Skocz do zawartości

VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to pora na Webzirne pytanie.

 

Kupiłem sobie dysk na sacie II i podłączyłem go tak jak należy. Moja płyta główna nie ma wbudowanej obsługi saty II, ale dysk jest kompatybilny. Bios go wykrywa, windows (są dwa dyski podłączone - ten na sacie i drugi, na którym mam system ATA) nie. Jak zrobić, żeby wino wykryło mój dysk? Jest on nowy, dopiero co kupiony. W mój komputer->zarządzaj->zarządzaj dyskami nie wykrywa go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 508
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wcześniej to nie miałem dysku ;o

Ok, to może od początku:

 

Mam sobie Windowsa na moim starym ATA 80gb. Postanowiłem, że po potwierdzeniu u globiego tego, że dyski sata II są kompatybilne z wejściami (?) saty I, którą tylko posiada moja płyta główna, kupię sobie dysk sata II 250gb. Poczekałem kilka dni aż przywlekł się kurier, podłączyłem drugi dysk. Piszę cały czas z tego samego windowsa, który jest na ATA 80gb. Bios widzi dwa podpięte dyski (nie partycje!) tą na ATA 80gb i tą na sata 250gb (ten bardzo nowy, który doszedł niedawno kurierem), a windows widzi tylko ata 80gb.

 

Teraz już nie powinno być wątpliwości.

 

A kurier kosztował 15zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to normalne, że musisz sterowniki wgrać. Też się tak męczyłem jak kupiłem sobie nagrywarkę DVD na SATA, ale ściągnąłem stery do obsługi SATA i poszło (o dziwo te z dyskietki dołączonej do płyty głównej nie działały). Tylko nie wiem, czy wystarczy wgranie po prostu sterowników do tego. Nie wiem, czy nie będziesz musiał reinstalować Windowsa z włączoną obsługą SATA (w jakimś momencie instalacji na samym początku się wkładało dyskietkę ze sterownikami i naciskało jakiś klawisz, znajdziesz se na necie, czasem nie męcz mnie o to na gg ;[ ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludzie, teraz ja mam PROBLEM ;[ ! Mianowicie, zakupiłem sobie jakiś czas temu super zajefajnego Razera Deathaddera (myszka jakby ktoś nie wiedział), ale jest pewien problem. Wgrałem z płyty sterowniki, żeby móc sobie ustawić czułość 1800dpi, no i oczywiście częstotliwość odświeżania 1000Hz aby mieć ten wymarzony czas reakcji 1ms (poprzednia myszka miała odświeżanie 70Hz lol), ale mam problem. Mianowicie, sterownik w ogóle nie widzi myszki w porcie. Podaje, że nie może znaleźć myszki. Myszka działa, Windows ją widzi, ale co mi z tego, jak nie mogę ustawić jej z poziomu sterownika tak jak chcę. Wie może ktoś co zrobić, aby sterownik Razera widział, że mam podpiętego w porcie USB Razera Deathaddera? Bo teraz tak to wygląda, jakbym dla tego sterownika żadnej absolutnie myszki nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: Mam w Viście 2 konta administratorów (i mieć muszę), ale chcę ograniczyć jednemu kontu dostęp do danych drugiego. (Czyli uniemożliwić przejęcie folderów na własność oraz wymagać starego hasła przy zmianie na nowe (!) ) Jak to zrobić? W Panelu Sterowania nie ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem ...

Otóż moja karta graficzna się popsuła.

Zamierzam ją reklamować, lecz sklep w którym kupiłem kartę jest SPORO oddalony od mojego miasta,więc to wyklucza pojechanie tam.

Lecz na szczęście jest to sklep internetowy i procedurę reklamacji mogę zacząć przez ich stronę internetową.Niestety by wysłać formularz muszę podać numer seryjny mojej karty lecz nie wiem jak on wygląda i gdzie się znajduje.

Moja Karta to Radeon 2600

Z tego co wiem numer będzie nalepiony na karcie lecz tam są aż 2 naklejki

Jedna z kodem paskowym i pod nią numer H070730793

2-ga ma napisane OSG1-13-B SG1H0500P 256MB LF0728B

Proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś by miał taki problem jak ja z myszką, to zapodaję rozwiązanie: przeinstalujcie sterowniki, które dostaliście od producenta, a jak się zapyta o dogranie hidusb.sys, to nie bierzcie go z płyty od Windowsa XP standardowej edycji, tylko z plików Service Packa, które on sobie rozpakowuje w WINDOWS\ServicePackFiles czy jakoś w ten smak, nie pamiętam. Wtedy, sterownik będzie wam widział normalnie myszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peryferie z dyskiem część druga.

 

Odkąd mam dysk zaczął mi się wyświetlać błąd. Windows się ładuje normalnie. Wyświetla się wybór użytkownika. Najeżdżam kursorem na mojego usera, i powinna być teraz taka ładna animacja podświetlenia. Nie ma jej, a wszystko się zacina. Po chwili widzę taki oto komunikat: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...9c2c61a05c.html

Co zrobić by się nie pojawiał? (zaraz spróbuję usunąć jednego użytkownika, żeby nie było wybierania)

 

Jakim cudem teraz piszę? No, raz na 10 razy udaje się wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witajcie!

 

Mam problem, moja myszka działa w kratkę. Jest to gruchot z przed 2 wojny światowej, ale optyczna ;d, na PS/2. I nie wiem dlaczego tak jest ;/ Gram sobie, nagle przestaje działać i dupa

 

Fervi

 

Mogą być 2 powody.

 

1. Zabrudzone tam, gdzie laser. Będzie trzeba wyczyścić.

2. Wtyczka PS/2 może być uszkodzona. To będzie trzeba lutownicą lub kombinerkami urabiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Robilem wszystko wedlug poradnika:Link

 

Po kliknieciu "Flash" w konsoli pojawia sie wpis:

 

xsoy5.png

 

Wiem ze mam CID 53 i dlatego uzylem innych plikow:

 

W610_R8BA024_FS_CENT_EUROPE_RED53

 

W610_R8BA024_MAIN_GENERIC_NA_RED53

 

I jakis Custom z wieloma plikami. Po odlaczeniu i telefon jest taki sam jak przedtem :( Czemu to nie dziala :( ?

 

@edit: Dzieki za przeniesienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cze. Ostatnio zainstalowałem sobie Win XP na mojego laptopa (na którym była oryginalnie Vista) wszystko działa fajno, tylko że progamy/gry zrobione w opengl, gm itd. Tak zamulają jak np odpale rozmowe w gg że FPS spada do 2.

 

Tak myśle że brakuje jakiegoś sterownika, hmm ale jakiego.

 

Wydaje mi się że zainstalowałem wszystkie sterowniki które znalazłem na stronie Asusa, przeznaczone do modelu mojego laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze. Ostatnio zainstalowałem sobie Win XP na mojego laptopa (na którym była oryginalnie Vista) wszystko działa fajno, tylko że progamy/gry zrobione w opengl, gm itd. Tak zamulają jak np odpale rozmowe w gg że FPS spada do 2.

 

Tak myśle że brakuje jakiegoś sterownika, hmm ale jakiego.

 

Wydaje mi się że zainstalowałem wszystkie sterowniki które znalazłem na stronie Asusa, przeznaczone do modelu mojego laptopa.

Może znalazłeś jakieś dziadowe sterowniki, albo grafika w grach renderuje się programowo (zainstaluj wtedy najnowsze stery do karty graf.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...