Skocz do zawartości

OoO Incepcja, program do tworzenia gier stworzony w GM'ie


MetalowyNerd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio nasunęło mi się takie pytanie... Czy dałoby się zrobić w GameMaker'ze program do tworzenia gier? xd to pewnego rodzaju Incepcja xd, jak sen we śnie, ale jestem tylko ciekaw i pytam bardziej doświadczonych programistów i game designerów :), którzy juz odkryli granice możliwości GM'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Co prawda nie dałoby się raczej wydajnie zrobić skryptów, ale coś na zasadzie klocków - jak najbardziej. Aczkolwiek to przerost formy nad treścią moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem masochistą i napisałem praser do maszyny wirtualnej :D

ja też ale zamiast pisać prasery to wiążę sobie palce aż stają się fioletowe i krew do nich nie dopływa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółwik! :D

 

Co do programu, tak, da się zrobić, ale mam pytanie. Skąd Ci się taki pomysł wgl w głowie narodził? o.O

 

Bo tak ostatnio zacząłem robić projekt na styl Paint'a, a pomyślałem sobie, że skoro da się stworzyć taki prosty Paint, to może coś bardziej skomplikowanego, na przykład prosty program do tworzenia prostych gierek :). Do tego zaciekawiło mnie, czy można dać możliwość takiemu prostemu programikowi, tworzenia prawdziwych aplikacji (.exe). Po prostu ciekawość ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kompilować na prawdę to nie bardzo - bo tak na prawdę w samym GMie tego nie zrobisz. Ale możesz np dodać "źródło" do exeka i będzie on po prostu jednocześnie interpretatorem. Albo po prostu exek interpretator i plik ze skryptami. O ile się nie mylę do w wersjach GM X używano własnie tego pierwszego patentu(jeżeli się mylę to pewnie mnie gnysek poprawi) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

 

Skoro w GM'ie można stworzyć drugiego GM'a albo coś na styl....

 

Stworzyć system operacyjny który będzie napisany w GM'ie, ale nie bedzie obsługiwał Windowsa, znaczy będzie ale nie w takim stopniu...

Dobra...

Stworzyć w GM'ie program do tworzenia gier a w nim system...

Nie...

Stworzyć system a w nim drugiego GM'a i napisać grę, i wydać swój system, aby go zakupili, zainstalowali i zagrali w grę...

jest biznes plan :D :D :D :D

 

(Janusz Techniki Level UP)

 

(My Brain is Going to Explode)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już kilku próbowało, chyba nawet bedziom xd

 

Searching Incom.ing

 

Któryś z twórców GMa zrobił emulator C64 i jest tutorial do tego :P Jakby nie patrzeć to system operacyjny

 

System systemem....ale zrobisz na nim grę??

 

W sumie można zrobić VMke w GMie, albo przynajmniej coś typu dosbox.

 

I jeszcze możliwość DDos'owania ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...