzili się też na sprzedaż Cinders na zasadach afiliacji. Phantasmat to na pewno nie będzie, ale też tego nie oczekujemy. Ogólnie jesteśmy dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki! teraz moj pulpit[klik] wyglada niebiansko. i dalem w rogu logo zeby nie bylo ze od tak se wzialem.

A tak wogole to jeszcze nie napisalem ni slowa o grze. No wiec wlasciwie co tu duzo pisac... Jak widze ze autorem tematu jest teegee, juz mi slinka cienkie na mysl co to bedzie. Jest tak i tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, póki co planujemy

tylkowersję angielską. To

strasznie dużo tekstu.

Jak chcesz znaleść więcej klientów w polsce to lepiej o tym pomyśl.
W przyszłym miesiącu

chcemy wypuścić mini

demko/preview, ale nie

wiem jeszcze czy będzie

publiczne.

I co z demem?
Gierka będzie kosztować

w okolicy 20 baksów

Myślę, że jak dla nas to 20 pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...