Skocz do zawartości

Jak zrobić minimapkę?


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

ale chodzi Ci o to żeby ona na ekranie była w jednym miejscu to narysuj sobie mapke i daj ją do rooma a w drawie obiektu wpisz takie coś:

 

draw_sprite(spritemapki,0,view_xview[view_current]+100,view_yview[view_current]+

25)

 

tymi wartościami możesz operować w celu dostosowania optymalnej Ci pozycji mapki a to current to wywal chyba że robisz gre na 2 lub więcej ekranów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najlepiej zrobić obiekt mapke dalej gdzieś w roomie żeby była widoczna na jednym z 2 ekranów a na mapce ustawić obiekty odpowiadające każdemu obiektowi w grze.. bo inaczej nie wiem jak to zrobic sam robiłem kiedys niby gps do mojej gry na którym było widać jak wszystko się rusza i szło też przybliżać fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kiedyś miałem takiego kolcka do mapki, że mi robił ją.. Ale to było pod starszą wersję GM... :crying:

I było fajnie.. Wolałbym jakby mapka była rysowana i obiekty na niej by się też przemieszczały..

Ale są dosyć małe (32*32). Nie wyobrażam sobie skalowania mapy.. Jak to może wyglądać 0o Obiekt 32* 32 ma 3,2*3,2.. :lol:

 

Musi to fajnie wyglądać..

Mapka jest po to żeby kontrolować grę.. A nie po to żeby fajnie wyglądało.. :huh:

 

Pomóżcie z tą mapką.. Niech nie zwalnia mi nic.. I wrogowie muszą być pod postacią kwadratów.. Powiedzmy.. Da się zrobić? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o Lionie, nie o tobie. Widocznie byl niegdyś modem i dlatego dostalem warna. Za co? Bo zobilem drugi przyklad radaru, co Lion odczytal jako celową prowokacje ;]

sorry ale twój przykład jest troszkę podobny do mojego i myślałem że do mnie kierujesz te słowa mój błąd

no ale Sonique miał już mnie na myśli więc do niego te słowa też są kierowane te słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...