Skocz do zawartości

Efekty graficzne w grze


Matrix_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam takie pytanko, wiecie może jakie efekty graficzne są włożone w grę Hyper Light Driffter?

 

Da gra ma taki klimacik ze masakra. Ta grafika jest dla mnie taka przyjazna i wgl. Chciałbym choć 5% uzyskać takiej jakości...

 

Wiem że to jest pixelart, bardzo ładnie skomponowane kolory a co po z za tym? Podłogi niby jak pixelart ale nie widać tych pikseli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

fakt, gra jest niepoliczalnie stylowa. Osiągnęli ten efekt drogą żywej palety kolorów, rzecz jasna sugerowali się innymi już znaczącymi tytułami zapewne, ale też warto zauważyć, że w tym wypadku pixelart ma tu znaczenie znacznie większe niż tylko nadanie grze charakteru retro. Nie zależało im na tym, by czuć tu powiew lat 90tych i amigi, ale jest to jedynie baza na której nakładane były graficzne ficzery nieznane w tamtych latach takie jak miękki światłocień, wysokorozdzielczowe czcionki itd, a zrobili to tak sprytnie i stylowo, że nikt ich nie może posądzić o miszmasz jakiś. Nie mogę Ci obiecać, że uzyskasz taki efekt nie znając się na pixelartcie i nie mając jeszcze dobrze wyrachowanego poczucia estetyki, bo to po prostu wyższa półka jest. Ja radziłbym Ci sugerować się bardziej pracami Superbrothersów w tym i ich prodkucji Sword and Sorcery, która też łączy powyższe elementy, ale stawia też na minimalizm, co sprawia, że jest to lepszy wzorzec jeśli chcesz się wgłębiać w te rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niezła chociaż Light Driffter to legenda...

 

A wiesz czy ktoś może ładnie opisuje/opowiada o takim pixel arcie?

Ja to głównie programista, pixel art jak i ogólnie ładna grafika jest dla mnie ciężka. Pixelarta coś tam liznąłem ale nie na tyle żeby takie cuda umieć robić....

Jakiś niezły poradnik albo cu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...