Skocz do zawartości

Anno 1602 kolory :/


Piotrek1910

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dziś zainstalowałem sobie Anno 1602. Odpalam a tu kolory po przekręcane.

Coś co jest dziwne Fraps zrobił poprawne zdjęcie, a wideo w ogólne nie przechwytuje ekranu.

 

Szukałem troche w necie, robiłem to co oni mówili ale nic nie działa.

Jak odpalałem tą grę rok temu jeszcze działała dobrze. Hmm, a może dlatego, że aktualizowałem sterowniki do karty graficznej? (na wersje beta, jak wyszła gra Battlefield 4 Beta).

 

Mam Windows 7 Profesional 64x.

 

Odrazu mówie, że mam orginalną gre. Kiedyś kupiłem z Cybermychą (:D) od gram.pl.

 

I co myślicie, że można to jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też próbowałem. Ustawiałem jakieś dziwne style wizualne. Napisałem sobie na szybko też plik bat:

@ECHO OFFF
taskkill /f /im explorer.exe
1602.exe
start explorer.exe

Ale to też nie dało. Nie wiem czy coś się da.

Spróbuje zainstalować Gold Edition ale musze najpierw pobrać :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest bardzo stara gra, a ty masz niezłego kompa, spróbuj w maszynie wirtualnej odpalić (VirtualBox do tego wydaje się najlepszy), mocno kompa trzepie, ale gry jakoś chodzą.

 

Jedyny pomysł, ewentualnie poszukaj jakichś patchów do gry

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Przekłamania kolorów ma część starych gier, związane jest to ze starą metodą obsługi palety kolorów i współdzieleniem jej pomiędzy programami. Jakich metod próbowałeś?

 

http://write-code.blogspot.com/2011/03/sol...ml#.UoxaLMRLPXs

http://ashraful-islam.hubpages.com/hub/Res...es-in-windows-7

 

Tryb kompatybilności do 98 lub XP? Zmieniałeś tryb kolorów na 16-bitowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ranmus, robiłem tak:

a) Wyłącz kompozycje wizualne

B) Wyłącz kompozycje pulpitu

c) Wyłącz skalowanie ekranu dla ustawień wysokiej rozdzielczości DPI.

d) Uruchom ten program jako administrator

I cytuje z pewnego komentarza z pewnej strony "Rozwiązanie okazało się dość dziwne należy zmienić kompozycje pulpitu tak ,aby nie było tapety tylko zwykły kolor. Najlepiej jakiś ciemny bo to problem z przełączaniem trybów z Windows Aero na niestandardowy i fiksuje paleta barw. Trzeba także wybrać którąś z kompozycji podstawowych najlepiej Czerń o Dużym kontraście. Wiem ,że to brzmi śmiesznie ,ale u mnie to autentycznie pomogło.".

 

Zobacze te twoje linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Wydaje mi się, żee Twoje punkty nie mają wpływu na ten błąd, bo tu chodzi o paletę kolorów. I też jest to niezależne od Aero, gdyż jego nie ma w Viście, a w tym systemie też jest podobny problem. Bardziej idź właśnie w stronę powyłączania programów działających w tle oraz przełączenia palety kolorów windowsa do 16-bitowej lub 8-bitowej (256 kolorów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: próbowałem te twoje linki - nic. Zmieniałem palete kolorów na 16 bitowe potem na 8 bitowe, dalej nic.

Coś co jest dziwne to rok temu instalowałem sobie tą gre (nic się nie zmieniło w sprzęcie) i działało ładnie bez tych odwróconych kolorów.

A może to chodzi o aktualizacje sterowników karty graficznej. Bo jak wyszła beta battlefield 4 to wyszła też beta sterowników do nividii i amd,i zainstalowałem to (mam amd).

 

Może da się jakoś cofnąć aktualizacje sterowników? Czy potrzebna jest kopia zapasowa?

 

BTW. To mam win 7 pro 64 bity.

 

@Edit: Chyba jedyne co zostało to Virtualna maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety jest zbyt młoda :D. Coś co jest dziwne mój kolega ma lepszego kompa (nie pamiętam za bardzo specyfikacje chodź to nie ma znaczenia :D) i ma Windows 8 (facepalm) i jemu działa normalnie. On ma jakieś stare sterowniki do karty graficznej AMD (tak samo jak ja) i właśnie zdaje mi się, że to właśnie przez nie tak się dzieje.

Moje sterowniki: http://support.amd.com/en-us/download/desk...ws%207%20-%2064. Myślicie, że poleca się pobrać wersje beta by przetestować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo cię oszukał i ma ReactOS, SZACH MAT WSZYSCY

 

Hmm, a ma kartę AMD?

 

W teorii możesz zainstalować te sterowniki Beta, ale wątpię czy coś podziała

 

http://www.unknown-horizons.org/

Z google wyczytałem, że to reimplementacja Anno 1602, nie grałem, ale możesz spróbować

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...