Skocz do zawartości

Skype za duże zużycie pamięci


I am Żyd and Lewak

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mi chodzi TS3 jest ciągle aktywny. A Skype nie, a i tak do jasnej k@%$y zżera 2 razy więcej pamięci!

 

Optymalizacja i ogólnie syf

Nie wiem czy Windowsowy, ale Linuksowy Skype jest zintegrowany z Facebookiem i Outlookiem - po kiego?

 

Dlatego fenomenalna jest zasada KISS; w skrócie - komunikator niech będzie komunikatorem, odtwarzacz filmów, odtwarzaczem filmów itd.

No i optymalizacja. Kiedyś trzeba było mocno redukować takie rzeczy, gdyż komputer miał 256MB Ramu, 512MB. Dzisiaj zaczyna wchodzić zasada "8GB"

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiales mnie, czemu w wersji na linucha mialoby byc cos wiecje niz na windowsa

 

Bo ktoś chciał napisać więcej; niemniej Skype to produkt MS, który niespecjalnie lubi Linuksa, więc tutaj faktycznie są problemy (do tej pory błędy niezałatane są)

 

W zasadzie powinno się pozbyć Skype, tylko ciężko, jak się ma wielu przyjaciół na nim ...

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma chrome do skype? xD

 

Dużo. Odsyłam Cię do google i na fora gdzie ludzie mają problem w przypadku Chrome+Skype, a ma to się objawiać zbyt dużym zużyciem pamięci i procesora przez tą drugą aplikację. Ja miałem problem ze zbyt dużym zużyciem procesora przez Skype, dopiero pewien użytkownik z jakiegoś tam zagranicznego fora doszedł do źródła problemu którym okazała się przeglądarka Chrome. Po jej odinstalowaniu problem rzeczywiście ustąpił. Nikt jednak nie doszedł dlaczego tak się dzieje, mówiono o tym że to swojego rodzaju "niekompatybilność firm", tak jak już tu ktoś wspomniał Skype w zasadzie należy do MS, Chrome do Google. Więc może i coś w tym jest. Dlatego też pytam czy autor tematu ma Chrome, choć strzelam że ma po prostu do dupy komputer jak większość tutaj, bo z tego co widać jedzie jeszcze na XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, czyli to stąd Skype ma u mnie czasem zużycie CPU ponad 25% mimo całkiem dobrego procesora.

Istnieją może jakieś alternatywy dla aplikacji Skype'a?

 

Alternatywa dla ciebie to soft używający protokołu Skype (czyli, że gadasz z kolegami Skypeowiczami), czy rozmowa przez inne protokoły (SIP, XMPP)?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo. Odsyłam Cię do google i na fora gdzie ludzie mają problem w przypadku Chrome+Skype, a ma to się objawiać zbyt dużym zużyciem pamięci i procesora przez tą drugą aplikację. Ja miałem problem ze zbyt dużym zużyciem procesora przez Skype, dopiero pewien użytkownik z jakiegoś tam zagranicznego fora doszedł do źródła problemu którym okazała się przeglądarka Chrome. Po jej odinstalowaniu problem rzeczywiście ustąpił. Nikt jednak nie doszedł dlaczego tak się dzieje, mówiono o tym że to swojego rodzaju "niekompatybilność firm", tak jak już tu ktoś wspomniał Skype w zasadzie należy do MS, Chrome do Google. Więc może i coś w tym jest. Dlatego też pytam czy autor tematu ma Chrome, choć strzelam że ma po prostu do dupy komputer jak większość tutaj, bo z tego co widać jedzie jeszcze na XP.
Mam dokładnie chrome w rzeczy samej. A do d#$y komputer to jest w drugim pokoju, wykorzystuje go jako serwer ftp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa dla ciebie to soft używający protokołu Skype (czyli, że gadasz z kolegami Skypeowiczami), czy rozmowa przez inne protokoły (SIP, XMPP)?

 

Coś korzystającego z protokołu Skype'a, bo znajomych do przesiadki raczej nie przekonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś korzystającego z protokołu Skype'a, bo znajomych do przesiadki raczej nie przekonam.

 

Jedyne co znam to protokół XMPP z transportem Skype

Jabbim.pl ma, ale płatne (konto VIP)

 

Może znajdziesz darmowe

Ogólnie to nic poza tym nie znam (ktoś ogólnie częściowo złamał protokół Skype, ale Microsoft wysłał smutnych panów i kod źródłowy gdzieś na torrentach jest)

 

Klasyczny przykład Vendor Lock

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...