Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Piszę do Was z zapytaniem odnośnie mojego dość leciwego projektu.
BMO project to fanowski odpowiednik Beemo - Adventure Time z ios - https://itunes.apple.com/us/app/beemo-adventure-time/id402791902?mt=8
tworzony na windowsa, być może na androida.
Nie mam już na niego tyle czasu co kiedyś, ale bardzo chciałbym go dokończyć. Wiem, że sam nie dam rady, mam problem również z kilkoma technicznymi rzeczami.

I tutaj pytanie do Was. Czy znalazł by się ktoś chętny do pomocy? Niestety nie oferuję żadnego wynagrodzenia, jest to projekt tworzony po godzinach, na luzie, żeby również nauczyć się czegoś nowego i dla przyjemności. Mam jednak nadzieję, że ktoś chętny się znajdzie :) 

Więcej informacji o BMO project znajdziecie tutaj na blogu: https://bmoproject.tumblr.com/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największe szanse na rozwój w takim wypadku będzie miało jako projekt Open Source. Serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, kiedy projekt nabrałby już jakiegoś konkretnego kształtu, myślałem żeby własnie udostępnić pliki źródłowe.
@PsichiX W jaki sposób Twoim zdaniem powinienem to zrobić? W sensie, nie mam doświadczenia z takimi rzeczami i nie wiem na jakich zasadach się to odbywa :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyć projekt na githubie, wybrać dogodną Ci licencję (MIT zakłada, że każdy może zrobić z projektem co chce, GPL nakłada pewne restrykcje używania - generalnie lepiej, jak przeczytasz zasady obu i zmodyfikujesz licencję tak, żeby nikt nie mógł wziąć projektu i sprzedać jak swoje, tyle że Ty też nie powinieneś czerpać z tego projektu profitów, jeśli chcesz aby ktoś pomagał). Publikujesz i na grupach gamedevowych oferujesz, że masz projekt i każdy może się dołączyć do produkcji, zapewniasz że gra będzie darmowa, że chcesz pomocy bo sam nie dasz rady skończyć. nie gwarantuje, że ktoś od razu się odezwie, zależy to od stanu projektu, kodu, assetów. Pisz tylko konkrety, kto jest potrzebny i do czego. Tylko konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PsichiX Okej, rozumiem. Poczytam w takim razie i ogarnę bardziej temat. Wielkie dzięki :) 

 

Jeszcze a propos konkretów właśnie, jakby ktoś chciał pomóc. Grafikę ja tworzę (ale jestem otwarty na propozycje bo jeszcze jest sporo pracy nad nią), głównie potrzebuję pomocy w aspektach technicznych i programowaniu w GameMakerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...