Skocz do zawartości

Mode 7 na Androidzie


Czołg Krymski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Hej, gryzie mnie ostatnio skromna rozkmina. Otóż, z tego co kojarzę, Android nie ma natywnego wsparcia dla d3d i raczej nici z trójwymiaru. Ale zafascynowałem się sprawą Mode 7, znalazłem znakomity silnik (http://gmc.yoyogames.com/index.php?showtopic=446025) i padło pytanie - czy możliwe byłoby go odpalenie na andku? Z góry gromkie dzieny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, Kiełbasa, ale wiesz, ze funkcje d3d sa emulowane w opengl na platformach, nie wspierajacych directa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co piszesz jest akurat niezalezne od gma, a systemu, a raczej samego mapowania dx na ogl w wine. runner gma na innych platformach ma wbudowane mapowanie, wiec gry na ubuntu dzialaja jak wine, bez wine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co piszesz jest akurat niezalezne od gma, a systemu, a raczej samego mapowania dx na ogl w wine. runner gma na innych platformach ma wbudowane mapowanie, wiec gry na ubuntu dzialaja jak wine, bez wine.

 

A co, jeśli można uruchamiać gry przez Wine bez mapowania DX na OGL?

 

W ogóle według mnie od drugiej strony zrobili - skoro prawie każdy system (prócz Windows Phone) obsługuje OpenGL lub OpenGL ES, to czemu stworzyli produkt na DX?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GM:S nadal na windzie uzywa DX, bo tak bylo by design i boja sie tego ruszyc, uj wie czemu, skoro na andka, maca i ubuntu zrobili OGL. Oni ida po najcienszej linii oporu, zamiast przerobic runner solidnie, to dopiero ten yoyocompiler zaczyna cos zmieniac od wiekszych podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...