Skocz do zawartości

Zdjęcie hasła z komputera


Gibki Kaktus

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie.

Ja to nawet umieszczę mini poradnik w razie jakbyś nie wiedział o czym seven mówi:

Bateria znajduje się na płycie głownej, jest duża i płaska. Otwórz komputer i nie będzie problemu z jej zlokalizowaniem.

 

Z tego co się orientuję, zawsze jest blisko południowego mostka, więc będzie zawsze gdzieś blisko około tego miejsca widocznego poniżej:

 

b17f60c2f0.png

 

 

 

W przypadku laptopa w zależności od jego modelu możesz mieć bezpośredni dostęp do bateri po otworzeniu jednej z klapek pod spodem urządzenia(jeżeli tak jest zbudowany, w niektórych możesz musieć rozkręcić całą podstawę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

W przypadku laptopa w zależności od jego modelu możesz mieć bezpośredni dostęp do bateri po otworzeniu jednej z klapek pod spodem urządzenia(jeżeli tak jest zbudowany, w niektórych możesz musieć rozkręcić całą podstawę)

 

W tym wypadku gdzieś obok bakterii jest zworka (poszukaj w manualu płyty), która dzieli obwód, i dodatkowo przy samej kości biosu jest zworka do resetu, trzeba ją wyjąć, zewrzeć połączenie fabryczne i włożyć zworkę z powrotem. Jeśli wsadzisz ją w zwarte "manufactury default" to bios będzie wracał do ustawienia fabrycznego po restarcie zasilania.

Używa się tego (zworki na default) w terminalach czy innych sprzętach gdzie wznowienie następuje z niedostępnego nośnika tak żeby użytkownik tam nic nie napsuł świadomie bądź nieświadomie. Podstępni operatorzy obrabiarek zdejmują to zabezpieczenie żeby sobie z pulpitu frezarki poklikać w przeglądarce ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, nie musieliście mi tłumaczyć gdzie co jest :D

Po prostu zapomniałem o możliwości wyjęcia baterii XD

 

Trzeba łopatologicznie.

 

"codziennie zmieniam hasło, a mimo to wszyscy w biurze się logują na mój profil i rozsyłają głupoty!"

"hmmm - odklej post it z hasłem z monitora?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...