Skocz do zawartości

Android multi touch jak to zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam za kilka dni wypuścić drugą grę na Androida, ale kiedy testowałem multi touch na moim ostatnim zakończonym projekcie (Pixel Defender na Androida), to multi touch nie działał mi w tej grze. Co mam zrobić, żeby multi touch działał poprawnie? Poza grą na Samsung'u multi touch działa.

 

____________________________________

4 razy użyłem słów "multi touch" xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam mouse_device..., tylko zwykłego mouse_left_pressed itp. Czyli robię najpierw komputerową wersję, a po tym jakby tylko zmieniam na eksportowanie do pliku .apk. Możesz wyjaśnić po polsku (w sensie bez odsyłania na yoyogames.com), o co kaman z tym mouse_device...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniasz check_mouse_button_pressed na:

GML
device_mouse_check_button_pressed(device, button)

Gdzie:

device - numer "urządzenia", czyli chodzi o to "numer dotknięcia". Np dotykasz w dwóch miejscach to, żeby rozróżnić pierwsze ma numer 0, a drugie 1.

button - po prostu numer przycisku

 

Mogę się coś mylić, bo nigdy tego nie używałem jeszcze na mobilce w praktyce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Musisz brać pod uwagę, że jak oderwiesz jeden palec a dotkniesz trzecim (czyli ogólnie dwa będą) to one mają numery 1 i 2 wtedy a nie 0 i 1 i to też trzeba w grze brać pod uwagę :) Tak naprawdę zawsze powinna być pętla FOR żeby sprawdzać multitouch i zapisywanie sobie do zmiennych tych wyników i założenie, że palce w odwrotnej kolejności mogą być. Dużo trudniejsze to jest do zrobienia oczywiście, ale działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...