Skocz do zawartości

Pozdrowienia!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie widzę żadnego wątku wstępnego lub forum, więc mam nadzieję, że wprowadzanie się tutaj jest legalne? W każdym razie...

Cześć wszystkim! Jestem Antonio i jestem głównie do gier komputerowych, a zwłaszcza RPG, takich jak Dragon Age Origins i Inkwizycje (oba są doskonałe, Origins ma ekscytującą historię, inkwizycje ze smokami zabijającymi część), Wiedźmin 3 (doskonałe opowieści i badania), Dark Souls (Brutalne, ale zabawa ... jeśli potrafię postępować), Persona 4 & 5 (niedawno i jestem w nich zakochany).

Obecnie pracuję nad projektem gier (nadal chodzi o projektowanie opowieści i postaci). Zastanawiam się, czy powinienem używać RPG Maker lub Game Maker. Mam jednak nadzieję nauczyć i dzielić się doświadczeniami z wami. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba są słabe ale rpg maker ma taki plus że jest tam potężny silnik w którym ogranicza cię jedynie twoja wyobraźnia. Grafiki jest tam masa i dźwięków też. W bardzo szybki sposób można stworzyć genialny świat. Game maker w poprzednich wersjach typu 5.0 dawal mnóstwo fajnych grafik i przykladowych gier z otwartym kodem które po scalaniu ze sobą tworzyły spoko projekty. Obecnie Game Maker cierpi na wiele problemów z licencjami i starymi wersjami projektów, ale mimo to jakoś dziala. Tylko różnica w działaniu tych programow jest taka że rpg maker jest swojego rodzaju edytorem, a w game makerze pisze się wszystko prawie od podstaw. Szczerze mówiąc jak masz ######scie przemyslany swiat gry to rpg maker mimo swojej prostoty w użytkowaniu pomoze ci stworzyc grę nastawioną na przygodę i zglebienie się w wątku fabularnym. W game makerze przy dwóch tygodniach ciągłej pracy bedziesz mial mocno uposledzony silnik a o zalazkach fabuly nie wspominając. Ogólnie teraz dobrym zamiennikiem game makera jest unity, ale cierpi ono na wiele problemów związanych z optymalizacją. Tak czy inaczej czekam na odpowiedź i dalsze informacje związane z projektem. Na tym forum jest obecnie malo projektów ale wszystkie są warte uwagi. Forum trochę dojrzalo i dzięki temu znajdziesz tutaj ludzi związanych bezpośrednio z branżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 minute ago, Chell said:

tak właśnie myślałem gdzie napisać, bo chyba w ogłoszeniach nie mogę - "o mnie" mam nadzieję nie pokazuje się tylko na telefonie? :(

Chell, w wersji webowej wygląda na to że nic nie uciekło ;) z wyjątkiem polskich znaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No niestety, były dwie możliwości konkwersji (do utf8) - zwykłe (mniej pojemna baza) oraz bardziej pojemne (na znaki emoji itd.). Wybrałem te drugie, jednakże głupio że sygnatury źle skonwertowało, ale posty już dobrze. Także prosiłbym, by każdy sobie zrobił ręcznie poprawki polskich znaków w swoich sygnaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
58 minutes ago, Ranmus said:

No niestety, były dwie możliwości konkwersji (do utf8) - zwykłe (mniej pojemna baza) oraz bardziej pojemne (na znaki emoji itd.). Wybrałem te drugie, jednakże głupio że sygnatury źle skonwertowało, ale posty już dobrze. Także prosiłbym, by każdy sobie zrobił ręcznie poprawki polskich znaków w swoich sygnaturach.

A nie można jakiegoś ładnego iconv() na tym polu w bazie zapuścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...