Skocz do zawartości

Wasze pulpity


Marmot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności
Jeśli to naprawdę twój pulpit, to co tu robi ramka wokół tej konsoli, hę? I jak cyknąłęś screena w takiej jakości? ;)

 

tramur to mój kolega i ostatnio u niego byłem pożyczyć książkę, to serio jego pulpit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności
Na Linuksie nie mieć Swapa to uch
W końcu Fervi hejci linuksa!!!!!!!! Do czego dożyłem. B)

 

Swoją drogą jak Ubuntu może być niby trupem, skoro Valve, które walczyć będzie o rynek gier komputerowych i domowego centrum rozrywki poprzez SteamOS i SteamBoxa, swój system zapewne oprze o Ubuntu. Mało tego, czemu klient steama na linuksie w pierwszym rzędzie jako oficjalna appka była dedykowana właśnie dla Ubuntu. Oj Fervi. Nie oszukujmy się, poza Ubuntu nie ma ani jednej dystrybucji mającej realną szansę na walkę o rynek zwykłego Kowalskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu Fervi hejci linuksa!!!!!!!! Do czego dożyłem. B)

 

Swoją drogą jak Ubuntu może być niby trupem, skoro Valve, które walczyć będzie o rynek gier komputerowych i domowego centrum rozrywki poprzez SteamOS i SteamBoxa, swój system zapewne oprze o Ubuntu. Mało tego, czemu klient steama na linuksie w pierwszym rzędzie jako oficjalna appka była dedykowana właśnie dla Ubuntu. Oj Fervi. Nie oszukujmy się, poza Ubuntu nie ma ani jednej dystrybucji mającej realną szansę na walkę o rynek zwykłego Kowalskiego.

 

Legendy głoszą, że SteamOS już nie jest oparty na Ubuntu (ale to niepotwierdzone legendy)

 

Oczywiście, że domyślna jest na Ubuntu, co nie zmienia faktu, że można ją przenieść na inne systemy Linuksowe (i w teorii BSD).

 

Poza Ubuntu? Proszę zobaczyć Minta, w teorii najpopularniesza dystrybucja Linuksowa, zawiera kodeki niewolne i różnego rodzaju Flashe. Niestety dziedziczy część wad po Ubuntu, dlatego mają nawet wersję z Debianem.

 

Osobiście przestałem korzystać z Ubuntu na rzecz Debiana, bo te wady, które kiedyś były (problemy z graniem) zostały wyeliminowane. Oczywiście nie każdy może ogarnąć Debiana (niby trudny nie jest, ale trzeba umieć czytać [co zaczyna być trudne w Polsce], niemniej z Mintem sobie jakoś radzą)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legendy głoszą, że SteamOS już nie jest oparty na Ubuntu (ale to niepotwierdzone legendy)

 

Oczywiście, że domyślna jest na Ubuntu, co nie zmienia faktu, że można ją przenieść na inne systemy Linuksowe (i w teorii BSD).

 

Poza Ubuntu? Proszę zobaczyć Minta, w teorii najpopularniesza dystrybucja Linuksowa, zawiera kodeki niewolne i różnego rodzaju Flashe. Niestety dziedziczy część wad po Ubuntu, dlatego mają nawet wersję z Debianem.

 

Osobiście przestałem korzystać z Ubuntu na rzecz Debiana, bo te wady, które kiedyś były (problemy z graniem) zostały wyeliminowane. Oczywiście nie każdy może ogarnąć Debiana (niby trudny nie jest, ale trzeba umieć czytać [co zaczyna być trudne w Polsce], niemniej z Mintem sobie jakoś radzą)

 

Fervi

 

 

Najpopularniejszą dystrybucją linuxa jest Ubuntu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dokładnie. Mogli by już uzgodnić z microsoftem aby stworzyć windows w wersji steam. Może i kosztowało by to co nieco ale na pewno efekt był by lepszy niż na tym ubogim linuchu.

 

SteamBox ma to do siebie, że bierzesz system jaki chcesz - nawet FreeDosa - i używasz. Niemniej przeszli na Linuksa, bo Windows według nich jest ubogi

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahahahahahahahahahahahahahaha windows jest ubogi? Wskaż drugi taki system na który jest tyle softu.

 

I co z tego, że pograsz w Tibię (niektórzy powiedzą, ze jest na Linuksa), skoro do wielu zastosowań się nie nadaje?

 

Nie na darmo gdzie liczy się wydajność stouje się Linuksa (i go rozwija), w wielu innych zastosowaniach też (oczywiście są zastosowania, w których nie powinno się go używać)

 

Oczywiście rozumiem, że musisz mieć tyle softu; po 50 odtwarzaczy muzyki, filmów, przeglądarek itd.? Mi wystarcza VLC, Firefox itd.

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, tam gdzie liczy się wydajność, bo przy tak ubogim systemie już nic innego nie zostaje :)

 

Wiadomo, Windows ma za duże wymagania.

 

Niestety porzucili XP, który miał małe wymagania, może kiedyś 8'ka (czy raczej 9'ka) zejdzie do 256MB Ramu pobieranego i na tym zostanie. W teorii technologia rozwinęła się tak, że można niby poświęcić ten 1GB na system, ale to dodatkowe koszta

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, widzialem wlasnie Steam OS wymagania :)

 

SteamOS możesz nawet na Pentiumie III zainstalować. (w teorii przynajmniej)

 

Problem w tym, że konsola potrzebuje mocy do grania, musisz na niej odpalać Metro Last Light czy inny syf, a na Pentiumie nie odpalisz.

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc tym tropem XP jest do niczego bo bez 4 gb ramu sobie w Civ5 nie pykniesz

 

Nie grałem w Civ5 i nie wiem jakie ma wymagania.

 

Problem w tym, że system powinien być jak najlżejszy dla sprzętu, bo w teorii nie pracujesz na systemie, a na programach.

 

Jeśli ty sobie liczysz milionową liczbę po przecinku liczby PI, a twój komputer robi aktualizację, oblicza Bitcoinsy i wysyła dane do NSA spowalniając ci obliczanie liczy PI - to coś tu jest nie tak.

 

System po włączeniu powinien robić jak najmniej rzeczy (chyba, że go wymusimy), nie powinien z automatu instalować aktualizacji; powinien być "na zawołanie"

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za problem powyłączać w windowsie automatyczną aktualizację czy zmienić mu ustawienia zadań w systemowym harmonogramie?

Równie dobrze możesz wyczyścić sobie cały harmonogram i windows nie będzie prawie nic robić ale jaki w tym sens?. U mnie w hamonogramie win8.1 jest tak na oko z 250 zaplanowanych zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fervi i tak nie zrozumie że Linux zawsze będzie ssał dla MS. Żeby nie było takiej fragmentacji systemu na nikomu nie potrzebne dystrybucje, remixy i inne tego typu syfy to mógł by wtedy stanowić realną konkurencję dla Windowsa. Chcesz zainstalować jakiś program to szukasz nie wiadomo ile czasu durnej paczki dla twojej dystrybucji a jak nie ma to musisz sam kompilować. W windowsie wystarczy pobrać, 10x kliknąć next i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fervi i tak nie zrozumie że Linux zawsze będzie ssał dla MS. Żeby nie było takiej fragmentacji systemu na nikomu nie potrzebne dystrybucje, remixy i inne tego typu syfy to mógł by wtedy stanowić realną konkurencję dla Windowsa. Chcesz zainstalować jakiś program to szukasz nie wiadomo ile czasu durnej paczki dla twojej dystrybucji a jak nie ma to musisz sam kompilować. W windowsie wystarczy pobrać, 10x kliknąć next i gotowe.

 

Tak to się za komuny instalowało

 

Problem w tym, że goście są tak nieprzystosowani do innego systemu, że szkoda gadać.

 

Ja pamiętam, jak zostałem poproszony o wgranie Linuksa na dość stary komputer, pierwsze co dostałem to kilka płytek ze sterownikami. Ludzie sobie nie wyobrażają, że można zainstalować system i mieć wszystkie aplikacje (może większość) wgranych i w zasadzie większość sterowników od razu.

 

Co do rozdrobnienia, ma to swoje zalety - Nie ma Modern UI i nie będzie. Masz wybór.

 

Fervi

 

PS. Najlepsze są reakcje, w którym nie googluje się aplikacji, tylko z menadżera pakietów instaluje - bo takich cudów nigdy nie było na Windows

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto teraz używa złomu? Większość osób ma na pokładzie co najmiej dual-core i z 2gb ramu więc 7 na takim sprzęcie hula jak trzeba. Jak się ma 10letniego kompa to się dalej siedzi na XP i nie męczy z linuxem. Co do Modern. Win ma ujednolicone środowisko (8 w 50%) od wersji 95 więc przesiadka na nowszą wersję jest praktycznie bezbolesna. W linie masz Gnome,KDE, XFCE, Cinammony i inne pierdoły które (jeszcze) napędza stary jak świat X. A będzie gorzej bo Ubuntu jest najpopularniejszym distro dla newbie, reszta przesiada się na Waylanda a Cannoncial który sam nie wie czego chce ładuje się w Mira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...