Skocz do zawartości

8-bitowo brzmiące melodyjki własnej twórczości


Debby L

Rekomendowane odpowiedzi

Ahhhoj! Jestem tu nowy, toteż chciałbym się jakoś przedstawić i wpasować w waszą społeczność. Uznałem, że najlepszym sposobem będzie wystawienie się na krytykę, toteż chciałbym pokazać wam dwie krótkie melodyjki, które stworzyłem w kilka marnych godzin. Chciałbym także napomnieć, byście przy ocenie wzięli pod uwagę, że w FL studio, jak i w tworzenie muzyki, bawię się od lutego z długimi przerwami.

Uznałem, że najwygodniej będzie stworzyć konto na soundcloud i tam dodać swoje twory do odsłuchu.

https://soundcloud.com/debby_l

Melodyjki tworzę z zamysłem użycia ich w swojej grze, obecnie istniejącej tylko w mojej głowie.

Dzięki za uwagę!

Pozdrawiam, Debby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cppdud

Nie chcesz słyszeć reszty "utworów", które wyszły spod mojej myszki. Z czasem przychodzi wszystko, byleby nie przestawać. Kto wie, może nawet mi uda się stworzyć coś na miarę moich wymagań :lol:

 

@exp Nie jest, dlatego też zabezpieczyłem się pisząc "8-bitowo brzmiące".

Cieszę się, że się podoba, też uważam Skeletona za lepszy utworek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba są ogólnie dobre, ale zbyt piskliwe, za duża dominacja wysokich, bolących tonów. Nic osobistego, nie lubię po prostu założenia, że 8-bit musi być piskliwy. Pozytywnym przykładem bitowej niepiskliwości jest oryginalny(nie remaster) OST z Cave Story(za wyjątkiem Main Menu/Plantation, które jest obrzydliwe).*

 

Inaczej to ujmując, podobają mi się piosenki ale niekoniecznie ich wykonanie.

 

* - Sam bym nie zlepil nic lepszego, tho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sutikku Jak tylko zacznę się uczyć operować GM, to podejmę próbę. Po zakończeniu matur będę miał mnóstwo czasu. Chyba, że przyjdzie mi pracować za kasą w maku.

 

@I am vader Bardzo możliwe, że masz rację, gdyż mi się właśnie podobają wysokie tony i przez to mogę ich nadużywać w swoich kompozycjach. Nadają w moim mniemaniu bardziej radosno-oficjalnego tonu w tych dwóch utworkach, co także wiąże się z wizją fabuły w mojej główce. Jeśli będę pracował kiedyś nad ostateczną wersją, na pewno wezmę to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej! Trochę mnie nie było, długo się nie odzywałem. Wrzuciłem kilka swoich eksperymentów na soundclouda, ale piszę szczególnie ze względu na ostatni utworek. Wydaje mi się przyjemniejszy niż te, które wrzuciłem kiedyś i, co tu dużo mówić, jestem z niego całkiem dumny. Jeżeli kogoś to interesuje to zapraszam do odsłuchu, możecie stracić jedynie 2 minuty swojego życia. Także nie ma tragedii.

 

https://soundcloud.com/debby_l/come-and-try

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Fakt, dzięki. Nie uznawałem go (VT) jeszcze za skończonego. Idealny pod względem kompozycyjnym nie jest, ale to byłem gotów pominąć i próbować stworzyć lepszą kompozycję już na nowym utworze. Nie pasowało mi coś technicznie i teraz możliwe, że w końcu wiem co.

Mój odwieczny wróg, piskliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej!

Trochę mnie nie było, a udało mi się na dniach skręcić mini utwór wykorzystujący motyw muzyczny ze Skeleton Magician (jeżeli ktoś to jeszcze pamięta) i chciałbym się nim podzielić.

Robione odrobinę w stylistyce "character theme", niedokończona końcówka, ale nie wiem, czy kiedyś jeszcze ruszę, a wyszło całkiem przyjemnie.

Zapraszam do odsłuchu :^)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W wakacje stworzyłem utwór, który w zamyśle miał być jednym z tematów muzycznych podwodnej jaskini, która miałaby być jedną z pierwszych lokacji przedstawionych w grze krążącej mi w głowie od dłuższej chwili. 

 

który, która, który który,

która

Zapraszam do odsłuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...