Skocz do zawartości

Androidy !


Wojo

Rekomendowane odpowiedzi

elo

 

Mam pytanie jaki android najstabilniejszy , najbardziej wydajny i najlepiej zoptymalizowany ?

Z tego co słyszałem wiele osób nadal pozostaje przy dość starym Ginger Breadzie lecz z tego co zauważyłem wiele urządzeń ma Ice Cream Sandwich.

Czy wersje powyżej GingerBreada są aż tak złe ( Nie licząc ICS )?

A co z HoneyCombem stworzonym pod tablety ? Czy on był aż tak zły ,że jest praktycznie nie używany ( Nie miałem z nim styczności ) ?

Moim zdaniem powinni robić jakieś zmiany aby system działał szybciej i stabilniej a nie ,że na wersję dodadzą kilka widżetów i zbędnych dodatków.

Nie mówię tu o Customowych Romach ,które są często lepsze od oryginalnych ( np. Cyanogenmod ) tylko o standardowych wypiekach ,które coraz częściej okazują się być zakalcem.

Tak samo logika samsunga o wydaniu nowego s4 ale to już sprawa na inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem Froyo ale zmieniłem na Ginger Bread i z tego co zauważyłem jest trochę szybszy i wydajniejszy. Myślałem też o wgrywaniu niestabilnych portowanych wersjach ale na razie wolę się wstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam pewności co do Jelly Beana. Mało telefonów ma JB i właśnie nie wiem co jest tego powodem :P. Przecież zdolny człowiek może przeportować JB na nieobsługiwane urządzenie i działa jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.1 jest wporząsiu, co prawda nie miałem zbytniego porównania (tylko z 2.3) ale czwóreczka chodzi ładnie, ładnie wygląda i jest wystarczająca na tani tablecik

Jak można porównywać różne wersje systemu na różnym sprzęcie? :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam pewności co do Jelly Beana. Mało telefonów ma JB i właśnie nie wiem co jest tego powodem :P. Przecież zdolny człowiek może przeportować JB na nieobsługiwane urządzenie i działa jak ta lala.

Czyli twierdzisz, że da radę uruchomić Jelly Bean na Samsungu Galaxy Pocket, hmm?

Jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre urządzenia mają fabrycznie ustawiony dostęp do roota :D. A robi się to po to aby poprawić wydajność systemu , dostosowywać go do własnych potrzeb i przy okazji zdobywać wiedzę o nim :P. Ja w wolnym czasie spróbuję przeportować cyanogenmoda na tablet Ovo Lite GT ( :( ) tylko muszę się trochę więcej o tym dowiedzieć bo nie wiadomo czy wolna praca jest spowodowana źle zaprojektowanym procesorem czy systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moho:

Nie zgodze się z tobą. Jeżeli masz system bramowany (czyli od operatora) to telefon wykorzystuje tylko 90% swojej mocy. Potem jak byś wgrał jakiś rom z kernelem to byś sobie mógł podkręcić procesor. Ja np w moim mini miałem procek tylko na 600 Mhz a teraz podkręciłem sobie do 806 MHz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim galaxy mini używam standardowego taktowania :P. Ale podkręcenie czasami się przydaje np. do gier. Czasami nawet zmniejszam taktowanie do bodajże 320 mhz i zarządce powersave i bateria starcza nawet powyżej tygodnia przy używaniu telefonu np. do muzyki :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też takie gry jak Gta Vice City , Gta 3 , Max Payne , Dead Trigger , SoulCraft i wiele innych :P. Większość tych złożonych nie pójdzie pod armv6 ale od czego są porty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2.3+ Raczej ja tak sądzę. 2.2 Nie wykorzystuje w pełni możliwości fona. Najlepiej to 4.2

 

Wszystko w tym momencie powyżej API 12 jest ok z uwagi na najnowszą wersję Google Maps, a dokładniej MapFragments które na niższych API nie są obsługiwane, a niestety domorośli twórcy aplikacji (jak i niestety duża część firm) zapomina o korzystaniu odpowiednika Supported dla starszych wersji.

 

Jeżeli jednak, ktoś nie korzysta z telefonu jako nawigacji, ani nie potrzebuje do życia Endomondo-like softu, w dalszym ciągu Gingerbeard jest w czołówce (imho) Androidowych wersji pod względem niezawodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Myślę, że samo działanie systemu bardziej zalezy od sprzętu niż od wersji. Np. Hujawej U8500 tak reklamowany w TV przez Play i Kubę W. to taki szajs, że wszystko laguje, a na telefonie za 1000zł z tym samym systemem raczej nie będziecie narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...