Skocz do zawartości

Virgilith


Danielus

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Virgilith

 

Gatunek: karcianka/taktyczna/strategiczna

 

Opis:

 

Męczę sobie tą gierkę juz gdzieś od początków marca, mam nadzieję że założenie tutaj tematu jakos mnie zmotywuje żeby mi przypadkiem nie przyszło na myśł rezygnowac z projektu :)

No ale do rzeczy, Virgilith ma być mieszanką gry karcianej i taktycznej( w późniejszym czasie może nawet strategicznej ). Gracze zaczynają z jedną planetą i maja za zadanie zdominowanie mapy( bądź wyeliminowanie przeciwnika w jakikolwiek inny sposób ).

W każdej turze gracze otrzymują punkty akcji( w każdej kolejnej o 1 więcej ) które mogą dowolnie dysponować na przemieszczanie jednostek i używanie kart. Karty maja swoje wymagania w postaci:

-punktów rozwoju

-punktów losu( przeznaczenia? )

-energii

Aby móc zagrać kartę trzeba będzie miec odpowiednio wysoki poziom tych atrybutów, przy czym energia jest zajmowana, jeśli zagramy karte potrzebujacą 2 energii to tyle jest zabierane do czasu aż karta przestanie obowiązywać.

Ogólnie więc chodzi o przeskakiwanie z plenty na planetę i posiłkowanie sie kartami.

 

Strefa planów( marzeń ):

- 6 grywalnych ras

- Co najmniej 6 map do 1v1

- tryby 2v2 a może nawet i 3v3

- ios? android?

- dużo różnych kart

 

strefa brutalnej rzeczywistości( albo halucynacje z niedozywienia i niewyspania ) vide "co niby jest zrobione":

- obsługa logowania graczy do lobby

- pseudo kolejka z możliwością wystartowania gry

- obsługa gry( przemieszczanie jednostek, ataki )

- obsługa talli kart, losowanie i wyslanie kart startowych

- wszystko to oczywiscie( w teorii ) zabezpieczone po stronie serwera by nie bylo cheaterow

- mapy( a raczej mapa ) ladowane z plikow zewnetrznych

- bugi ( zwłaszcza jeden gdy oba clienty twierdza ze to nie ich tura )

UPDATE 23.09:

- 3 działające karty

- dosyć ładna animowana planeta

- wczytywanie zasobów z zewnątrz i ich paczkowanie

 

Oczywiście jestem zerowym grafikiem, więc skupiam się tylko na kodzie( którego juz jest od cholery a na ekranie prawie nic nie widac : p )

Mam nadzieję że znajde kogos do pomocy w miare jak projekt będzie parł naprzód, zwłaszcza jeśli chodzi o grafikę kart.

 

Poki co plan jest taki by przez wakacje w wolnych chwilach dalej kodzić, a po wakacjach jak pojawi się kasa z roboty może będzie mnie stać na dedyka : )

 

Poniżej 2 screeny, choć właściwie to nie ma na co patrzeć:

 

stare screeny:

https://gmclan.org/uploader/1121/no_cards.png

https://gmclan.org/uploader/1121/start_cards.png

http://www.gmclan.org/uploader/1121/newplanets1.png

 

Aktualne:

004_3cards_and_anim_planet.png

 

Nadal chłonę wszystkie rady, więc jeśli ktoś ma coś ciekawego dla mnie może pisać na pw albo w temacie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad jakimiś ciekawszymi placeholderami, zripowanymi z jakiejś innej karcianki przykładowo, a do planet możesz użyć np. <tego>. Wtedy od razu będzie wiadomo do czego gra zmierza, a wizja będzie zawarta w samych screenach, bez konieczności czytania opisu gry/mechaniki. Po za tym będzie to zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla oka. No i w taki sposób na pewno znajdziesz jakiegoś grafika. Tylko że chyba pomyliłeś fora, spróbuj na jakimś deviantarcie czy innym serwisie podobnego pokroju, jest tam sporo niebanalnych ludzi do takiej roboty, grunt to zagadać bo sami się nie zgłoszą. Pamiętaj, placeholdery, a nie kółka i prostokąty. Po za tym trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co jedyne co mi do szczęscia potrzeba to bym mógł sobie to wszystko testować, ale z pewnością skorzystam z rady i poszukam jakichś placeholderów gdy beda większe szanse na to by znaleźc kogoś do pomocy.

 

Temat tutaj załozyłem poniważ pracuję w gmie i odwiedzam to forum dosć długo, ma to byc jakaś forma motywacji dla mnie : )

I kto wie cuda się zdarzają, może i tu się jakiś grafik objawi : o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o planety to mogę ci podesłać plik z paint.NET który sobie stworzyłem żeby łatwo robić planetki: https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=29799

 

Jest parę warstw których mixowanie w różnych trybach, obracanie czy jakieś inne przekształcanie daje fajne efekty.

uPxXU3J.png

 

Szablon planety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ HuderLord: Dzięki, skorzystałem, poprzekształcałem trochę tak by było 6 nieco różnych planet, mam jednak wrażenie że są nieco zbyt słabo widoczne( update screena w pierwszym poście ). Można by je jakoś nieco rozjaśnić? Próbowałem się troche tym bawić ale zazwyczaj przestawały wtedy przypominać planetę, a bardziej zwykłe koło z kolorowymi plamkami. Albo może znasz jakąś stronkę z dobrymi tutorialami do tego programu? W końcu jakieś podstawy grafiki by mi się przydały( może być po angielsku ).

 

@ Lechu4444: Filmik pewnie będzie dopiero, gdy będę mógł zaprezentować pełny przebieg rozgrywki( tu mi głównie brakuje chociąż kilku działających kart ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po wakacjach znowu wziąłem sie do roboty w efekcie czego działają już 3 karty oraz pojawiła się nowa grafika planet( póki co jedna, ale za to z pełni animowanym obrotem ).

Jako że grafiki wciąż są moje, więc raczej nie powalają, dlatego szukam kogoś kto pomógłby mi teraz z GUI.

Był wczęsniej wspomniany deviantart, znacie jeszcze jakieś inne strony na których przesiadują ludzie którzy mogliby pomóc? Ewnetualnie strony na których można założyć temat/podstronę o swoim projekcie. Będę wdzięczny za każdą pomoc : )

 

A tu nowy screen( +aktualizacja w pierwszym poście ):

 

004_3cards_and_anim_planet.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...