Skocz do zawartości

Wasze pulpity


Marmot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, ale odkąd mam kabel HDMI nie mogę przełączyć na 256 kolorów, tylko 16 i 32 Bity ;/ 256 I miss you <3

 

Chyba w zaawansowanych opcjach rozdzielczości (w Win XP takie opcje na pewno są) można ustawić takie cuda na kiju

 

Szkoda tylko, że nie ma 24 bitowej głębi kolorów - jest wystarczająca, mniejsze temperatury i bycie cool nerdem

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Dual bootuje xUbuntu 13.04 z Windows XP, xUbuntu służy mi do programowania tryhardowania, a Windows XP do grania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w ogóle nie rozumiem srerviego, ciśnie po windowsach, ciśnie po linuksach, ciśnie po WP, chyba tylko po androidzie jeszcze nie napisał nic złego.

 

Ciśnie po Windowsach - ale tylko Vista, 7, 8

Ciśnie po Linuksach - ale tych na bazie Ubuntu (Xubuntu, Ubuntu, Mint ...)

 

Android może mieć realny wpływ (moim zdaniem) na kształtowanie się rynku PC, przede wszystkim dzięki maszynie wirtualnej. Kto wie, czy za np. 5 lat nie będziesz miał Androida na komputerze? A komputery na procesorach ARM?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie udawaj ze kiedykolwiek odpaliles jakiegos windowsa ktorego hejtujesz

 

Odpaliłem, ale nie stać mnie aktualnie na 8 rdzeniowego AMD Bulldogera z 32GB Ramu i 4 dyskami SSD połączonymi w Raid

 

Fervi

 

PS. Windowsa mam nawet za darmo (oczywiście oryginały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak fervi 32Gb. Jak byś chciał wiedzieć to win 8 zżera 400MB ramu ( win7 potrzebuje 600MB, XP 300MB ). No ale ty nawet nigdy tego windowsa nie odpaliłeś a już hejtujesz.

 

Win7 też w każdej chwili za darmo oryginała mogę sobie załatwić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak fervi 32Gb. Jak byś chciał wiedzieć to win 8 zżera 400MB ramu ( win7 potrzebuje 600MB, XP 300MB ). No ale ty nawet nigdy tego windowsa nie odpaliłeś a już hejtujesz.

 

Win7 też w każdej chwili za darmo oryginała mogę sobie załatwić :P

 

Skąd za darmo? Z Dreamsparka

 

Zwykło się mówić, że Windows pobiera tyle ile znajdzie - i to jest akurat prawda.

 

Windows pobiera w zależności od posiadanego ramu jakąś część, dodatkowo inaczej pobiera ram dla wersji 64-bitowych, inaczej dla 32

 

Warto też wspomnieć, że najgorszą rzeczą jest nieustanny Swaping, który jest nieustanny, a pod Win8 jeszcze się wzmógł.

 

Ja chętnie poczekam na kontynuację XP, ale to chyba ReactOS by się nazywało

 

Fervi

 

To wcale takie niewyobrażalnie wysokie te wymagania nie są (jak na dzisiejsze czasy), takiej np. siódemki.

Zależy o jakim komputerze myślisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też wspomnieć, że najgorszą rzeczą jest nieustanny Swaping, który jest nieustanny, a pod Win8 jeszcze się wzmógł.

Nie chce cie straszyc ale linuxy nie sa w tym wcale lepsze - domyslnie sa skonfigurowane z dosc wysokim swapinnes.

 

Nie wiem co masz do Ubuntu ale jak na razie to ono ma najwiekszy wplyw na popularyzacje linuxa za sprawa pomocy na forach i ilosci oprogramowania. Unity jest w benchmarkach prawie na rowni co xfce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Odpaliłem, ale nie stać mnie aktualnie na 8 rdzeniowego AMD Bulldogera z 32GB Ramu i 4 dyskami SSD połączonymi w Rai

A szkoda, bo takiej właśnie maszyny by wymagał pctowy android system twój ukochany, taki kuhwa wydajny, zoptymalizowany :)

 

Ja chętnie poczekam na kontynuację XP, ale to chyba ReactOS by się nazywało

RetardOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cie straszyc ale linuxy nie sa w tym wcale lepsze - domyslnie sa skonfigurowane z dosc wysokim swapinnes.

Możesz sobie nawet Swapa nie mieć

 

Problem w tym, że po 11h używania komputera mam 150MB w Swapie

 

Nie wiem co masz do Ubuntu ale jak na razie to ono ma najwiekszy wplyw na popularyzacje linuxa za sprawa pomocy na forach i ilosci oprogramowania. Unity jest w benchmarkach prawie na rowni co xfce.

Ubuntu nie ma już takiej władzy - już zaczyna być trupem. Według Distrowatch (co nie jest miarodajnym źródłem) jest na 3/4 miejscu (w zależności jaki dystans czasowy se weźmiemy)

 

Ilość oprogramowania nie jest ważna, bo w zasadzie wszędzie jest (prawie) taka sama

 

A szkoda, bo takiej właśnie maszyny by wymagał pctowy android system twój ukochany, taki kuhwa wydajny, zoptymalizowany smile.gif

Mnie tam średnio Android obchodzi, wolę insze systemy, jednak z pośród trójki najpopularniejszej, dominuje. Nie mniej maszyna wirtualna Javy jest zaletą jeśli chodzi o przenośność (a jeśli tak popatrzymy -> jakie szanse będzie miał WP, jeśli Intel będzie produkował telefony?)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam średnio Android obchodzi, wolę insze systemy, jednak z pośród trójki najpopularniejszej, dominuje. Nie mniej maszyna wirtualna Javy jest zaletą jeśli chodzi o przenośność (a jeśli tak popatrzymy -> jakie szanse będzie miał WP, jeśli Intel będzie produkował telefony?)

Android ma własną maszynę wirtualną.

 

RetardOS

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo na Windowsie i jest to głupota, więc co to za argument?

 

Na Windowsie nie mieć Swapa to uch

 

Problem w tym, że masz dysk SSD (uogólniam), na którym pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić to wyłączyć SWAP.

 

Pytanie jak twój komputer będzie działał z 2-4GB Ramu bez SWAP?

 

Fervi

 

PS. Unity byłoby fajne, jakby było tak samo na Debianie i innych dystrybucjach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...