Skocz do zawartości

Zablokowane Znajdź ukrytą wiadomość


-[PhariseuS]-

Rekomendowane odpowiedzi

W tym poście została ukryta wiadomość. Waszym zadaniem będzie znalezienie jej. Jeżeli już nawet znacie odpowiedź, nie postujcie jej - wy będziecie mieli satysfakcję z odgadnięcia, a innym nie popsujecie zabawy. Jeżeli jednak tak się zdarzy, że przez dłuższy czas nikt nie znajdzie rozwiązania (w co wątpię!), będę zarzucał wskazówkami. W tej zabawie to jest fajne, że satysfakcja z odgadnięcia jest wprost proporcjonalna do czasu, jaki został temu poświęcony :) To nie ściema. W tym poście NAPRAWDĘ została ukryta wiadomość. Powodzenia

 

EDIT: Napiszcie wszakże CZY znaleźliście ukrytą wiadomość i ile Wam to zajęło :P

Edytowane przez -[PhariseuS]-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

ja tu nic nie widzę, nie lubię takich zabaw, bo jak wiem że coś jest trywialnie proste a nie umiem tego rozwiązać, to dostaję nerwa i mi gul skacze :P

 

Czy to jest może zadanie typu:

Z jednego końca miasta na drugi jedzie tramwaj. Odległość pomiędzy nimi wynosi 10 km. Podaj nazwiska pasażerow wiedząć że babcia Halina jest 7 razy starsza od motorniczego, a on jadł na śniadanie jajko na twardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-[PhariseuS]- , banał dałeś ;) zajeło mi to tak około 1min :] a klofasa ni da rady złamać :D męcze, męcze i chyba siebie zamęcze :D

 

P.S Nie było mnie 5 dni na forum i teraz jak weszłem to pełno bigosu z kaszaną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

o ja znam takie numery. CHcecie się wzbogacić ??

 

Zadanie od gnyska. Potrzebne jest np. 10 złotych i kalkulator (najlepiej naukowy, z ulamkami, ale wystarczy tez zwykły).

 

Podejdź do swojej matematyczki i powiedz (ale ważne są słowa) "czy ma Pani podzielić 10 złotych na pół??" przy czum ważne jest powiedzieć "podzielić na pół" bo inaczej nie zadziała. Nie zdziwcie się, jak da wam dwie pięciozłotówki.

Wyciągnijcie zatem kalkulator i wpiszcie: "10 : 0.5 = 20" (nie, nie 5 a 20). Nie pytajcie jak to możliwe, już tłumaczę. Do tego wlaśnie potrzebne są ułamki. pół to inaczej jedna druga (1/2). Dzielenie to inaczej mnozenie przez odwrotność.

Zatem "10 : 1/2 = 10 * 2".

 

Nie zapomnijcie odebrać swoich "dwóch dych" :P

 

Ostrzegam jak ktos dostanie jedynke nie od mnie pretensje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...