Skocz do zawartości

EXIT


R.o.b

Rekomendowane odpowiedzi

exit_logo.png

Gatunek: platformówka
Opis: Gra wymaga zręczności i odrobiny sprytu. Kontrolujemy stworzenie, które nosi tajemniczą nazwę 'He'. Zadaniem gracza jest odblokowanie przejścia do następnego poziomu przez naciśnięcie guziczka i doprowadzenie naszego bohatera do tytułowego wyjścia. Jednak na naszej drodze natkniemy się na inne wrogie stworzenia, kolce oraz wieżyczki. Dodatkowym zadaniem jest zebranie jak największej liczby monet rozrzuconych po wszystkich poziomach.
Sterowanie: strzałki lewo/prawo - ruch lewo/prawo, z - skok, x - wciśnięcie guzika, przejście przez drzwi
Download: EXIT 3,7 MB
Autorzy: robb (muzyka: Jakim - 'Quit'n'Exit)
screeny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, poprawki będą, ale potrzebuje trochę czasu... szkoła i życie prywatne. Jakim pomógł z muzyką, więc powinno być lepiej na tym polu. Sterowanie postacią trzeba trochę bardziej poifować, bo pojawiają się bugi, ze sprite'ami. Może dodać 'regulacje' wysokości skoku. I jeszcze pad :D

E: Z założenia miała to być niewielka gierka, ale mogę sobie pozwolić, żeby ją dopieścić jak się da xD i jeszcze jakieś checkpointy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że to ma potencjał. Mnie na pewno przyciągnęło. I fajnie, że jest to takie malutkie okienko. Taka mała rzecz, a cieszy ;p

Tylko, że możliwość co-opa by dodała tej grze dopiero naprawdę fajnej rozgrywki. W tym przypadku to raczej nie jest dużo wysyłania danych, trochę przewidywania pozycji, dla płynności ruchów i kolizje z jakimiś tam obiektami. A życia byłyby wspólne. Gdybym mógł w jakiś sposób pomóc (a wątpię) to z chęcią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami - gra jest fajna i ma potencjał :-)

Grafika, mimo tego że jest prosta, przyciąga do gry. Jest ładna, schludna i przejrzysta :-)

Jedyna rzecz która mi doskwiera, to brak "regulacji" wysokości skoku. Mocno wpływa to na poziom trudności. No chyba, że tak właśnie miało być ;-)

 

Pozdrawiam! d(^_^)b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EXIT przypomina mi pewną grę przeglądarkową :?

 

Ale mniejsza, sama gra ma fajny potencjał i liczę na to że ją rozwiniesz. Plusem jest fakt, że mnie to cholernie wciągnęło. Muzyka trochę do gustu mi nie przypadła(ale wiadomo o gustach się nie dyskutuje). Dodaj efekt zbierania monet, strzałów i przyzwoicie to będzie wyglądać. Do tego polecam jakieś lepsze jakościowo grafiki, ale to już taki bardziej prywatny wymóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem kilka rzeczy i wrzuciłem poprawioną wersję gry (pierwszy post uaktualniony): Krótka lista rzeczy, które poprawiłem:

- bug, ze sprite’ami – mam nadzieję, że teraz nie będzie już problemem,

- dodałem podział na 2 skoki, niższy i wyższy, co ma trochę pomóc, przy regulowaniu wysokości skakania,

- dodałem kilka checkpointów, dzięki którym będzie teraz możliwość zapisu (i odczytu ostatniego stanu zapisu w menu),

- poprawiłem trochę menu, wydaję mi się, że jest przejrzyste, ładne i pasuje do reszty,

- jak pisałem wcześniej dostałem od Jakima ciekawą nutkę, która chyba lepiej pasuje, niż poprzednia (dzięki Jakim :D),

- cd. Zwiększenia dynamiki – chciałem by gra była bardziej podobna do 'klasyczniejszych' platformówek, tzn. nie chciałem robić z niej drugiego Super Meat Boy’a lub Guacamelee, dlatego postanowiłem nie zmieniać szybkości poruszania się itp. Co za tym idzie pad też nie został zaimplementowany. W przyszłości, gdy będę pracował nad inną grą, która prawdopodobnie będzie bardziej arcade’owa postaram się o dodanie możliwości kontrolowania herosa padem.

Mam nadzieję, że poprawki polepszyły trochę ogólny zarys gry. Tworząc ją na samym początku chciałem sprawdzić się i zebrać sobie listę z rzeczami, które powinny się znaleźć w platformówce, tak aby miała ona ręce i nogi, oraz checkpointy i regulację skoku :D Dzięki za pomoc i wszelkie porady.

 

I jeszcze skriniack z menu:

menu.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...