Skocz do zawartości

Lucky Day


propaganja

Rekomendowane odpowiedzi

O_o ile moze sie ladowac gra z GM'a? hyh, zaluje ze dalem 5 starow. Dostal bys jednego ;p

e tam marudzisz.. zreszzta zobaczysz 2 demko bedzie sie duzo szybciej ladowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast robić dema i pisać sporo rzeczy żeby prawidłowo działało to rób pełną wersję od razu, dema poczekają. Albo na wzór opensourcowych projektów możesz upubliczniać to co już zrobiłeś w formie binarnej np. co tydzień, bez poprawiania ani niczego. :P (I tak mi ta gra zwisa, jak wszystkie inne jako użytkownik pingwina.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast robić dema i pisać sporo rzeczy żeby prawidłowo działało to rób pełną wersję od razu, dema poczekają. Albo na wzór opensourcowych projektów możesz upubliczniać to co już zrobiłeś w formie binarnej np. co tydzień, bez poprawiania ani niczego. :P (I tak mi ta gra zwisa, jak wszystkie inne jako użytkownik pingwina.)

Nie no co tydzien cosik wydawac wg. mnie bez sensu, ale demko oficjalne musi byc z jednego prostego powodu - trzeba nieco rozpowszechnić gierke nie tylko na gmclanie, a to demko dosępne w tej chwili jest zbyt okrojone żeby wyruszać z nim w świat, ogólnie ma sporo błędów i nie jest do końca dopracowane, nie będę was męczył kolejnymi demami - potem już uczciwe czekanie na full versje, ale jak mówiłem, demko oficjalne być musi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O - przegapiłem nową grę Propaganji - muszę częściej wpadać na GMclan ;).

 

Okej - ściągnąłem demko i muszę przyznać, że nie byłem zachwycony. Generalnie gra mi się nie podoba i uważam, że SJ było tysiąc razy lepsze.

 

Lucky Day to po prostu sam seks i przemoc (w obskurnym wydaniu), a jakoś nie mam ochoty męczyć się oglądaniem takich rzeczy.

Nie zrozum mnie źle - ja ogólnie nie mam nic do przemocy i (zwłaszcza ;D) seksu w grach. Carmageddona uwielbiałem, GTA było kapitalne, Fallout miał klimat, a Postal był fantastycznym shooterem - tyle, że w tamtych grach była no... jakaś gra. Gracz sam sterował postacią (czy samochodem) i mógł się aktywnie wyżyć, rozwalając otoczenie i katując niewinnych. Przemoc tworzyła odpowiedni klimat, ale gra pozostawała grą - miała swoje trudności, wyzwania i zasady.

W każdej "normalnej" grze, w której można tłuc zwykłych ludzi (choćby w Oblivionie czy Bloodlines), lubiłem choć raz zrobić sobie sejw i wymordowac populację - ot tak dla wyżywki. Ale tam przynajmniej miałem wpływ na bezpośredni przebieg masakry.

 

LD tego nie ma - ot oglądamy filmik i wybieramy opcje - zupełnie biernie z naszej strony. Trochę jak w starych tekstówkach - jest mnóstwo opcji wyboru i kombinacji, a każda prowadzi do jakiegoś rozwiązania. W LD do tekstu dochodzą scenki (które stają się przydługie przy kolejnych podejściach). Tyle że nawet w tekstówkach była jakaś fabuła, zagadki i cel do osiągnięcia, a LD to po prostu festiwal oglądania krwawych scenek rodem z kina gore.

 

Okej - kolo zatacza się po chawirze, wybija do baru ze striptizem i luka na gołą panienkę na rurze. Można pogadać z barmanem - ekstra do wyboru masa tekstów (i bluzgów), tylko po co? Do niczego nie prowadzą. Ustawiam się na bzykanie w sraczu. Przez paręnaście sekund muszę się gapić jak koleś posuwa dziwkę na podłodze kibla (sic), a potem mam do wyboru 5 opcji jak jej nawrzucać. Decyduję się ją zabić i muszę patrzeć jak facet tłucze na śmierć prostytutkę... ech... w tym momencie wysiadam. To jest punkt, w którym mówię "dość" i ide układać klejnociki w Bejewelled (wciąż czując pewien niesmak).

 

Wiem że takie gry (czy filmy jak "Hostel", czy "Piła 523432+") mają swoje grono fanów, ale mnie to nie kręci. Najbardziej matrwi mnie to, że dorośli ludzie nie jarają się takimi produkcjami, natomiast wiele dzieciaków w coś takiego gra i się niezdrowo podnieca (bo takie... "zakazane"). Myślę, że tu jest tak samo - starsi członkowie GMclanu sobie zobaczyli i odpuscili, za to na kompie kilkunastu 12-latków można teraz zobaczyć jak facet zabija k**wę po wy****aniu jej na podłodze sracza :boxed:.

 

Co do rzeczy technicznych - wszystko wygląda bardzo ładnie i klimatycznie, ale imho tym razem ten sam karykaturalny styl grafiki już po prostu nie pasuje. No i te animacje są jakieś "sztywne". Kiedy koleś zatacza się u siebie w domu, to to naprawdę dziwnie wygląda.

Scenek znowu nie da sie normalnie przewijać, a w tej grze to już akurat poważna rzecz.

 

Dalej uważam, że jesteś świetnym gamemakerem i niewątpliwie masz ogromne pokłady talentu i wyobraźni, ale moim zdaniem tym razem przesadziłeś. To czywiście wyłącznie moje prywatne odczucia, ale ja bym zdecydowanie wolał gdybyś po prostu dokończył SoulJah. SJ było bardziej "pozytywne" i no... dało sie w nie *grać*.

 

Zrobisz jak chcesz of course - powyższy tekst to tylko moje trzy grosze na ten temat.

 

Cheers ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TeeGee

Piszesz SoulJah byłby 100 razy lepszy.. ok, nie zaprzeczam, zmieniłbym tylko na "souljah bedzie 100 razy lepszy" bo ani na sekunde z niego nie zrezygnowalem.

A Lucky Day - hmm barwny opis zapodałeś jeśli chodzi o scene w 24 klubie. Dodam tylko że w tą gre będzie można tak grać, będzie można posuwac prostytutke na podlodze sracza i bedzie mozna dobic ja kilkoma sprawnymi ciosami, tak samo jak bedzie mozna zabic kazdego innego czlowieka znajdujacego sie w grze, móc nie znaczy musieć, chociaż nie zaprzeczam że ta gra ma być chora i popieprzona.. to będzie można rozegrać i stworzyć sobie fajną fabułe naprawdę nie używając bezsensownej przemocy i nie zabijajac kazdego kogo popadnie.. a myślenie w tej grze serio powinno się w pełnej wersji przydac.

A zataczanie w domu faktycznie musze poprawic, tak samo jak "znikajace" oczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, że w finalnej wersji trza będzie kombinować i będzie można sobie ułożyć sporo rozmaitych fabuł.

W ogóle, obiektywnie mówiąć, gra reprezentuje wysoki poziom, ciekawy pomysł i b. ładne wykonanie.

 

Ale osobiście ja wysiadam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...