Skocz do zawartości

MAGI - Magical Strategy Game


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim,

 

MAGI 1.2 jest wreszcie gotowe i możliwe do pobierania!

 

Ten update to największy zestaw zmian od wersji 1.0. Zebrałem całą masę opini od graczy oraz recenzentów i wykorzystałem je do udoskonalenie gry. Moim głownym celem było uczynienie MAGI grą bardziej przyjazną i zrozumiałą dla nowych użytkowników.

 

Nowym graczom MAGI 1.2 oferuje:

 

- Kompletnie przerobiony interfejs i schemat kontroli! Jest teraz o wiele bardziej przejrzysty i intuicyjny.

 

- Udoskonalony tutorial i zestaw gotowych postaci - idealnych na pierwsze kroki w MAGI.

 

Starzy wyjadacze na pewno docenią:

 

- Dwa nowe utwory napisane przez Roba Westwooda!

 

- Nowe, lepsze efekty czarów! Teraz naprawdę można poczuć siłę eksplozji Ognistej Kuli.

 

- Rozmaite zmiany w równowadze gry.

 

- Nowy system kolejkowania zaklęć - dużo bardziej zrozumiały dla nowicjuszy i jednocześnie dający większą kontrolę nad postacią.

 

Screenshoty:

screen1th.jpgscreen2th.jpgscreen4th.jpg

 

Linki:

 

MAGI demo

 

Oficjalna stronka

 

Forum

 

Kup grę

 

Głosuj na MAGI w konkursie Indie Games Showcase

 

Mam nadzieję, że spodobają się Wam zmiany. Miłej zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 858
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No widzisz, tak jak mówiłem w shoutboxie. Jak tylko zacząłeś sobie liczyć za pogranie w pełną wersję, popularność zaczęła spadać - oczywiście pomijamy fanatyków i takich tam. =)

 

Co do gry. Pograłem trochę i przyznam że w stosunku do poprzednich wersji jest dużo lepiej. Interface dalej nie jest zbyt wygodny - tzn. na początku nic, a nic nie da się zrozumieć co do czego i co to wszystko oznacza. Po czasie można metodą prób i błędów dość do wszystkiego. =P

 

Oprawa dźwiękowa jest świetne, nic dodać nic ująć.

 

I chyba tyle. =3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he - to, że dla biednych Polaczków płatna gra to zabójstwo, to sprawa wiadoma ;). Nie ma jej na Torrentach! O mój Boże nie możemy naszej narodowej specjalizacji wykorzystać i jej ukraść! :D

 

oczywiście pomijamy fanatyków i takich tam. =)

 

I wszystkich normalnych graczy, dla których zapłacenie za grę jest sprawą normalną. Serio, wkurza mnie takie podejście. Normalnie ludzie gratulują komuś wydania komercyjnego tytułu, a w Polsce jak nie dają darmo, to mógł by w ogóle nie istnieć. I kto z nami nie pije, ten donosi.

 

Ech... ile jeszcze czasu minie zanim staniemy się normalnym krajem jak reszta UE... u nas jak widać ciągle bieda. :rolleyes: .

 

Dobra - tyle mego marudzenia...

 

Fajnie słyszeć, że zmiany Ci się podobają. Sporo się przy nich napracowaliśmy (z testerami) i miło dostać choć ten jeden komentarz ;). Fakt, że chyba ogólnie wysiłki zostały docenione, bo gra zaczęła schodzić jak ciepłe bułeczki. Na pewno spora tu zasługa Roba i nowych utworów (he he - i dobrze - za tę kasę i przy jego "zabójczej prędkości", można mieć oczekiwania ;)).

 

Przykro mi, że interfejs dalej wydał Ci się niezrozumiały. Co konkretnie sprawiało ci kłopoty? No i czy czytałeś tutorial? A jeśli tak, to czy znasz inglisz :D?

 

Tak czy inaczej - wielkie dzięki za komentarz i miłego pykania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, wkurza mnie takie podejście. Normalnie ludzie gratulują komuś wydania komercyjnego tytułu, a w Polsce jak nie dają darmo, to mógł by w ogóle nie istnieć.
Nie o to mi chodziło. Ja jestem wręcz dumny, że powstała komercyjna gra na GM, a jej autor jest polakiem. =)

 

Tylko że u nas trzeba się narobić by zarobić. Dlatego też bez obrazy, ale wolę wydać te pieniądze z mojej harówy na nowy komputer czy na opłacenie serwera na jakiś portal czy stronę domową którą obiecałem sobie napisać. =P

 

Przykro mi, że interfejs dalej wydał Ci się niezrozumiały. Co konkretnie sprawiało ci kłopoty? No i czy czytałeś tutorial? A jeśli tak, to czy znasz inglisz :D?
Oczywiście że znam inglisza. :P Tutka też czytałem... ale jest on strasznie nudny, że po czasie zaczyna się po prostu walić w klawiaturę by go ominąć. Większą frajdę sprawia dochodzenie samemu co do czego. =P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło. Ja jestem wręcz dumny, że powstała komercyjna gra na GM, a jej autor jest polakiem. =)

 

Tylko że u nas trzeba się narobić by zarobić. Dlatego też bez obrazy, ale wolę wydać te pieniądze z mojej harówy na nowy komputer czy na opłacenie serwera na jakiś portal czy stronę domową którą obiecałem sobie napisać. =P

 

Spoko. Ja nie piję do Ciebie bezpośrednio, tylko do ogólnej biedy naszego narodu :(. Wiadomo, że niskie płace są przyczyną naszego buractwa, a lata wychowania w komunie i zaborach, też niezbyt pomagają. Ale mimo wszystko to smutne, że dla Polaka 20$ to tak dużo. To ledwie 55 zeta - dniówka w mcDonalds - nie powiem, żeby to było tak wiele za 2 lata ciężkiej pracy.

 

Kombinowałem z obniżeniem cen dla Polaków do 25-30 zeta, ale po zrobieniu researchu i pogadaniu z innymi producentami gier w Polsce, zdałem sobię sprawę, że to bez sensu. To nie cena jest problemem, tylko polska mentalność. Polacy po prostu nie lubią kupować gier przez internet - nie szanują czyjejś pracy i własności intelektualnej na tyle, żeby wydać jakąkolwiek kasiore. No i nie mają kart kredytowych ani kont paypal. I to jest już naprawdę smutne.

 

Na początku się dziwiłem czemu usługi eCommerce mają dla Polaków "specjalne warunki" (czytaj: niekorzystne) i czemu inni twórcy gier i dystrybutorzy wolą się z Polakami (i Rosjanami) nie zadawać. Po wydaniu własnej gry i posiedzeniu trochę "w biznesie" już niestety wiem czemu :(.

Tragedią jest kiedy słyszę historię od kolesia, o tym jak postanowił przejrzeć bazę danych swojej gry (przy okazji pracy nad jakimś bugiem) i okazało się, że ma mnówstwo użytkowników z Polski, mimo że gra nie sprzedała się tam w ani jednej kopii. Cholera - byli tak bezczelni, że podawali swoje dane osobowe. Siara. Naprawdę, czasem się można wstydzić naszego kraju.

 

Ech... dobra... znowu marudzę ;).

 

 

Hmm, obawiam się, że niestety większość graczy wcale nie lubi eksperymentować. A tutoriale niestety są nudne i nic się z tym specjalnie nie da zrobić (bez sporych nakładów kasy i kombinowania). Grunt, że do wszystkiego doszedłeś w końcu, ale wolałbym, żeby rzeczy były bardziej oczywiste.

Co konkretnie było niejasne, albo wymagało najwięcej dochodzenia? To by mi mogło bardzo pomóc na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale niestety. Może za jakiś czas się to zmieni. =)

 

Co konkretnie było niejasne, albo wymagało najwięcej dochodzenia?
Atrybuty postaci, przydał by się jasny opis który by podkreślał w czasie gry co od czego jest zależne - niby są to rzeczy oczywiste, a jednak. =)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ledwie 55 zeta

Zauważ, że za 55 zeta to kupisz już naprawdę rozbudowaną gierkę na DVD B) Także z wielkim szacunkiem dla Ciebie, ale jeśli miałbym kupować, to jednak wybrałbym grę na krążku z wiekszym rozmiarem i lepszą grafiką :P

 

Naprawdę, czasem się można wstydzić naszego kraju.

A gdzie Twój patriotyzm? :huh: Ładnie tak uczyć młodzież o Polsce? :] Ja jestem dumny że jestem Polakiem i moje dzieci też tego uczę, także tu nie zgodze się z Tobą, ale spoko każdy może mieć własne zdanie.

To może zadam Tobie pytanie:

A kim chciałbyś być jakbyś miał do wyboru? I co na to Twoi rodzice? Może poczują się urażeni, albo mają jakiś żal samych do siebie, że urodzili Ciebie w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Valdemor się objawił :D. Witam spowrotem na GMClanie.

 

Zauważ, że za 55 zeta to kupisz już naprawdę rozbudowaną gierkę na DVD Także z wielkim szacunkiem dla Ciebie, ale jeśli miałbym kupować, to jednak wybrałbym grę na krążku z wiekszym rozmiarem i lepszą grafiką

 

No właśnie - a na na całej reszcie świata, kupić gierkę indie to nie jest żadna wielka mecyja. No i zwykłe gry też są droższe, bo i kieszenie zasobniejsze. Tam to 20$ to naprawdę tanio, a u nas... już nie bardzo.

Poza tym nasz rynek jeszcze nie dorósł do tego, żeby płacić za gry inide jakiekolwiek kwoty. My nadal żyjemy w przekonaniu, że gry to są na półkach w sklepie (a w ogóle to dla dzieci ;)), a w internecie to się tylko je ściąga z torrentów. Portale takie jak BigFish Games to dla nas coś niezrozumiałego.

Moją grę kupiło mnóstwo ludzi z całego świata - w tym z także z "biednych" krajów. A z Polski? Jedna osoba - ja sam, kiedy testowałem czy wszystko jest okej :(. I co mi z recenzji ze złotem na VictoryGames i po komentarzach "świetna gra - wiele bym dał za pełną wersję", skoro to "wiele" to mniej niż głupie pięć dych (albo "wiele" = "szukałbym więcej niż 10 minut na torrentach" ;)).

 

A gdzie Twój patriotyzm? Ładnie tak uczyć młodzież o Polsce?

 

No właśnie z powodu patriotyzmu jest mi tak przykro ;). Głupio mi kiedy kraj, który w sumie bardzo lubię, wypada tak buraczanie na światowej scenie. Przykro mi, bo też uważam się za Polaka, i nie lubię kiedy wszyscy nas traktują jakbyśmy byli daleko w tyle (zwłaszcza jeśli mają rację).

 

He he - a moi starsi pewnie też woleli by mnie urodzić w stanach czy Niemczech ;).

 

Jedyna zaleta (dla mnie) z naszej narodowej biedy to, to że te głupie 20$ to dla mnie ładna kasa. I jak zchodzi kilkanaście kopii gry w dwa dni, to to jest całkiem dobry zarobek :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Valdemor się objawił :D. Witam spowrotem na GMClanie.

Witaj, witaj :thumbsup: Jestem tu tylko przelotem B)

 

He he - a moi starsi pewnie też woleli by mnie urodzić w stanach czy Niemczech ;).

No tak, bo teraz dobrze stoją. Zawsze chcemy być tam gdzie jest dobrobyt itp. A co powiesz jak Polska za 10 lat zostanie np. mocarstwem ;) To kim wtedy chciałbyś być? Albo co powiesz swoim dzieciom, jak się spytają: Tata, dlaczego nie urodziłem się w Polsce?. Albo spytają się: Dlaczego nie jestem Polakiem? I co wtedy odpowiesz?

Jedyna zaleta (dla mnie) z naszej narodowej biedy to, to że te głupie 20$ to dla mnie ładna kasa. I jak zchodzi kilkanaście kopii gry w dwa dni, to to jest całkiem dobry zarobek :D.

No widzisz, czyli coś jednak masz z tej Polski :P A wyobraź sobie jakbyś mieszkał w Stanach? To by zaledwie starczyło by Ci na hamburgera ;)

 

Co do samej gry, jest dobrze wykonana, pyka w nią moje młodsze pokolenie :thumbsup: Także zachęcam do kupowania i wspierania młodego programistę B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja akurat nie wolałbym się rodzić w stanach - bycie Polakiem bardzo mi odpowiada. Chciałbym tylko, żeby Polska miała na świecie lepszą reputację i żeby nasz rynek był bardziej rozwinięty (fakt, że łądnie się rozwija).

 

Żal mi zwłaszcza, dlatego że mamy w Polsce naprawdę świetnych twórców, ale nasze zacofanie ogranicza im możliwości. Programiści z UW rozwalają wszystkich w konkursach - i co z tego mają? Pracę za granicą, bo u nas perspektywy marne.

 

Zresztą nawet GMclan - kto mi powie, że Borek nie jest mastahem? A jakie ma możliwości :(?

 

Najlepsi u nas albo się marnują, albo uciekają za granicę. Fakt, że sytuacja się na szczęscie powoli zmienia, choć na dzień dzisiejszy jest fatalna.

 

Teraz pracuję przy Wiedźminie i muszę powiedzieć, że naprawdę się fajnie patrzy jakie cuda potrafią robić Polacy. I tylko człowiek żałuje, że nie mamy zachodniego budżetu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko, żeby Polska miała na świecie lepszą reputację

No to ją twórz, a nie tylko na nią narzekasz :P Jeden Polak zadowolony, to więcej niż jeden nie zadowolony ;)

 

A tak apropo, jak można otrzymać wersję 1.2 Twojej gry? Czy może gratis obowiązywał tylko jednej wersji? :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tworzę wszakże ;). Staram się jak mogę.

I tak trzymaj, tylko żeby było to jeszcze bardziej widoczne :P

Co do pełnej wersji 1.2 - potem na GG się zgadamy ;).

OK. Nie ma problema. Wieczorkiem jak bedę w doma :P

 

PS: Zachęciłem do zagrania młode pokolenie na innym forum. Szczegóły podam także na GG :P Wiesz może kupić to nie kupią, ale bynajmniej usłyszą o niej. Zawsze jakaś to reklama jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zachęcał ktoś miłośników MtG ? (sam kolekcjonuje te karcisze) Ja nad zakupem pomyślę, ale z tym ciężko bo kilka gier czeka w kolejce... Jednak myślę, że jak ktoś przebiera kartami MtG i ma kompa to być może by, i w MAGI popykał. Jak coś się sprzedaje to na pierwszym miejscu trza szukać grupę pasującą do tego co oferuje produkt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valdemor:

 

Dzięki - zawsze Google page rank rośnie :D.

 

Nathaniel:

 

Wiem. Ale pamiętaj też, że reklamowanie swoich produktów na różnych forach kończy się zbanowaniem. Z guerilla marketingiem trza być bardzo ostrożnym, ale jak tylko mogę, to staram się MAGI wcisnąć gdzie się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - zawsze Google page rank rośnie :D.

I tak ładnie :P Twoja strona osiągneła już PR=3, a tak niedawno przecież powstała :P

 

Zaś ja dziękuję za prezencik :thumbsup:

No i jeszcze jedna sprawa, masz oficjalne zaproszenie do rozmów do nowo powstałego tematu. Chłopaki liczą na Twoje przyjście :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TeeGee

Ja może kupię full'a. Tylko powiedz mi czy można płacić tylko w dolcach? Są może funty lub np. euro? :P

 

@topic

 

Mam nadzieję, że PR w Google podrośnie dla getmagi.com.

Ściągnąłem se demko na infie dziś. :P

 

A tak apropos, jak dowiem się czegoś to może kumple bannera na stronach se zamieszczą.

Chociaż dla MAGI to pewnie będzie prawie nic.

Ale zawsze dobre intencje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nathaniel:

 

Jak założysz konto, żeby dać jedną wiadomość, w której niby przypadkiem wspomnisz adres strony, to i tak Cię zbanują :D. Tu się trzeba sporo nakombinować, albo być aktywnym użytkownikiem. A z ciekawości - co reklamujesz?

 

Valdemor:

 

PR=3 to wciąż dość mało. Zabawa zaczyna się od PR=4 :D. Fakt, że i tak bardziej patrzę na wykaz ruchu według Alexy, niż Google PR. A ten rośnie bardzo ładnie (po updacie 1.2 był ogromny skok).

 

W temacie się udzieliłem, ale nie mam czasu na zostanie bardziej aktywnym użytkownikiem ;).

 

Solmis:

 

No... jakbyś kupił, to byłbyś kozakiem i pierwszym Polakiem, który wsparł MAGI.

 

Tylko powiedz mi czy można płacić tylko w dolcach? Są może funty lub np. euro?

 

Ech... nie prościej było zajrzeć do sklepu i sprawdzić :D? Można płacić nawet w Jenach. Zresztą to i tak niewielka różnica bo kwota zawsze przelicza się na równowartość 19.95$.

 

Dobre intencje bardzo się liczą i było by super, gdyby Twoi kumple mogli umieścić bannerka (jakby co to wyślę Ci bannerki PMem). Zawsze to jakiś dodatkowy ruch - nawet jeśli niewielki. Ale jak wielu ludzi wspiera projekt, to łacznie nabijają sporo trafficu i dlatego takie akcje bardzo się liczą.

 

Na przykład pamiętam jak jednego dnia MAGI kupiło (niemal na raz) jakichś pięciu Włochów. Poszukałem w Google i okazało się, że ktoś założył na jakimś włoskim forum temat o tym, że grał w MAGI, i że jest takie fajne. Mała rzecz - a ile mi dała radości (no i 100$ :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ TeeGee

 

Ok. Może już niedługo se kupie (w funtach zapewne).

A z reklamą nie ma jeszcze odpowiedzi. :]

 

Zareklamuję może jeszcze na jakiś forach. :P

 

EDIT:

 

    Magi - Full Game — 10.70 GBP

 

xD

Kupie na 90 %. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he - jak kupisz, to dostaniesz specjalne błogosławieństwo wielkiego TeeGee, które sprawi, że poczujesz się jak ktoś zupełnie wyjątkowy. A w niebie powitają cię zastępy dziewic z nowiutkimi kompami, napakowanymi najlepszymi gierkami.

 

;)

 

Można spyatć dlaczego w funtach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musze pogratulowac stworzenia gry za ktora mozna sciagac kase od graczy :P

 

Pierwsza gra jaka widze zrobiona w GMie ktora moze znajsc wielu potencjalnych nabywcow i warto za nia zaplacic ;)

 

Powodzenia z promowaniem gry.

 

 

~nie mam polskich znakow, prosze nie marudzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solmis:

 

A tak po prostu pytałem z ciekawości ;). Żadnych ukrytych podtekstów.

 

Wielkie dzięki za reklamę. Każdy link więcej, to dodatkowy ruch :D. Jakby co, to tu masz kilka bannerków:

 

Title Logo

300x250 Banner

Skyscraper Banner

 

David Dark:

 

Dzięki.

 

To nie pierwsza gra na GM, która robi kasę. Jest ich jeszcze kilka (jedną właśnie wydaje mój kolega - tytuł Immortal Defense, cena 22.95$). Najbardziej znana to chyba Cute Knight - prosty rgp/sim w stylu Princess Maker. Gierka odniosła naprawdę duży sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ TeeGee

 

Dzięki za bannerki. :P

Tylko ten trzeci jest pusty. ;/

 

Rozreklamuje się szybko (tak mi się wydaje). :P

 

A to mój screenik z gry (jak na początek nieźle chyba xD): klick

 

P.S. Sam robiłeś grafikę? W jakim programie? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi działają wszystkie - spróbuj jeszcze raz ;). A screen w porząsiu, choć jakaś akcja by się przydała ;).

 

Jakby co, to ładne screeny są na www.getmagi.com/screens.zip. Możesz z nich korzystać, albo podlinkować bezpośrednio te z mojej stronki.

 

Daj linka, jak już wrzucisz. No i wielkie dzięki. Takie akcje naprawdę pomagają.

 

Tak grafikę robiłem sam - na GIMPie. Na początku taka fajna nie była :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim. Mam interesujące ogłoszenie dla tych, którym MAGI się podoba, ale $19,95 to dla nich zbyt wysoka cena. Otóż - wszedłem w układ partnerski z portalem GameduJour i w efekcie...

 

9-tego czerwca, MAGI będzie dostępne za 60% zniżką na portalu Game du Jour.

 

To oznacza $7.98 zamiast zwyczajowych $19.95! Czyli około 22 PLN - to tyle co za pizzę w PizzaHut ;).

 

Promocja trwa tylko 24 godziny, więc musicie się spieszyć, jeśli chcecie skorzystać ;).

 

Mam nadzieję, że gra wreszcie trafi w jakieś polskie ręce, bo tym razem cena będzie już naprawdę "krajowa" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...