Skocz do zawartości

Zablokowane Magi - doskonała gra strategiczna pełna magii


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

@Tymon:

 

Wg. mnie gra taka sobie, nie lubię takich gier. Mało zabawy - dużo klikania Ale trzeba przyznać że jest lepsza od większości pojawiających się na polskiej scenie.

 

Spoko. Szkoda, że za takimi gierkami nie przepadasz, ale i tak dzięki za komentarz. A co do klikania - no cóż - taki gatunek. Ja na to mówie "klikacze" a Amerykanie cofee-break games. Idea jest taka, że i tak w takie gry nie gra się raczej całymi godzinami jak w duże produkcje (chyba, że ktoś jest maniak ;)), więc robi się je tak, żeby dało się wskoczyć - pograć chwileczkę, coś osiągnąć (sklepać jakiegoś maga w tym wypadku), odstresować się i wracać do innych zajęć. Dużo grywalności w małych pakietach.

 

@Patrysław:

 

Gra jest naprawdę pozytywnym zaskoczeniem. Grywalność stoi na wysokim poziomie, całośc jest rozbudowana, mamy do wyboru wiele czarów, a także możliwość stworzenia własnego maga, który na dodatek będzie się w trakcie gry rozwijał. Tutorial napisano dosyć przystępnie, czasem trzeba coś przeczytać kilka razy, ale interfejs jest w miarę przejrzysty. Grafika jest w porządku, ale przy takiej grywalności chciałoby się czegoś więcej. Muzyka trzyma klimat, ale nie zaskakuje.

 

Grywalność: 9/10

Grafika: 7/10

Muzyka: 7/10

 

Ocena: 8+/10

 

Dzięki za recenzję. Hmm 8+ teraz? To co będzie jak jeszcze kilka rzeczy poprawię :D. Co do grafiki - będę ją jeszcze ulepszał - cały czas się uczę. A co do muzyki - to piszcie jak wam się podoba - bo jak nie to mogę zmienić zawsze.

 

Swoją drogą - dzisiaj pewnie będzie update - już prawie go kończę.

 

Dzęki dla Patrysława za podbicie mi topiku na GMC - jestem zobowiązany.

 

Nie ma za co. Albo nie - jest za co. Wisisz mi ciastko. =P

Patrysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 464
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

He he - nie chciałem uprawiać double-posting na GMC, a muszę to zrobić tutaj...

 

Update 17.10.06!

 

v0.96

 

Oto jest! Chciałem popracować i wypluc od razu pełną wersję, ale jako, że były problemy z balansem a pozostałe zmiany były wystarczająco znaczące, postanowiłem wrzucić kolejny update. Chciałem przy okazji podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas tej grze. Prawdę mówiąc zwykle odnoszę się z pewnym dystansem do rodzimych for, a to mnie miło zaskoczyło.

 

Generalne Zmiany:

 

- Nowy wygląd UI - imho dużo lepszy.

 

- Literki w menu wyglądają troche inaczej i wywaliłem spadające badziewie - zmiana mała ale wygląda lepiej.

 

- Dopieściłem wiekszość kodu - powinno hasać jeszcze szybciej!

 

- Dopracowałem sprite'y.

 

- Czar "Drain Essence" ma lepszy efekt graficzny.

 

- AI jest jeszcze lepsze.

 

- Poprawiłem sporo bugów

 

- Dopisałem coś w Credits, w readme.

 

Zmiany Balansowe:

 

- Driada, Shade i Void Elemental mają siłe mniejszą o 5.

 

- Przyzywanie Cienia kosztuje 25HP, a Void Elementala 50HP.

 

- Cień porusza się wolniej gdy wraca z natarcia.

 

- "Disease" nie tylko zatruwa potworka, ale i redukuje jego siłę na stałe.

 

- "Dissonance" - przerobiony - teraz ma Power 25, ale trwa tylko 5 sekund. Powinien z nieg być miły sposób atakowania przy pomocy klątw.

 

Inne:

 

- Stare save'y nie są kompatybilne z nową wersją. Wybaczcie ale zmiany w kodzie były zbyt duże.

 

- Nowy wymaksowany save - tym razem Technolich.

 

- Można go znaleźć w temacie głównym wraz z samą grą.

 

- Ostatni update ściągnięto 121 razy w ciągu 6 dni. Fajnie!

 

- Nadal czekam na pomysły na zakończenie gry!

 

- Piszcie jak się podoba muzyka- Jeszcze mogę zmienić.

 

- Piszcie, którą postać lubicie najbardziej, a którą najmniej - i dodajcie dlaczego.

 

 

A przede wszystkim...

 

Bawcie się dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olśniewająca gra. :)

Chłopie, ale Ty się namęczyłeś z tymi efektami particles'ów, statystykami postaci, efektami czarów.... Nie mogę sobie tego nawet wyobrazić. Gratuluję samozaparcia i chęci pracy. :thumbsup:

Jestem po wrażeniem. Lubię takie klimaty. Widzę tu małą inspirację takimi grami jak Chaos czy nawet samym Magic the Gathering ;)

Oczywiście tamte gry były z podziałem na tury. Tu jakby wszystko działo się "na żywo" jednak rundy pozostały szczątkowo w postaci ładowania kanałów mocy. Gra przez to wydaje się być dynamiczniejsza od Chaos.

Wyszedł co prawda jakis remake tej gry bez podziału na tury ale przyznam, że nie grałem. Za to w Chos toczylismy z kumplami wiele niezapomnianych pojedynków. No właśnie. A co z trybem multiplayer?

Taka gra aż prosi się o prawdziwe pojedynki żywych przeciwników. Nawet najlepsza AI nie zastąpi kumpla ;)

Idealnym zakończeniem byłoby dla mnie outro w którym po pokonaniu śmierci mag musi zastapić ją w pracy. :D Sam staje się więc śmiercią i czeka na kolejnego śmiałka, który się z nim zmierzy.

High score wg mnie nie pasuje do takiej gierki. Najlepiej grało mi się technoliczem, jego specjalny atak odpowiednio użyty znacznie ułatwiał mi pojedynki ;)

Może za dużo wymagam, ale przydałoby się więcej animacji postaci. Tak, żeby było widać na nich moc czarów, jak otrzymują ciosy itp. bo tak zbyt szywno i nienaturalnie stoją w miejscu. Jakieś wstrzasy ekranu? Znaczy nie wiem czy dalej tego nie ma, bo nie grałem aż tak dużo ale na pewno jeszcze wrócę do tej gry.

Tutorial jest wg w porządku, tylko widziałem tam jakąś literówkę, jak znajdę jeszcze raz to podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieno musze przyznac wykonanie ladne sam bym tego lepiej nie zrobil ladna grafa ale co to ma byc kurde pentagramy,diably itp. opentany jakis jestes czy co?

 

No jaaa, co za satanistyczna gra. Gwałcenie zwłok, wyrywanie serc... powinni autora spalić na stosie! >:[

 

To że w grze są diabły i te sprawy nie oznacza że gra została stworzona tylko i wyłącznie do oddania czci Szatanowi. A zwłaszcza kiedy z większością z nich walczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiecie. TeeGee chodzi o to, żeby o grze usłyszał Rydzyk i reszta jego wesołej kompanii. Darmowa reklama i te sprawy. :P

 

Tak samo z anime było, jak się skończyło wiedzą wszyscy. Teraz trzeba je nieleganie ściągać. Chcesz aby polska gamemakerska scena upadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ackman:

 

Dziękuję za pozytywny komentarz. Muszę się przyznać, że nie grałem nigdy w CHAOS ale w MtG owszem. Inspirowałem się bardzo wieloma rzeczami - MtG, GuildWars, nowelka filmowa "Kruk" (nie to z Brandonem Lee - chodzi a taki filmik na podstawie Kinga - o pojedynku dwóch magów). Generalnie mag to moja ulubiona postać w wszelkiego rodzaju fantastyce i jakoś tak z tego wszytskiego powstało Magi.

 

Oczywiście zdaję se sprawę, że multi było by ekstra - generalnie tę grę robiłem z myślą o multi. Na razie jednak skończe single player, wydam gierkę, dopracuję wszystko co będzie szwankować i na spokojnie zajmę się updatem z MP. Niestety będzie pewnie trzeba na to poczekać bo to już wyższa szkoła jazdy.

 

Idealnym zakończeniem byłoby dla mnie outro w którym po pokonaniu śmierci mag musi zastapić ją w pracy. Sam staje się więc śmiercią i czeka na kolejnego śmiałka, który się z nim zmierzy.

 

Hmm ja raczej traktuję ten pojedynek ze śmiercią trochę bardziej metaforycznie, ale jakieś outro mogło by być - muszę tylko na coś wpaść. Na razie wyświetla się po prostu ładny ekranik. Highscores było by oparte na stylu gry i zapewne było by online. To zawsze fajnie pograć jak najtrudniej po jak najlepszy wynik.

 

Może za dużo wymagam, ale przydałoby się więcej animacji postaci. Tak, żeby było widać na nich moc czarów, jak otrzymują ciosy itp. bo tak zbyt szywno i nienaturalnie stoją w miejscu. Jakieś wstrzasy ekranu? Znaczy nie wiem czy dalej tego nie ma, bo nie grałem aż tak dużo ale na pewno jeszcze wrócę do tej gry.

 

Gdybym był uzdolniony - to były by i animacje - ale spoko, szybko się uczę :P może jeszcze będą. Ekran się trzęsie przy większych czarach - np. minie technolicha. Swoją drogą też lubię tę postać i przewrotnie gram ją jako summonera. A skoro lubisz Licha to na pewno ucieszy Cię wiadomość, że właśnie upiekszam efekty graficzne związane z jego zdolnościami ;).

 

I czekam na info o literówkach. Z góry dzięki.

 

@marcinzzz95:

 

Satanista? Ha ha ha...

 

No to gwoli wyjaśnienia.

 

Pentagram nie jest symbolem satanistycznym tylko chrześcijańskim i ma chronić przed złymi mocami. Można w niego wpisać człowieka - w pozycji takiej jak na krzyżu - Da Vinci to zrobił. Symbolizuje doskonałość i harmonię i, podobnie jak krzyż chroni przed złymi mocami. Dlatego sataniści go odwracają - bo odwrócony pentagram = odwrócony krzyż. W mojej grze jak widzisz są górą do góry. Poza tym pentagram to chyba najbardzie standardowy symbol magiczny jaki istnieje i idealnie pasuje do gry.

 

Dla pierwszych chrześcijan pentagram odzwierciedlał pięć ran Jezusa ze względu na 5 wierzchołków. Od XIV wieku uważany za symbol szatana, ze względu na podobieństwo do głowy kozła (odwrócony dwoma wierzchołkami do gory). W XIX wieku Eliphas Levi podzielił pentagramy na "dobrą stronę" i "złą stronę". Za "dobrą" uznał ten odwrócony jednym wierzchołkiem do góry, za "złą" odwrócony — zwrócony dwoma wierzchołkami do góry. Pentagram zwrócony jednym wierzchołkiem do góry zwany jest Pentagramem Białym, jest on odzwierciedleniem sacrum — siły boskiej. Odzwierciedla również pięć zmysłów człowieka, oraz pięć żywiołów: powietrze, wodę, ziemię, ogień i ducha, ukazując wyższość umysłu człowieka nad wszelkimi innymi żywiołami i zmysłami.

 

 

Pentagram z imionami Lilith i SamaelPentagram zwrócony jednym wierzchołkiem ku dołowi zwany jest Pentagramem Odwróconym, Czarnym, lub Pentagramem Bafometa. Pentagram Bafometa przedstawia profanum - człowieczeństwo, odzwierciedla on wyższość żądz i emocji nad rozumem, jest powszechnie uważany za znak satanistyczny, chociaż często mylony z Pentagramem Białym.

 

Pentagram Biały uważany jest za amulet chroniący przed zgubnym wpływem magii oraz klątwami. Można go zauważyć na różnych talizmanach i amuletach oraz odnaleźć w wielu budowlach sakralnych, itp.

 

A co do diabłów - to są impy i normalne demony jakich mnóstwo w każdym fantasy. Ten stereotyp jest tak otrzaskany, że nawet się nad nim nie zastanawiałem. Jak ma być diablik to czerwony i z rogami - to jest pierwsze skojarzenie.

 

Opętany z pewnością nie jestem (ach... a może głosy mi to podpowiedziały...). Jeśli koniecznie chcesz palić czarownice ;) to polecam robić to fireballem w grze. Miło trzaskają płomienie kiedy wrogi mag się zajmie ;).

 

I oczywiście dzięki za, mimo wszystko, pozytywny komentarz. Peace :D

 

@Reszta:

 

He he... co chłopaki? Pouprawiało się trochę offtopu? To może w ramach kary za grzechy napiszecie o swoich ulubionych postaciach? :D

 

 

Info:

 

Na Victory Games pojawił sie news o Magi. A to dzięki uprzejmości Eugena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentagram nie jest symbolem satanistycznym tylko chrześcijańskim i ma chronić przed złymi mocami. Można w niego wpisać człowieka - w pozycji takiej jak na krzyżu - Da Vinci to zrobił.

To on rozpisał studium czlowieka na pentagramie? Ja tam widzę tylko kwadrat i kółko. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quetzacotl:

 

Pomysł na klątwy wziąłem z GW - tam hexy dają bardzo ciekawe efekty, potrzebowałem drugiej szkoły magii pod Communion i się zainspirowałem.

Ale generalnie pierwsze Magi powstały jak byłem jeszcze w podstawówce. Wtedy o MMO nikt nawet nie myślał.

 

@Patrysław:

 

Tak mi się zdaje, ale głowy nie dam. Jak dorwę "Słownik symboliki chrześcijańskiej" to sprawdzę na 100%. Na razie nie mam pojęcia gdzie go skitrałem. Anyway - a skoro już był mały offtopic to byś napisał coś o swojej ulubionej postaci? No wiesz... modowi to tak nie wypada :P.

 

@LittleFish:

 

Tworzysz? Mogę być zainteresowany - wyślij PMa z linkami do jakichś swoich dziełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem wcześniej napisać. Naprawdę nie grałeś w Chaos? :blink:

Skoro piszesz, że magowie to Twoi ulubieńcy to powinieneś przynajmniej raz zagrać ;)

Na tej stronie wikipedii, którą podałem, na dole są linki do remake'ów, jest nawet oryginał we flash'u i javie pod emulatorem.

 

Nie grałem jeszcze dużo w Magi, może jutro coś napiszę jeszcze o samej grze, ale na razie znalazłem te literówki z tutoriala o które prosiłeś. W postaci screen'ów będzie najłatwiej:

 

1.gif

 

2.gif

 

3.gif

 

5.gif

 

6.gif

 

Zaznaczyłem też to, co mi się nie podba. Nie znam za dobrze angielskiego ale tak na moją intuicję coś tam jest nie tak. B) Najlepiej jakbyś poprosił o sprawdzenie na głównym forum jakiegoś native speaker'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ackman:

 

Wielkie dzięki - jesteś pierwszą osobą, której chciało się wypisać te literówki. Ludzie na GMC udają, że nie iwdzą jak ich proszę o sprawdzenie poprawności. Nie chodzi o moją znajomość angielkiego, ale jak się szybko pisze tyle tektu to błędy MUSZĄ być. Naprawdę dzięki.

 

Miłej zabawy przy Magi.

 

Info:

Koleś na GMC, któremu napisałem efekty specjalne do gry (he he na tym polu robię się popularny ;)) w zamian narysował mi kapitalny bannerek. Oto on:

 

bannerep1es5xy5.jpg

 

Banner można wstawić sobie do sygnaturki - kod jest w OP.

 

Może mi się uda nakłonić tego kolesia do przygotowania lepszych sprite'ów do Magi - facet jest naprawdę utalentowany i było by wspaniale gdyby się udało.

 

Polew:

 

Ponieważ na nowszą wersję przyjdzie wam trochę poczekać, a nie chcę tracić waszego zainteresowania, postanowiłem ujawnić jedno z easter eggs gierki.

 

Wpiszcie w pliku .ini linijkę "ShowSausage=1".

 

Odpalcie grę, zacznijcie pojedynek i... poznajcie Samiego - najnudniejszego typa jakiego znałem. Mam nadzieję, że udało mi się oddać jego charakter. He he - miłego polewu.

 

Poza tym znalazłem na dysku starego kompa przedpotopowy prototyp Magi, który pisałem mając jakieś 11 lat. Niedługo wrzucę do netu - można umrzeć ze śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migawka!

 

Macie tu dwa screeny z nowej wersji gry!

 

Nowe Main Menu:

 

mainpb9.th.jpg

 

A w ruchu wymiata jeszcze bardziej. Niech no teraz ktoś mi powie, że amatorsko wygląda...

 

Nowe Ikonki Czarów:

 

uivk5.th.png

 

Za ich nowy wygląd odpowiedzialny jest Cougar_zero - fantastyczny grafik z GMC, z którym udało mi się nawiązać współpracę.

 

 

No i jak się podoba?

 

 

@Little Fish:

 

Mailem zarzuciłem już dawno i czekam... Jeszcze jesteś tym zainteresowany w ogóle?

 

 

Btw: sorry za doble post.

 

Btw2: mam małą prośbę do modów. Kiedy zakładałem ten topic myślałem, że można edytować opis tak jak na GMC. W tej chwili opis podaje starszą wersje niż prawdziwa - czy można by wywalić z opisu info o wersji? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że specjalnego improvementu nie widzę. Chyba zbytnio uwielbiasz tego Cougara. Jeśli macie zmieniać całą grafikę, to lepiej poczekaj i znajdź kogoś o klasę lepszego.

 

P.S. - Nie chcę być nieskromny, ale to już ja robię lepsze grafiki. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, że mimo wszystko nadal wygląda amatorsko (menu).

 

Argh... *dostaje ataku*

 

Co w nim nie pasuje? Dodam jeszcze, że to menu nie jest statyczne - liteki maja "zakłócenia" (i większe jak się na nie najedzie). Całość nasyca się różnymi barwami i otwarcie opcji zmienia grafikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą mnie do tego czasu odwieźć na ostry dyżur psychiatryczny :P

 

A potem reszte życia spędze wydrapując pazurami idealne menu na scianie celi... he he he...

 

A tak serio: to spoko, spoko - nie gniewam się tylko żartuję. A jak coś sklecisz to ja z chęcią łyknę - darmowy help nigdy nie jest zły :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji:

 

Ponieważ wciąż pracuję ciężko nad nową wersją i pewnie nie prędko ujrzy ona światło dzienne (zmiany są dość poważne - poza tym chcę już kończyć, a nie wydawać nowe update'y co kilka dni), postanowiłem wrzucić kilka informacji dla zainteresowanych grą:

 

 

- Nowa wersja będzie zawierała ostatnią postać - Arcykapłana. Będzie to obok Wiedźmy kolejna postać nastawiona na przysywanie kreaturek. Jak na razie sprawdza się wyśmienicie. Jej skille to "Payment in Blood", "The Chosen", "Sacrifice" - jak nazwy wskazują - to rodzaj arcykapłana, którego niepowstydziliby się Aztecy ;).

 

- AI zostanie znacznie ulepszone - wreszcie zanalazłem poziom, który mi odpowiada. Teraz komputer będzie planował swoje dalsze poczynania od pierwszej sekundy walki. Koniec z improwizującym komputerem wyłącznie reagującym na poczynania gracza!

 

- Zmieni się styl menusów gry - część zmian widać na screenshocie.

 

- Będą highscores - oprate nie tylko na postępach gracza, ale i na stylu rozgrywki - bardziej opłaca się grać ciekawymi postaciami, choćby nie były tak skuteczne jak proste strategie.

 

- Zmieni się system losowania przeciwników - będzie mniej losowy i bliższy poziomowi gracza. Odkąd AI jest lepsze, nie może być mowy o przeciwnikach nie do pokonania i o graniu z dwa razy lepszymi na początku. Od teraz będzie łatwo na starcie i coraz trudniej przy końcu - tak jak powinno być. Postacie komputera będą liczone w podobny sposób jak postać gracza.

 

- Gra będzie działać jeszcze szybciej - doszlifowuję właśnie ostatnie linijki kodu!

 

- LittleFish zajął się przygotowywaniem oficjalnej strony gry - na jej pojawienie przyjdzie pewnie jeszcze poczekać, ale będzie! Przy okazji dzieki dla LittleFisha za bezinteresowną pomoc - to tacy ludzie sprawiają, że rynek freeware ma swój niepowtarzalny urok.

 

 

 

 

BTW: czy ktoś próbował mojego easter egg?

 

BTW2: Czy naprawdę żaden z modów nie był by tak miły i nie wywalił tego "wersja 0.95b" z opisu topica?

 

No to pisz na PW jak czegoś potrzebujesz :)

Tymon

 

W sumie racja - następnym razem wyślę PMa. Dzięki tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziłem ten temat od początku, a piszę dopiero teraz. Gra jest naprawdę dopracowana i bardzo grywalna, lecz gdy po ustawieniach swojego maga, ukazuje się światło na całym ekranie, ale baardzo wolno(komp nie wyrabia) to zajmuje jakieś pół minuty - troche denerwuje. Mówiąc ogółem, ŚWIETNA ROBOTA! :thumbsup:

P.S - Mam spore problemy z wygraniem przynajmniej 1 pojedynku, a wy? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- LittleFish zajął się przygotowywaniem oficjalnej strony gry - na jej pojawienie przyjdzie pewnie jeszcze poczekać, ale będzie! Przy okazji dzieki dla LittleFisha za bezinteresowną pomoc - to tacy ludzie sprawiają, że rynek freeware ma swój niepowtarzalny urok.

Ciekaw jestem, czy chociaż ten pierwszy raz LF wywiąże się ze swej bezinteresownej pomocy :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy chociaż ten pierwszy raz LF wywiąże się ze swej bezinteresownej pomocy .

 

Pożyjemy zobaczymy - ja doceniam samą cheć bezinteresownej pomocy. Ostattecznie LF robi to za darmo, więc nie ma obowiązku.

 

Śledziłem ten temat od początku, a piszę dopiero teraz. Gra jest naprawdę dopracowana i bardzo grywalna, lecz gdy po ustawieniach swojego maga, ukazuje się światło na całym ekranie, ale baardzo wolno(komp nie wyrabia) to zajmuje jakieś pół minuty - troche denerwuje. Mówiąc ogółem, ŚWIETNA ROBOTA!

 

Dzięki za pozytywny komentarz. Cieszę się, że Ci się podoba.

Co do tego światła - na niektórych kompach przycina - na innych, dużo słabszych teoretycznie, chodzi dobrze. Nie wiem czemu - pewnie chodzi o parametry karty graficznej. Tak czy inaczej zmieniłem to na wszelki wypadek i powinno działać szybciej. Zawsze też można wyłączyć detale i ewentualnie włączyć je potem spowrotem.

Co do trudności walk - w nowej wersji jest lepsze AI ale będzie ogólnie łatwiej. Obecna wersja ma nieco niezbalansowany system losowania przeciwnika. Swoją drogą jeśli ktoś ma pomysł naświetny algorytm to niech pisze. Poza tym istnieje spora szansa, że zdąże zrobić poziomy trudności i problem zniknie.

Na razie jednak musicie się pożądnie nagłówkować ;]. Jeśli komuś się nie chce, to polecam ściągnięcie sejwa z wymaksowanym magiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...