Skocz do zawartości
Patrysław

VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że Nero mi napisał, że może to doprowadzić do uszkodzenia nagrywarki i boję się, że cś sknocę :D

A tamta definicja z Wikipedii jest dla mnie zbyt skomplikowana :P to chyba wina tego koloru włosów :P

Edytowane przez fatalna_jendza

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam problem z GRUBem... nie wiem jak to usunąć tak, aby potem się sam nie uruchamiał podczas startu kompa i uruchamiał się windXP... może ktoś pomoże, albo chociaż poda linka z takim cusiem po polsku...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mam problem z GRUBem... nie wiem jak to usunąć tak, aby potem się sam nie uruchamiał podczas startu kompa i uruchamiał się windXP... może ktoś pomoże, albo chociaż poda linka z takim cusiem po polsku...

W DOSie (najlepiej włączyć go z bootowalnej płytki Windows 98) wpisujesz fdisk /mbr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Co do płyt 800MB, to raczej Nero nie rozpoznaje tej wielkości i wyświetla standardowe 700MB. Żeby wypalić te dodatkowe 100MB, to tak jak napisali poprzednicy, trzeba zastosować overburning.

Vardi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Track_At_Once

A znacie może jakiś program, który by to nagrał w sposób "normalny"? Bardzo mi zależy na rtym pliku :-(

bo to jest cały dysk 1 albumu oratorium Tu Es Petrus, tylko, że zgrana do jednego pliku mp3.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nagrywałem kiedyś PES3, który to zajmował właśnie około 800 MB. Po prostu kupiłem płytkę 800, zaznaczyłem overburning w Nero i wszystko bardzo ładnie się nagrało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nagrywaj nawet jak wyskoczy takie ostrzeżenie. Jak płyta jest przystosowana do overburningu, to nagra. Gorzej przy starszych modelach nagrywarek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czasem na normalnych 700 można nagrać nawet 740 mb ale taki przypadek miałem tylko 1 raz..

ps. Da się to ustawić żeby normalnie nagrywało 800mb w starszych nero wystarczyło zwiększyć ilość min w ustawieniach ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiecie, boję się tak ryzykować, bo ja kompletnie nie znam się na sprzęcie :-( W starszych Nero czyli w jakich? Ja mam 5-tkę... może jest dość starsza? :P:P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wiecie, boję się tak ryzykować, bo ja kompletnie nie znam się na sprzęcie :-( W starszych Nero czyli w jakich? Ja mam 5-tkę... może jest dość starsza? :P:P

Tak, wersja 5 jest stara. Co do overburningu to chyba niema co ryzykować - sprzęt się raczej nie zepsuje, jedyne co może się zepsuć to płytka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam problem z paskiem 'Szybkiego Uruchamiania' (FastBar) w XP. Otóż pewnego dnia (dzisiaj) ikspekowi coś odbiło i zrobił sobie porządki bez pytania. Nie moge dodawać do owego FastBara żadnych ikon, a jak włączam aby pokazywał te ikony (Właściwości->Pokaż pasek...) to po zamknięciu okien właściwości paska zaznaczenie się odznacza :( Jak można inaczej dodawać skróty do paska?

Screen

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sorry nie jestem pewien

w 98 bulo chyba tu

C:\Windows\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

a w XP prawdopodobnie

C:\Documents and Settings\"USER_NAME"\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

No i spróbowałam. I płytka do kosza :-(. Stanęło na 61 % :-( ;(
a czy masz skonfigurowane ustawienia dotyczace parametrow overburningu?

Maximum CD size for overburning ?

nero_000.jpg

tylko ze to versja 6 ale i w 5 jest to samo tylko bez DVD :D

a i nie pamietam dokladnie czy 800 ma 82 minuty >>'

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam problem z winodwsem mam 2 konta gosc i admin od paru dni po wcisnieciu ctr + alt + delete pisze że menadzer zadan został wyłączony przez administratora nawet na koncie admina nie mam do tego dostepu.

Ja nic nie robiłem w sumie czy da sie jakos to włączyc??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może masz wirusa? :P

Uruchom edytor rejestru (Start -> Uruchom -> regedit), wejdź do klucza o nazwie

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

i ustaw 'DisableTaskMgr' na 0.

Jak nie zadziała to wyszukaj w rejestrze wszystkich wartości o nazwie 'DisableTaskMgr' i ustaw je na 0.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Może masz wirusa? :P

Uruchom edytor rejestru (Start -> Uruchom -> regedit), wejdź do klucza o nazwie

i ustaw 'DisableTaskMgr' na 0.

Jak nie zadziała to wyszukaj w rejestrze wszystkich wartości o nazwie 'DisableTaskMgr' i ustaw je na 0.

było na 1 ale to chyba nic nie dało sprawdze odpale kompa ponownie faktycznie dosc dawno antywirem nie skanowałem

wirów nie ma i nie pomogło

na koncie goscia chodzi a na adminie nie:/

na obu zmieniałem włąsnie ale to bardzo ciekawy przypadek kiedy niby admin ma miejsze prawa od goscia:/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jush chodzi zamiast sie bawic z przestawianiem na zero trza było usunac disable taskmgr

zrobiłem tak bo w wiekszosci kompow takiego wpisu nie było i teraz jest ok

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem, czy to dobry temat, ale:

Jak zrobić w GIMP-ie przeźroczystość do obrazu PNG?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no więc tak, mam taki śmierdzący problem z winXP z którym nie mogę sobie poradzić :P otóż od pewnego tam czasu napisy pod ikonami mają brzydką obwódkę, a ja nie mogę wyczaić gdzie włączyć ich przeźroczystość (a taka obwódka szpeci mi schizowe tapety).

-> screenshot

pomóżcie ludziom w biedzie! :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Banał! :P Wejdź w właściwości "Mój komputer", zakładka "Zaawansowane" później grupa "Wydajność", button "Ustawienia" i tam w zakładce "Efekty wizualne" zaznacz "Użyj cieni dla etykiet pulpitu".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może jeszcze jedno rozwiązanie, wejdź we właściwości pulpitu, zakładka "Pulpit", tam przycisk "Dostosuj pulpit", zakładka "Sieć Web" i tam odznacz "Zablokuj elementy pulpitu". Ok, ok i zastosuj :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może jakąś "Stronę sieci Web" masz na pulpicie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie mam :x w każdym razie, ileśtam czasu temu wgrywałem transformatera xp->vista żeby sobie upiększyć okna, ale wyszło nie tak :P

ale dobra, już nie zaśmiecam topicu, coś tam sam wykombinuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnia deska ratunku. Przeinstaluj system albo sprawdź jego zgodność :P Przywracanie systemu też może coś dać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W tym programie to upiększania Windowsa niema żadnych takich opcji żeby to wyłączyć ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no i kolejny problem :closedeyes: ale tym razem wymiękam, bo tu chyba windows odmawia posłuszeństwa, a ja nie potrafię rozpracować jego logiki :P otóż: screenshot. i w tym cały problem, postanowiłem gry pisać w c++ (a reszte w C#), tak więc ściągnąłem dev-c++ (najnowszy), irrlichta 1.2 i ustawiam wszystko tak żeby działało. includy, liby dodane, PATH w windowsie tak jak kazali dodałem, wszystko pięknie się kompiluje ale podczas uruchamiania aplikacji wyskakuje error pokazany w skrinie. szukałem (a jak!) na forum irrlichta podobnego problemu, ale nic nie znalazłem. myślałem, że to wina dll'a, tak więc podmieniłem tego z 1.2 na tego z wersji 1.1 ale dało to przysłowiowe gówno :twisted: wie ktoś może co z tym zrobić? za każdą pomoc będe wdzięczny ^_^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta