Skocz do zawartości

Sztuczna inteligęcja


Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny witam, skończyłem już moją grę na jednego gracza. Teraz chce zacząć pisać kod, który stworzy 3 sztucznych przeciwników i liczę na waszą pomoc. Nie spodziewam się, że sami za mnie to zrobicie (wręcz tego nie chce), chodzi mi o jakieś wskazówki jak zacząć, jak najlepiej to robić, jakich funkcji używać czy eventów. Od razu uprzedzam, że robię to pierwszy raz i mam zamiar to skończyć, a niestety jeszcze trochę wiedzy odnośnie Game Makera mi brakuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jeszcze trochę wiedzy odnośnie Game Makera mi brakuje :D

Dlatego przed próbą skończenie pierwszej gry powinieneś dwukrotnie już przeczytać całą dokumentację i porzucić już cztery inne projekty.

 

Funkcje jakie będą Ci potrzebne to różne funkcje sprawdzania kolizji w różnych warunkach: place_meeting() position_meeting collision_line() collision_rectangle() point_in_triangle()

Oraz funkcje matematyczne od kątów i odległości: point_distance() point_direction() angle_difference() dot_product()

Do tego podstawowe porównywanie zmiennych lokalnych: x y speed direction vspeed

 

Oczywiście twoje AI musi jakoś wybierać swój cel (czasami będzie tylko jedne czyli twój gracz): instance_find() instance_number().

Są instance_furthest() i instance_nearest() ale radzę zacząć przygodę od pomyślenia samemu nad jakimś algorytmem który znajdzie najbliższy albo spełniający inne warunki cel.

 

Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy bo czeka cię jej dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...