Skocz do zawartości

Rozwiązanie złego otwierania nowości z forum


hgter

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pewnie wiecie przy pierwszym otwarciu strony GMClanu źle działają linki do nowości z forum. Po kliknięciu przenosimy się do strony z ogłoszeniem. Gdy ktoś korzysta z kółka do otwierania kilku tematów to trochę irytuje. Rozwiązaniem jest albo wejście w link i potem cofnięcie się znowu na główną albo odświeżenie strony zaraz po pierwszym wejściu na strona gmclan.org. Działa to do zamknięcia przeglądarki. 

 

Mimo, że sam niby o tym wiem,  to i tak zawsze zapomnę i muszę zamykać puste linki. Wkurza. 

 

Dlatego tymczasowe rozwiązanie:

 

Potrzebujemy rozszerzenia w stylu Greasemonkey na Firefoxa. Na Chrome odpowiednikiem będzie chyba Tampermonkey (nie sprawdzałem) a na Operze ja skorzystałem z Violentmonkey.

 

Dodajemy sobie w rozszerzeniu skrypt (to jest wersja przeznaczona dla Violentmonkey nie wiem czy nie będzie wymagała drobnych korekt w innych rozszerzeniach - na samym końcu posta wklejam jeszcze sam kod js w tej formie zadziała raczej wszędzie).

 

// ==UserScript==
// @name Reload
// @include *https://gmclan.org*
// @namespace Violentmonkey Scripts
// @grant none
(function()
{
  if(window.location.href.indexOf("https://gmclan.org") > -1)
  {  
    if( window.localStorage )
    {
      if( !localStorage.getItem( 'firstLoad' ) )
      {
        localStorage[ 'firstLoad' ] = true;
        window.location.reload();
      }  
      else
      {
        localStorage.removeItem( 'firstLoad' );
      }        
    }
  }
}
)();
// ==/UserScript==
// 

 

I tyle. On najpierw sprawdza czy dana strona to gmclan (dwa razy: raz znacznikiem rozszerzenia a drugi raz w js) a potem jeżeli tak, to raz ją odświeża. Jedynym objawem jest mignięcie przy otworzeniu strony. A linki do forum działają od razu.

 

 

Nie jestem autorem kodu. Połączyłem dwa rozwiązania z netu: pierwszy reload wraz ze sprawdzaniem strony i ustaliłem, że najlepiej uruchomić to właśnie przez coś w stylu Greasemonkey.

 

I teraz sam kod js:

 

(function()
{
  if(window.location.href.indexOf("https://gmclan.org") > -1)
  {  
    if( window.localStorage )
    {
      if( !localStorage.getItem( 'firstLoad' ) )
      {
        localStorage[ 'firstLoad' ] = true;
        window.location.reload();
      }  
      else
      {
        localStorage.removeItem( 'firstLoad' );
      }        
    }
  }
}
)();

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Hah, takie rzeczy to się zgłasza, żebym mógł naprawić :D Postaram się znaleźć przyczynę, ale to ma chyba jakiś związek z tworzeniem sesji, bo jak wchodzisz to nie ma też nicku na liście po prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, przepraszam głupio wyszło.

 

Byłem 100% pewny, że znacie/pamiętacie o tym błędzie (no bo Ci go zgłaszałem w sierpniu zdaje się) i tylko ze względu na jego niską szkodliwość i masę roboty z innymi pilniejszymi rzeczami tego nie ogarnęliście jeszcze (pisałeś wtedy, że to większa sprawa i macie na liście ticketów).

 

Ponieważ mi to trochę przeszkadzało to postanowiłem sobie takie obejście zrobić. A  że na shoutboxie co jakiś czas pojawia się ta kwestia to się podzieliłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...