Skocz do zawartości

3F coś brzdęka


Threef

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba pora założyć i swój temat w tym dziale. Postaram się ten pierwszy post trzymać jakoś schudnie i od czasu do czasu wrzucać to lepsze utwory a gorsze wywalać.

 

Biorąc udział w Game Jamach musiałem w końcu zabrać się za robienie własnej muzyki. Moim problemem w większości jest słaby PC i brak jakichkolwiek instrumentów, ale jakoś sobie daję radę. Znam troszeczkę teorii, ale słuch mam w miarę dobry.

 

 

Te utwory nie są finalne dlatego nie są na SoundCloud, ani nigdzie indziej. Niby jest też download, ale nie ma sensu w jego używaniu.

 

Morning Dew | Odsłuch | Mały loop który ma być motywem wstającego słońca. Jestem z niego zadowolony, ale po czwartej pętli zaczyna niesamowicie męczyć.

 

Ascend (Piano) | Odsłuch Odsłuch v2 | Jakiś preset pianina z nałożonym reverbem, a pod spodem szarpany bass, plus chór wokalny aby zapełnić przestrzeń. Rzadko wychodzą mi ciekawe motywy klawiszowe. Ten jest chyba ok. v2 ma lekką wariację aby się nie nudziło.

 

Ascend (Guitar) | Odsłuch | Spróbowałem pod ten sam motyw podstawić gitarę. Sporo nie pasowało, aż w końcu trafiłem na takiego elektryka. Lekko go podkręciłem, zmieniłem nuty i powstało to. Będę przy tym jeszcze siadał bo to całkowity WIP i nawet teraz słyszę co mogę poprawić, ale i tak muszę dodać do tego coś więcej. No i myślę nad szybszym tempem.

 

 

Ogółem mam problemy z powtarzalnością i chciałbym się tego oduczyć. A motyw z Ascend bardzo mi się podoba i myślę żeby poświęcić mu kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#1 - skąd masz sample? Czy jakiś syntezator etc.? Bo właśnie w tym stylu potrzebuje trochę sampli do uzyskania chiloutowego bitu.

 

Ja nie siedzę w tego typu soundtrackach, jedynie co powiem to, że pierwszy - świetny klimat, ale ostatni brzmi u mnie zbyt grubo. Basy troszczkę przesadzone z tym, ze ja odsłuchuje na SMS Audio Over-Ear, które mają nieco podciągnięty bass, więc być może dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxGaming: Nie używam sampli (chyba ze perkusyjnych) i nawet staram się kręcić gałkami w syntezatorach żeby brzmiały oryginalniej (pomijając oczywiście klasyczne instrumenty). Morning Dew to głównie Pad (ten łagodniejszy) i coś co mam w kategorii 'Synth Comp' pod nazwą 'Enchanted Forest' (To ten bardziej wyrazisty) i nie wiem co to. Przypomina klawisze ze sporym delay. Oba mają też spory release oraz reverb. Wszystko dopełniają dzwoneczki.

 

Ogółem nie wspomniałem że tworzę w Cubase 5. To był pierwszy DAW który spełniał wszystkie moje wymagania, a i tak wciąż się go uczę.

 

Poprawiłem lekko Ascend (Piano)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...