Skocz do zawartości

Lab Rats


Huri

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Lab Rats

 

Gatunek: labiryntowo logiczno edukacyjna

 

Opis: Jestem miłośnikiem gryzoni. Konkretnie szczurów. W ramach odpoczynku od mojego innego projektu, który stanął w martwym punkcie (problem z SI) postanowiłem zrobić coś nieco bardziej prostego. Do głowy przyszedł mi pomysł zrobienia gry, w której celem jest przeprowadzenie 3 szczurków przez labirynt. W trakcie projektu dochodziły nowe pomysły więc nie wystarczy tylko dotrzeć do końca. Po drodze napotkać można (tak już wszystko jest gotowe) na blokady w postaci strzelających wieżyczek, drzwi i kratek wentylacyjnych z gorącym powietrzem (trzeba je wyłączyć). Problem polega na tym, że szczurki jako zwierzęta stadne poruszają się jednocześnie (o ile nie zablokuje ich ściana) a do celu muszą dotrzeć w określonej kolejności. Na końcu labiryntu na dziewczyny (samiczki wzorowane na moich szczurzycach) czekają chłopaki ;). Parę tzw. "znajdziek" też jest w postaci np. kawałków sera, które zmniejszają ilość wykonanych ruchów (im mniej ruchów tym więcej pkt). Acha... są też teleporty :)

W tej chwili mam już praktycznie wszystko skończone i działające. Pozostało mi do zrobienia

- jakieś śmieszne menu

- jakieś zabawne GUI

- kilka-kilkanaście różnych poziomów do przejścia.

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Ja czyli Huri + pomoc z tego forum (skalowanie ekranu)

Fabuła:
Ja czyli Huri

Grafika:
Ja czyli Huri

Muzyka:
Ja czyli Huri

Screeny:

 

Runner%202014-08-31%2020-52-53-010.pngRunner%202014-08-31%2020-53-21-728.png

Runner%202014-08-31%2020-54-30-873.pngRunner%202014-08-31%2020-55-16-962.pngRunner%202014-08-31%2020-55-21-769.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Osobiście podobają mi się grafiki myszy, no ale gryzą się niemożebnie z resztą. Zwłaszcza bolą mnie co poniektóre okonturowane obiekty, wszak reszta konturów nie ma. Nie chcę, by powiało wredotą, ale w moim subiektywnym odczuciu niezaważającym na wszelkich płaszczyznach opiniologicznych, trzeba by było pozbyć się wszystkich grafik poza gryzoniami i cudnym serem i rysować na nowo pod te ocalałe grafiki, bo gdzie okiem nie rzucę, tam nazbierane rzeczy całkowicie z innych bajek, które się po prostu ze sobą nie kleją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. To jedynie placeholdery :)

Nad szczurami i serem spędziłem sporo czasu więc one zostają. Background wiem, że to porażka :). Tak samo wieżyczka i dzwignia. Teleport... Hm Nad tym jeszcze pomyślę :)

 

 

Osobiście podobają mi się grafiki myszy, no ale gryzą się niemożebnie z resztą. Zwłaszcza bolą mnie co poniektóre okonturowane obiekty, wszak reszta konturów nie ma. Nie chcę, by powiało wredotą, ale w moim subiektywnym odczuciu niezaważającym na wszelkich płaszczyznach opiniologicznych, trzeba by było pozbyć się wszystkich grafik poza gryzoniami i cudnym serem i rysować na nowo pod te ocalałe grafiki, bo gdzie okiem nie rzucę, tam nazbierane rzeczy całkowicie z innych bajek, które się po prostu ze sobą nie kleją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...