Skocz do zawartości

Dashwood's Daring Delves


Threef

Rekomendowane odpowiedzi

cNmITCW.png


Gatunek: Platformówka

Opis: Wciel się w rolę Dashwooda, niesamowicie przystojnego łowcę skarbów, i pomóż mu zdobyć skarby świątyni Terrapolis!

Celem gry jest przejście trzech światów w jak najkrótszym czasie.

Gra powstała przy okazji trzeciego GBJam (Tak, lubię ten jam), ale nie została w pełni skończona. Grafik zażyczył sobie wersji HTML5 i przez cały czas walczyliśmy z bugami GM:S. Od tego czasu gra doczekała się już trzeciej wersji. Zmienione zostało między innymi zachowanie przeciwników oraz dodany tryb "Infinite Runner" który można odblokować przechodząc tryb fabularny albo wpisując w menu "run".

Sterowanie:
Poruszanie - WSAD / Strzałki / D-Pad / Lewy analog
Skok - W / Góra / aeU9mzM.png / hR1cbd6.png
Przechodzenie przez drzwi / Otwieranie skrzyń / Używanie klucza - S / Dół / 1j86pIT.png
Atak korbaczem - J / DzCiWUz.png
Użycie bomby - K / hsguwOj.png
Pauza - P / Start
Wyciszenie muzyki - M

Linki:
Newgrounds
GameJolt


Autorzy:

Programowanie:

Grafika:

Muzyka:

Port:
gnysek


Screeny:
sD8WmMw.pngBCZqSOe.pnglXUqvat.pngxawCtPD.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, a to bardzo źle mi się skacze. Praktycznie zawsze spadam do dziur.

Grafika 4/5

Muzyka 4/5

Dźwięków brak (jakieś zabijanie, chodzenie, chyba, że nie usłyszałem)

Fabuły jako tako brak, ale to w sumie nie ważne.

Grywalność... tutaj zwiększę sobie skale 6.5/10. To skakanie mi naprawdę przeszkadzało ;x

I wydaje mi się, że jest dziwna kolizja postaci po dotknięciu sufitu. Tak jakby to była magiczna-odbijająca ściana.

Ogółem fajna, chociaż daleko nie zaszedłem. Jako całość daję 4/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie sprostowanie:

Własnie zauważyłem że runner mode nie działa na Newgrounds (coś mówiłem o błędach HTML5?), a na GameJolt jest wersja z instalatorem. Zaraz będę uploadował single runtime bo wiem że to wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ciągle płaczę nad skakaniem. :/ Nie ja odpowiadałem za design a grafik. W pierwotnej wersji zażyczył sobie aby postać podczas skoku ślizgała się głową po suficie. Nigdy czegoś takiego nie widziałem i wydawało mi się to idiotyczne. No i dopiero pod koniec prac dowiedziałem się że mam dodać te zapadające się platformy. Przez to wszystko wygląda jak wygląda. :( Nie jestem z tego zbyt zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślizganie się po suficie. Z jednej strony ułatwienie (co nie koniecznie oznacza coś dobrego), z drugiej głupota. Na razie postać się odbija od tej ściany zamiast w nią uderzać. Trudno mi wyjaśnić, co mam na myśli. Gra jest jak najbardziej dobra, tylko to skakanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie wiem o co chodzi. Nie ma żadnego odbicia, po prostu vspeed jest zerowany, a że gravity jest dość spore to takie to sprawia wrażenie. Jak już pisałem, to nie był mój pomysł na grę. Zrobienie tak aby postać mogła skakać 2 tile w górę i 4 w bok wymagało aby to wszystko tak było jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...