Skocz do zawartości

Robot Raspberry Pi


Sutikku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie wiem czy dobry dział wybrałem, ale mniejsza. Pół rok temu dostałem raspberry pi 3, model B dla ścisłości. No i biedactwo tak leży i się kurzy. Chciałbym zrobić z tego robota (samochodzik), który poprzez sztuczną sieć neuronową będzie uczył się jeździć. A na sam początek może nawet po prostu sterowany z aplikacji, taki samochodzik na pilota. Ale kompletnie się na tym nie znam, w jakie akcesoria powinienem się zaopatrzyć? Jeśli ktoś zna się na temacie chętnie poczytam wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Filar Społeczności

chyba zadne rocket science, podlaczyc 4 silniczki do pinow na ktore puszczasz sygnaly kiedy dane kolo ma sie krecic. wifi i system na rpi juz masz, takze jedyna sprawa to bedzie polaczenie i puszczanie tego sygnalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rpi dla poczatkujacych jest puszczany raspbian (debian na rpi) wraz z pythonem i biblioteka do sterowania sygnalami w pinach - idelane polaczenie dla poczatkujacego, nie bedzie z tym problemu, zwlaszcza ze python jest jeszcze prostrzy od GML, a i sa tutki opisujace dokladnie jak sterowac pinami z pythona.

dodatkowo python ma tez gotowe biblioteki do tworzenia i nauki sieci neuronowych, wiec zestaw trafiony idealnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...