Skocz do zawartości

Nowhere


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio podczas tworzenia programiku do gier wpadłem na pomysł zrobienia przygodówki. Pomysł wpadł, nie wyleciał i zabieram się do pracy. Tzn. już się zabrałem :) Akcja gry Sanktuarium (tytuł gry) rozgrywa się w zakładzie dla psychicznie chorych <_< Fabuła lekko zainspirowana filmem "Lot nad kukłczym gniazdem" (jeden z moich ulubionych filmów), przez ten zakład. A reszta to to, że któregoś dnia zaczynają się dziać dziwne rzeczy w zakładzie. Giną w tajemniczych okolicznościach i bez śladu pacjenci, lekko zdenerwowane zachowanie pracowników itp. Główny bohater, nr 0164 :P próbuje rozwikłać sprawę. { Informuje, że bohater trafił do zakładu za brutalne morderstwa - ale od więzienia wymigał się chorobą psychiczną -.-' } Różni chorzy pacjenci, stary zakład i tym podobne rzeczy mogą sprawić (mogą! Nie jestem pewien czy mi wyjdzie :P) że klimat będzie specyficzny (a la "Lot nad...").

Całą gre tworze w Adventure Game Studio, z własną grafą i "psychiczną" muzyką ;)

Kiedy screeny, demo? Demo za jakiś czas, a screen najwcześniej jutro, a najpóźniej we wtorek. Tak więc spoko :)

 

Czy będzie to hit lub shit, przekonamy się niedłguo. Piszcie co sądzicie o projekcie itp.

 

Pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności

A ja napisze tylko jedno, mam nadzieje, ze Pietrusie nie wymiekniesz z tym programikiem do tworzenia gierek, bo jak mi sie skonczy sesja egzaminacyjna (oby szczesliwie) to bedziesz niezlym motywatorem w postaci konkurencji. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł nawet nawet, screeny zapowiadasz na jutro to coś może z tego będzie, chociaz z drugiej strony , tyle już nam zapowiadałeś gier że najprawdopodobniej tej też nie zrobisz.

 

PS

Miło mi że po części wzorujesz się na moim LOT (leader of trible) :D

klimat będzie specyficzny (a la "Lot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee... Sory, Pietrus ale była juz gra Sanctuary, która też była o zakładzie psychiatrycznym... >> Wiem bo przeszedłem ja bodajże 2 razy. Fabuła zresztą identyczna, o ginących ludziach... Może coś nowego ? ><'

Taka gra już była? :boxed: Niewiedziałem, znalełem tylko Sanitarium <_< No cóż, tak więc zmiana tytułu, ale fabuła bez zmian (ginący pacjenci to tylko początek) :) Tytuł... Eee... Narazie nie mam pomysłu.

 

ja napisze tylko jedno, mam nadzieje, ze Pietrusie nie wymiekniesz z tym programikiem do tworzenia gierek, bo jak mi sie skonczy sesja egzaminacyjna (oby szczesliwie) to bedziesz niezlym motywatorem w postaci konkurencji. :D

O nie... Co złego to nie ja :P Z programem tak szybko nie wymiękne (nie ma grafy, nie ma problemu!) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:sp_ike:

 

No to, kurka jestem mało oryginalny :] Ale jak mówie - ginący pacjenci itp. to dopiero początek... Potem zaczyna się horror... Powiem, że będzie coś o dziwnej sekcie =]

 

EDIT:

Zamiana tytułu na Nowhere ;) Prosiłbym o zamine nazwy tematu na Nowhere :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamrot, co ty bredzisz :P Nawet do gry akcji nazwa 'Psychocombat' nie pasuje - jest poprostu lipna i tyle. Nowhere za to ma to coś :).

 

Gdyby to nie miało być horrorzaste, to możnaby dać tytuł "Adventures in Schizoland" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

OK, czas odświerzyć temat, bo nad grą zaczeły się ponownie prace :P Po pierwsze nazwa gry - Nowhere. I prosiłbym o zmiane nazwy tematu z Sanktuarium na Nowhere :crying: Po drugie - silnik dalej ten sam, robie w Adventure Game Studio. Po trzecie - zmiana fabuły :twisted: Akcja już się nie dzieje w zakładzie psychiatrycznym tylko... w San Francisco. Akcja dzieje się w normalnym SF oraz w alternatywnym SF. W tym drugim dojdzie pare budynków np. szkoła (w której toczy się większość gry). Do nomralnego miasta powrócimy tylko 2 razy i to moge narazie zdradzić :o

Gra będzie typową przygodówką, czyli bez zbędnego strzelania i zabijania :angry: Będzie dużo tajemnic, zagadek - wkońcu do tego projektu potrzebne były mi materiały których szukałem (tzn. nie ja ale dobrzy ludzie tacy jak Tymek i Krychu90 :P). Klimatem będzie przypominać gre Silent Hill :mellow:

 

Kiedy screeny lub demko? Niewiem :crying: Poprostu jestem aktualnie nad tworzeniem postaci (i animacji... brrr). Gdy stworze postać to będzie już łatwiej. Backgroundy jako pomieszczenia (AGS rulez!), teksty, rozmowy, przedmioty, zagadki i viola! Gra gotowa!

A premiere przewiduje na sierpień :P

 

Piszcie co sądzicie, czy fabuła będzie jako-tako lepsza itp. Aha i potrzebuje pomocy - imię głównego bohatera. Imię i nazwisko. Po angielsku. Tylko takie zwyczajne... Z góry dzięki za propozycje :crying:

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- David Dawidinho

Hehe, to nie długo odmień jeszcze swoją ksywkę w imieniu np.

David Sharkest :P

Ale może też te propozycje Ci się spodobają xD (tylko się nie obraźcie za niektóre xD ):

Mark Fireman

Thomas Marmotte

Peter Pieteres

Timon Bareller

David Beaverin

Cristopher Ortographer

(najłatwiej zawsze jest przerobić czyjegoś nicka na imię do gier, a jak gra będzie publikowana na GMCLAN, to mimo iż jest poważna to można trochę tak przerobić nicka lub trochę jego zparodiować, trochę humoru jeszcze nikomu nie zaszkodziło).

 

EDIT: A teraz koniec żartów xD .

Mój props: James Castaway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grze nie będzie żadnych śmiesznych imion lub czegoś podobnego :[ Jak już to jakieś trudne do odkrycia pomieszczenia, albo jakieś easter eggi :P

 

PS. Dzięki za zmiane tematu! :D

 

Newsy!

 

James Castaway i Chris Redfield to będą postacie! Chris Redfield to postań główna, natomiast James Castaway to będzie drugoplanowa postać :) Wielkie dzięki za pomoc :P Ok, troche faktów. Już prawie kończe animacje Chris'a :D Jak tylko to skończe, przechodze do James'a i potem pierwsza lokacja i screen! :D Aha, i jeszcze jedno - gra będzie w stylu starych, dobrych przygodówek LucasArtu, tzn. styl gry, grafika będzie ładniejsza :P Więc jest jako-tako na co czekać :) Pozdro!

Edytowane przez Pietrus_paN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...