Skocz do zawartości

Game Maker Studio w pracy


Nickolas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam :)

 

Mam do Was pytanie, które mnie nurtuje. Jak to jest z używaniem GM w pracy?

Mianowicie chodzi mi np o programowanie gier. Obojętnie czy to Android, iOS, HTML5. Na każdym z tych można zrobić fajne gry na między innymi telefony.

I teoretycznie o wiele łatwiej bo nie trzeba znać Javy, Objective-C lecz tylko GM bo można wydać grę na Android itp.

Do własnych celów takie tworzenie może być bo wiele jest gier stworzonych w GM i są w marketach Android/iOS i są naprawdę fajnie zrobione niczym nie ustępujące aplikacją które NIE są robione w Game Maker.

Ale jak to jest w pracy? Dostajesz zlecenie - zrób taką i taką aplikację/grę i ma działać np na Android. To można użyć GM Studio? Skoro niczym się nie będzie różnić i będzie spełniało odpowiednie wymagania co do pracodawcy?

Jedyny "minus" to prawdopodobnie brak pracy w grupie. Bo inni kodują np. w Javie a Ty zapierniczasz w GM.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GM:S jest narzędziem. Jeżeli znasz to narzędzie i wiesz że zadanie które Cię czeka możesz wykonać używając tego narzędzia, to jedyne co Ci pozostaje to przekonać do tego szefa. Każdy szef zgodzi się słysząc argument że skróci to pracę dziesięciokrotnie.

 

Gorzej jak nie znasz się na swojej robocie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jeśli pracodawca nie wymaga konkretnego narzędzia, albo bibliotek - to możesz :) Ale trzeba mieć dokumentację projektu, żeby stwierdzić, czy w GM da radę, bo niestety nie wszystko da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...