Skocz do zawartości

MAGI - Magical Strategy Game


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 858
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sorry, że wczoraj nic nie zapostowałem w końcu. Byłem za bardzo zejachany po powrocie do chaty i czekam jeszcze na jedną grafikę. Dzisiaj już coś na stówę zapodam :).

 

Lenin, taa - pograłem sobie chwilkę z pseudo-AI, które rzucało losowe czary. Jak mam być szczery, to dupowo po byku się grało - sporo zmian w designie trzeba było wprowadzić :D.

Trailera nie chcę na razie wrzucać, bo sporo grafik brakuje, czasem nie ma animacji albo efektów czarów i by to niefajnie wyglądało. Z filmikami musicie poczekać na milestone, w którym będą już sfinalizowane wszystkie podstawowe elementy graficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak troche z opoznieniem ale ten screen co pokazales to tylko kawalek, a jest dosc spory - powiekswyles go czy bedzie tak wysoka rozdzielczosc ?

 

(widzieliscie jaka klawiature maja we Francji ? :) )

 

Przepraszam za blendy i brak polskich znakow

 

éèà

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas oczekiwania ?

Do podania nowych materiałów - kilka godzin (jak wrócę z pracy :)). Do trailera - nie mam pojęcia. Może miesiąc albo krócej.

 

Jaka jest przewidywana waga następnej części ?

Zmieścisz się w 100 mb ?

Planuje zmieścić się w 50Mb lub mniej. Więcej to niezbyt dobry pomysł dla sharewarówki. Najwięcej oczywiście zajmie muza, bo tego się nie da za bardzo po kompresji pojechać bez utraty jakości.

 

Tak troche z opoznieniem ale ten screen co pokazales to tylko kawalek, a jest dosc spory - powiekswyles go czy bedzie tak wysoka rozdzielczosc

Nic nie powiększałem ani nie edytowałem na tym screenie. Gra będzie latać w standardowym 1024x768, po prostu postacie faktycznie są duże i szczegółowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Heh, w sumie to nie zadowolisz klienta, bo jak rozdzielczość pionowa będzie niższa / wyższa, to i tak gra nie będzie tak ładnie wyglądać , bo się rozciągnie proporcjonalnie. Na ekranie 1240 x 1024 to już całkiem sie kaszani, bo albo masz stosunek 5:4 albo tradycyjnue 4:3 i paski na dole i u góry...

Można by zostawić 1:1 ale wtedy pozostanie w ramce na większości monitorów poza 15'' :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ha, tego się nie spodziewaliście - newsy o starym MAGI :D. Choć nie tylko...

 

magi131.jpg

 

Wypuściliśmy nową wersję MAGI z poprawkami do bugów i balansu, obniżyliśmy cenę do $15.95 (jakieś 45 PLN) i ogłosiliśmy promocję, w której każdy kto kupił lub kupi grę dostanie 50% zniżki na ArcMagi.

 

Kryje się za tym wiele czynników. Na świecie recesja - ludzie mają kłopoty z codziennymi wydatkami, a co dopiero z kupowaniem gier indie. Dolar wrócił do rozsądnej wartości. A poza tym sequel jest drogi w produkcji i, przyznam bez bicia, potrzebuję tylu sprzedaży ile się da.

 

Zniżka 50% na ArcMagi to mój mały dowód wdzięczności dla wszystkich, którzy kupili grę. Bez tego nie było by mowu o sequelu w takiej jakości. W zasadzie cała kasa ze sprzedaży gry szła na updaty i na produkcję dwójki.

 

 

Na naszym forum wystartowała też sekcja o ArcMagi. To oczywiście dla znających angielski, ale wrzucamy tam różne fajne bajerki z produkcji. Na razie jest dziennik Roba z komponowaniu muzyki do gry i post o technice rysowania i animacji stosowanej przez naszego artystę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, rzeczywiście niespodzianka! :)

I to miła. :P

 

Już pobieram pełną wersję, jak zagram dam edita lub napisze nowego posta.

 

EDIT:

 

Zmian niestety się tak nie zauważa... :[

Ale i tak fajnie. ^^

Czy mi się wydaje, czy Magi trochę szybciej chodzi? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmian niestety się tak nie zauważa... :[

Ale i tak fajnie. ^^

Czy mi się wydaje, czy Magi trochę szybciej chodzi?

Powinno chodzić tak samo. Tym razem nie ma jakichś widocznych zmian - to nieduży update. Skupiłem się na tym, żeby gra była wreszcie wolna od bugów, których trochę się nazbierało od premiery wersji 1.3. Zmiany balansowe to takie małe ekstra - nie widać ich na pierwszy rzut oka, ale zawsze gra się lepiej i jest więcej ciekawych strategii.

 

Głównym newsem jest tak naprawdę zmiana ceny i ta zniżka na ArcMagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Łącznie na przestrzeni tych kilku lat będzie jakieś parędziesiąt tysięcy złotych. Mniej niż jakakolwiek normalna pensja, ale chyba całkiem nieźle jak na pierwszy raz i w sumie hobbystyczny projekt. Grę zrobiłbym i tak, więc fajnie, że przynajmniej coś wpadło :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Eh... no gdyby nie 39dll to bym chyba jednak na tego maka odłożył i pomyślał o Almorze (z drugiej strony moze przepisanie tej biblioteki by pomogło z serwerem linuksowym...?).

 

Myślę, ze na Macu gra przeżyje swoją drugą młodość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, na zachodnim GMC jest projekt sportowania 39dll na Maca. Aczkolwiek na Twoim miejscu i tak bym poczekał, aż Almora będzie już z grubsza gotowa. Kto wie - może do tego czasu wyjdzie GM kompilujący na obie platformy. Obecny GM4Mac to naprawdę porażka, a te komputery są jednak drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zrobiliśmy na stronce MoaCube dużą promocję Magi, żeby zebrać trochę więcej kasy na produkcję Cinders i ArcMagi:

 

http://moacube.com/news/big-magi-sale/

 

Można kupić gierkę za $5.95 (z VAT to wychodzi jakieś 20 złotych), albo w jednym z droższych pakietów ($25 i $50) i w zamian potem dostać jedną lub nawet wszystkie nasze przyszłe gry za darmo.

 

To trochę taki eksperyment i bardzo jestem ciekaw czy coś z tego będzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...