Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pewnie zauważyliście pracowałem sobie nad modelami 3D ze spritów GMowego przykładu "1945" Marka Overmarsa. No to poszedłem dalej i stworzyłem resztę grafik i zmodyfikowałem gierkę do trybu 3D.

 

Przykład można ściągnąć tutaj: http://www.mediafire.com/download/setjnr3h...si5/1945_3D.rar

 

 

 

Gra wewnątrz jest niestety mixem klocków i mojego kodu. Bo Mark pisał tą grę wtedy całkowicie na klockach, mogłem wszystko przerobić na kod ale pomyślałem że tak będzie lepiej bo łatwiej będzie porównać zmiany z wersją 2D.

 

Od technicznej strony to modele były tworzone w Blenderze w każdym z modeli robiłem najpierw UV mapkę potem texturkę w PS CS2. Dalej exportowałem model na format WaveFront .obj ( skalę ustawiłem 6x większą i odwróciłem osie tak że -Y był przodem a Upvector na osi +Z ). Dalej taki .obj importowałem do GMmodelFix i z niego dopiero zapisałem na format GMa .d3d

Do samego enginu gry to dodałem animację umierania i splash wody. Gdy samolociki umierają i natrafią na którąś wysepkę to splash się nie pojawia tylko jest drugi wybuch.

Sam gameplay się nic nie zmienił, tylko grafika i animacja.

 

Poniżej zamieszam jeszcze wszystkie pliki Blendera i Photoshopa na których robiłem modele.

Pliki Blendera i Photoshopa

I ostatecznie filmik timelapse z tworzenia jednego z modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ja bym to chętnie przeportował na iPada / Androida i wszystkie inne platformy jeśli jesteś chętny do współpracy. Dorobiłoby się inne kamery, urozmaiciło gameplay (spójrz na Aces of the Luftwaffe od Handy Games - http://www.handy-games.com/public/AcesOfTheLuftwaffe/ ) - pomyśl o tym i daj mi znać, bo trzeba by pewnie jeszcze trochę modeli dorobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem raczej nad jakąś strzelanką sci-fi w której dało by się tworzyć własny statek. Sci-Fi ma taką przewagę że mogę wymyślać dowolne dziwnie wyglądające statki a nie trzymać się jakiegoś tam stałego kanonu. Byle by wyglądały w miarę wiarygodnie. Ale nie wiem ile by wyszło z tym zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

@up: Ouya?

 

Ja bym tę grę podrasował dając nawet takie uproszczone karykaturalne samolociki z II WŚ i jakieś tam niby bitwy wymyślił morskie, gdzieś tam na pacyfiku np. ale też w Europie (np. z jednej strony ekranu mogłoby być widoczne miasto i plaże, a akcja i tak nad morzem).

 

Update: Studio łyknęło, 5 minut poprawek i działa:

 

1945.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Kamera się ruszała zależnie od myszki, można było obrócić całość :) Podeślę potem (z domu), dużo zmian tam nie ma, modele dałem do included files, usunąłem dwie linijki od highscore, oraz ustawiłem "Use for 3D" dla textur (jednej zmienialem canvas size, bo było o piksel za dużo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...