Skocz do zawartości

XenoN Online Demo


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: XenoN Online

 

Gatunek: MMO engine

 

Opis: Witam wszystkich.

Juz od dluzszego czasu pracuje nad silnikiem MMO, ktory bedzie uzyty w kilku grach (w tym w grze 'Sythia' autorstwa PabloooGM) i postanowilem ze pokaze wam dotychczasowy owoc mojej pracy. Na dzien dzisiejszy zostalo do poprawienia kilka bledow (przesylanie danych o itemach oraz zapis stanu gracza na serwerze) i za kilka dni wydam wersje pelna, mam nadzieje ze silnik bedzie na tyle dobry by sprostac waszym wymaganiom co do gier online.

Silnik korzysta z pelnej wersji mojego silnika 3d pod gm (XenoN)i rozszerzenia do niego oraz biblioteki 39dll/Winsock dll, ktorego autorem jest 39ster.

 

Klawiszologia itp.:

MLB - atak / akcja (na ikonach)

MRB - kierunek gracza

Strzalki - chodzenie

Srodkowy przycisk myszy - wybor koncentracji energii

Ctrl - skok

Enter - wyslanie wiadomosci

 

Download: Download

Rozmiar pliku: 2.45 MB

 

Autorzy:

Programowanie:
PsichiX

Fabuła:
[brak]

Grafika:
PsichiX

Muzyka:
[brak]

Screeny:

01re1.png

02st4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: To nie gra, lecz silnik - jasne ze nazwy nie zmienie.. -.-

Po drugie: Przyklad jest w trybie 3d, ale silnik jest takze do gier 2d.

Po trzecie: Chodzenie - byc moze Wam sie nie podoba, ale to tylko przyklad i pomyslcie: jakie inne moglem dac sterowanie, skoro mysz musiala byc do uzytku ikon, a klawisze liter i cyfr do czatu? Te wydalo sie najlepsze wedlug mnie. Poza tym to przeciez silnik - kazdy bedzie mogl sobie to zmienic.

 

Co do bledu: wlasnie o tym mowilem, problem z itemami no i chyba jeszcze z atakowaniem. Dzieki za wskazanie bledu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rozszerzenie do XenoNa, w tym przypadku obsluguje obliczenia dla kamery

 

@up: nie az takich zaawansowanych, bynajmniej nie w tym przykladzie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat w innej wersji, tutaj nie chcialem dawac tej opcji, bo nie potrzebna, to tylko do symulatorow itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio co 4 miesiace przerabiam gruntownie strukture, wlasnie przyszedl na to czas. wiec za kilka miesiecy bedzie gotowa pelna wersja XenoN Core ale jako dll w c++, wiec pod gm spokojnie pojdzie. Powiem krotko ze nowa struktura bedzie obejmowala fizyke punktow, jak na razie jestem we wstepnej fazie przerobek.

A dla tego ze robie jako dll to dam w tym przykladzie dotychczasowe zrodlo silnika pod gm.

Co do tego czy cos na nim zrobie: Na razie od poczatku zabawy w gry mam jeden powazny projekt na glowie, ktory zrobie dopiero gdy XenoN bedzie w 100% gotowy, ale za wczesnie by o tym sie rozpisywac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad: Niestety nie dodam - chcem by ten silnik byl od podstaw robiony przeze mnie ;P

Cora: A tego bledu u siebie nie mialem, ale sprawdze jeszcze dokladnie :) A co do lagow - wina slabego kompa, ale efekt 'ciecia' to wynik dostosowania predkosci w grze (nie room_speed) do czasu rzeczywistego - chocby bylo nawet 2 fps to gracz w ciagu sekundy przejdzie ta sama odleglosc co inny ktory ma 60 fps - taki sposob na oduzaleznienie predkosci gry od predkosci kompa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ^exit

reszta komend: ^create_list commands show

2. W demie na razie nie ma animacji, wybierz koncentracje energii na 'kijek' i atakuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...