Skocz do zawartości

The Island RPG


Yoda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sorry że doublepost ale mam sprawę no a bez odświezenia to by mi nic nie dało ;)

 

Otóż... dotychczas grafikę w Islandzie obrabiał(czy tez podrasowywał :P) na Photoshopie mike_p - ale niestety powiedział ze mu się juz nie chce i zostawił mnie na lodzie :/ Ja ni posiadam niestaty PS i ni w ząb nie umiem na nim robić a za Islanda wziąłem się na poważnie i chcę go skończyć... grafik przybywa ale przecież nie wstawię takich prosto z painta...

 

I mam pytanie - czy ktoś z was podjąłby się i miałby chęć robić dla mnie te graficzki (tj. obrabiac je w PS)? Oczywiście miejsce w Autorach gwarantowane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, pogralem troche, nawet, nawet, ale malo sie dzieje - jestem na plazy, ide do miasta (wszystko sie troche tnie). w sumie nawet fajne ale gry typu almora mi sie znudzily...

 

A co do grafika, to niestety nie mam PS wiec nie pomoge (choc bym chetnie pomogl :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PsichiX to przycięcie przy wchodzeniu do miasta to przez wczytywanie grafik ;) A co do małego dziania się :P to fakt - postaram się zrobić jakieś questy dodać szczegóły terenu itp.

 

@PsichiX a byłeś wogóle w lesie xD? Będąc w mieście idź na pd-wsch a tam jest przejscie do lasu a w tym lesie jest przejście do jeszcze jednego lasu ale tam są juz potworki na 7-9 level :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, co prawda w lesie bylem ale tylko na chwile - jakos nic mnie nie atakowalo. Co do tniecia, to mi raczej chodzilo o tniecie podczas poruszania po miescie - tam fps schodzi o polowe. I znalazlem jeden blad kosmetyczny: glowa bohatera powinna miec jakas blokade bo jak sie patrzy za siebie to jakos nie realnie glowa (twarz) znajduje sie po stronie plecow.

Ale i tak sprawdze jeszcze co z tymi potworami w lesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lesie są potwory tylko poki co stoją w miejscu -musisz poszukac xd a co do fpsów w mieście to nie wiem od czego to zalezy u mnie raz są full a raz spadają do 20-25... a maxpayna sie pytałem i u nirgo było cały czas full <bec> btw nie wiem od czego by to mgło być... może od ilości obiektów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ilosc obiektow;

- rozne petle;

- kod bez dobrej optymalizacji.

A przeciez kompa nie mam wolnego. Powinienes zatrudnic betatesterow (kazdy z kompem roznej mocy), ktorzy by sprawdzali jak gra dziala, jakie ma wymagania i ewentualnie umiejacych programowac by pomogli opracowac dobra optymalizacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oj oj znowu double post xD

 

Ale do rzeczy - oto nadchodzi ostatnie demko Islanda... (fanfary) Więcej uż nie będzei bo nie ma sensu - będzie pełna wersja myślę gdzieś na święta :D W tej wersji silnik jest skończony na jakieś 80-90% Zostało pare rzeczy do dopracowania. W nowej wersji możemy se postrzelać z łuku xD Doszły nowe itemy, jeden quest :P Nowych map nie ma bo po co? Tak więc:

 

:hitler:

 

I mam pytanko: czy jak wejdziecie do miasta to też wam sięsystem zawiesza? :P W sensie że wszystkie inne aplikacje sa nieaktywne... u mnie tak jest ale TYLKO w mieście w innych lokacjach jest juz OK... hmmm :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nic takiego nie zaobserwowałem. Poza tym:

- czemu ludzik nie macha głową? Ona jest na jakimś kołku czy jak? Bo śmiesznie to wygląda przy ataku.

- Dźwięki ataku są do kitu. Nie ma broni, walę w powietrze, a słyszę dźwięk uderzającego metalu

- Podczas klikania nie powinno być żadnego dźwięku. Weź go usuń bo oszaleć można. To był główny powód szybkiego wyłączenia gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no patrz a u mnie jak wejdę do miasta to nie dość żę spadają FPSy to jeszcze mi sie wszystkie aplikacje zacinają :D hmmm czyli to znaczy że to znów wina mojego kompa który ssie tak mocno że aż boli ... Hmmm coraz bardziej jestem przekonany żę to wina procesora :o

 

Btw czy 572 obiekty do dużo? :D

 

A co do głowy tojuż się za nią biorę.. poprawiam ją od pierwszej wersji i ciagle o niej zapominam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

W mieście jest trochę więcej obciążenia procesora, ale bez przesady, żadnych anomalii u mnie nie ma, więc to wina twojego komputera. Podaj parametry.

 

572 to nie jest dużo obiektów. Możesz mieć i dziesięć razy tyle, byle by nie miały jakichś mocno obciążających skryptów. Optymalizacja plus dobre algorytmy potrafią zdziałać cuda.

 

Swoją drogą jak rysujesz cały interfejs? Na draw na surface, a potem surface czy sam draw?

 

ps. O lol, znalazłem siebie jako NPC. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam draw... a co do kompa mam:

 

procek celeron 2gh i cały czas mam wrażenie że tojego wina albowiem:

Ramu mam 1024mb

a karta grafiki wiele tu chyba do gadania nie ma : Radeon 9550 128mb

 

:|

 

O lol, znalazłem siebie jako NPC. smile2.gif

:D nom sprzedajesz w sklepie magicznym - niezła posadka nie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze doradzić żeby zmienić branie ekwipunku z ziemi, ponieważ można brać np. złoto z daleka :/ No ale reszta jest świetna :) Aa i jeszcze mógłbyś dopracować animacje strzelania z łuku. Troche to tak widać jakby ludzik strzelał z jednej ręki :P Powodzenia w dalszej pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
w tej najnowszej wersji na 1 stronie co jest znalazlem taki blad ze nie da sie powrocic do miasta

Możesz trochę rozwinąć? :P Wiem że był taki błąd w starej wersji ale w tej już poprawiłem... :F

 

A co do wczytywania to wiem - po prostu saving gm'a mnie w chu*a zrobił :P musze napisać swoje save'owanie =:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...