Skocz do zawartości

Inwazja 2: Magia żywiołów


exp

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Inwazja 2: Magia żywiołów

 

Gatunek: platformówka

 

Opis: Inwazja 2: Magia żywiołów to sequel mojego wielkiego hitu, który zatrząsł branżą i zmienił oblicze elektronicznej rozgrywki.

Okazuje się, że wcale nie unicestwiliśmy życia na Ziemi i ludzie przygotowują potężną broń, która mogłaby powstrzymać naszą inwazję. Wcielamy się w elitarną jednostkę kosmitów - kosmicznego maga żywiołów i mamy na celu odnalezienie broni i zniszczenie jej.

 

Download:

klik klik

 

Rozmiar pliku: 4,20MB

 

 

Autorzy:

Programowanie: ja

Fabuła: ja

Grafika: ja

Muzyka: ja wohl

 

screen1.jpg

screen2.jpg

screen3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłamię mówiąc, że wygodnie mi się sterowało. W sumie nieogarniałem co klikam, jakoś tak miałem nadzieję, że dobry palec idzie, przez co nonstop zmieniałem sobie żywioły, wskakiwałem w ogień itd. Chyba wolałbym sterowanie z Little Fighter, gdzie było WASD i FGH. (poprawka, w LF, wybierało się sterowanie, nie mam pojęcia gdzie tak było) No, a przechodząc do samej gry. Strasznie fajny pomysł z tym wszystkim, mogłeś zrobić czwarty żywioł, ziemia i by się w ten sposób tworzyło jakieś czasowe platformy. W połączeniu z wiatrem byłoby ciekawe combo. Ta muzyczka coś w sobie ma. No, kolejny twór który mnie urzekł z YXY. W sumie z GMCLANu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był żywioł ziemia, zmieniał postać w kamień i była ona niewrażliwa na obrażenia, ale nie można było skakać. Był też żywioł elektryczności służący do rozbrajania robotów i zabezpieczeń w bazie, których nie zdążyłem zrobić. Wielu rzeczy nie zdążyłem niestety zrobić, miałem strasznie dużo nauki w ten weekend (w sumie nadal mam), np. więcej żywiołów, kontekstowe użycie magii, zagadki, znajdźki, sekretne miejsca itd., z tych ostatnich nawet jedno zostało, ale nie da się tam dostać. Zamrożonych przeciwników miało się dać przesuwać, choć to akurat nie kwestia braku czasu, a tego, że nie umiałem tak zrobić.

 

Co do sterowania, to niestety obawiałem się, że będą z tym problemy. Starałem się zrobić najprościej, jak umiałem i dodałem sterowanie strzałkami i ZX (zainspirował mnie do tego Vader w temacie Future Rambo), ale, jak widać, zawiodłem :V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

a nie dało sie po prostu Z - skok

X - ogien, C - woda, V - powietrze? >.>

 

jak już chciałeś najprościej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opierałem się na sterowaniu nesowym

atak - B

skok - A

zmiana żywiołu - select

bo w założeniach gra miała być w stylu nesowym, ale gdzieś na etapie tworzenia pierwszych nieholdplacerowych grafik dałem se siana

 

e: vader, w żadną z tych gier nie grałem :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

no jak osobny przycisk na zmiane żywiołu to nie powinno to wymagać zmieniania tych żywiołów w trybie pośpiesznym :P

 

 

e: vader, w żadną z tych gier nie grałem :v

dobra, hój, zmieniam głos na Kriso >: -(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie z tego sprawę, ale nie mogłem wpaść na nic lepszego. a twoje rozwiązanie z czterema przyciskami imo jeszcze gorsze.

 

e: w sumie skok mogłem dać na W, na klawiaturze by to nie przeszkadzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...