Skocz do zawartości

Prosta aplikacja na Androida


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam kolejne pytanie, pragnę stworzyć prostą aplikację nawet można powiedzieć banalną. Chciałbym aby na androidzie po odpaleniu apki wyświetlał się na pasku (tam gdzie bateria itp ) obrazek, dajmy na ten przykład uśmiechniętej buzi.

 

Poszukałem trochę po forum , ale ciężko mi się połapać, rozumiem ,że sam obrazek to 1 obiekt , który by narysował się po odpaleniu w Draw. Dobrze kombinuje ?

 

Teraz jeżeli tak(lub nie) to jakiś specjalny kod/program jest potrzebny na pewno aby ta apka była pod androida prawda?

 

Ta apka nie mam mieć żadnego sterowania po prostu po odpaleniu aż do zresetowania telefonu jest ten obrazek i to tyle.

 

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GameMaker na nic się tu nie zda, ponieważ pozwala tworzyć tylko aplikacje. Znajomość Androidowej Javy też na nic się zda, bo żadna aplikacja ani widget nie pozwoli na taką ingerencję. Android pomimo że jest tak otwarty to aż na takie zmiany nie pozwala byle użytkownikowi.

Twoim rozwiązaniem może być albo stworzenie własnego motywu do telefonu, albo przerobienie ROMu czyli napisanie własnej wersji Androida. Ale nie licz że ktokolwiek to zainstaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ikonek do powiadomień w GM nie ma, trzeba by napisać rozszerzenie, więc wychodzi na jedno napisać to w czystej Javie.

 

http://developer.android.com/guide/topics/...ifications.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...