Skocz do zawartości

Komandor DOS.


Moho

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł:

KOMANDOR DOS

 

Gatunek: Gra Platformowa

 

Opis: Prosta gra platformowa w stylu retro/8bit nad którą pracowałem około ponad miesiąc. Nie ślęcząc przy niej 24 godziny na dobę oczywiście, powolutku w wolnych chwilach nad nią pracowałem. Fabuła wygląda mniej więcej tak - W dosyć dalekiej przyszłości na naturalnym satelicie Ziemi - Księżycu, zostaje wybudowana kolonia badawcza. Jak każda korporacja i placówka, potrzebuje oczywiście ochrony, bo przecież nigdy nic nie wiadomo. Na kolonie więc zostaje wysłany wyższej rangi Komandor, chwilę po jego przybyciu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Okazuje się że naukowcy w Księżycowej placówce pracują nad eksperymentami sięgającymi daleko za ludzką moralność.

 

Oki to tyle, być może w finalnej wersji fabuła zmieni nieco rysy, ale póki co jest jak jest ;d

Chciałbym przeprosić za wielkość gry, to niestety przez muzykę która w finalnej wersji będzie inna i również będzie mniej ważyć. Sterowanie to W,A,S,D (również w menu). P - Strzał, Enter - Interakcja. Wszystko z resztą jest wyjaśnione w "Info". To chyba póki co tyle, mam nadzieję że się spodoba.

 

Download: ciach!

Rozmiar pliku: 9,45 MB

 

Autorzy:

Programowanie:
Moho, duże podziękowania dla LionX za pomoc.

Fabuła:
Moho

Grafika:
Moho

Muzyka:
Muzyka póki co pożyczona z

Screeny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się grafika bohatera - reszta ok.

Popracowałbym nad fizyką skoku. W czasie puszczenia W postać nagle zatrzymuje się i opada na dół. Proponowałbym przy puszczeniu W spowolnić unoszenie się tak, aby odbywało się to w miarę płynnie.

Koniecznie dodaj możliwość wyboru sterowania - mi np. nie odpowiada.

 

Trzymam kciuki za grę. Daję 4.5/5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnę pojutrze, na razie ocenię, jak to się prezentuje.

Grafika 8-bitowa, ładna i prosta. Zdecydowanie mi się to podoba. Fajnie, że idziesz w retro i Ci to wychodzi. Mam wrażenie, jakbym oglądał zrzuty z jakiegoś emulatora. :I

Fabuła się trochę zmieni, powiadasz? Bo na razie jakoś ani się nie wyłamuje ani nie przyciąga uwagi. Chociaż lepsza taka, niż żadna albo naprawdę kijowa.

 

Czyli, podsumowując - tak trzymaj, chłopie! Powodzenia, trzymam kciuki. :)

:lubieto:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Z pobieraniem poczekam do nowego demka, ale klimat grafiki b. fajny i nawet mi się fabuła całkiem podoba, także na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś stopniu będzie się rozwijać. Będą dialogi a lokacje wyposażone będą w różny wystrój w zależności od epizodu.

 

Kolejne grafiki:

 

f7j7o6_F.jpg

 

EDIT: Usunąłem an razie link z pierwszym demo, mam nadzieję że mod nie opieniczny mnie za to i ewentualnie przeniesie grę do Zapowiedzi. xd

 

Przeniesiono - Uzjel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

screenshot111.png

 

screenshot112.png

 

Oki, dużo zmian, nieco koncepcja uległa zmianom, wszystko nieco mniejsze i bardziej estetyczne. No i wszystkie sprity gotowe. Wiem że obiecałem demo, ale tuż, tuż. ;d Wydam je z opóźnieniem lekkim ponieważ napotkałem troszkę problemów. Póki co nakarmię was jeszcze screenami : p Enjoy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEMO.

 

Dwie krótkie mapy pokazujące jak to będzie w chwili obecnej wyglądać. Trochę baaaaaaardzo jednak się przedłużyło, ale inne sprawy też są przecież ;p

 

Nie ma healthbar'a, ale poziom bohatera jest, więc uważajcie na przeszkody. W razie gdy zginiecie, wystarczy wdusić "Continue" i zaczniecie grę od ostatniej mapy. Póki co nie ma też do czego strzelać - wrogowie są gotowi, lecz nie ma jeszcze stosownych map a nie chcę ich umieszczać zaraz na samym początku gry. W zasadzie chyba tyle, jak już wspomniałem dużo zmian, głównie graficznych, kilka poprawek w kodzie i da się grać. W razie jakiś błędów proszę mnie tutaj informować. ;p Cały pierwszy epizod (gdy go skończę oczywiście) planuję wydać jako pełnoprawne demo z końcowym bossem.

 

Jak zwykle, miłego ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu teraz, gdy jest kolejne demo, nikt nie komentuje gry.

 

Zapowiada się super, jest już namiastka specyficznego klimatu, muzyka fajna (skąd ją wziąłeś?), samo demo, pomimo tylko 2 plansz, jest całkiem dopracowane, nie zauważyłem wielu bugów (które zresztą zaraz opiszę - wiem, że część jest pewnie po prostu jeszcze nie zrobiona, ale być może jest coś, co przeoczyłeś). Co do grafiki, nie mam zastrzeżeń, słabo się na tym znam, ale podoba mi się.

 

Lista rzeczy, które wymagają poprawki:

 

1. Denerwuje mnie to, że postacie mówią powoli, a nie da się przyspieszyć ani przewinąć dialogów.

2. Kilka błędów w tekstach.

3. Postać jakoś dziwnie wskakuje po tych takich drabinkach.

4. Niektóre ściany można przelecieć głową.

5. Gdy dojdzie się do krawędzi ekranu, gdzie nie ma żadnej ściany i wciśnie się klawisz skoku, to się dźwięki chrzanią.

6. Czasami napisy nachodzą na siebie (np. liczba punktów, jak się ich zdobędzie za dużo, to włazi na napis "weapons")

7. No i pamiętaj o dodaniu jakiegoś wskaźnika życia.

 

Jak coś jeszcze wyłapię to napiszę, na razie to co jest oceniam na 4, pozytywnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Po pierwsze, gra zmieniła nazwę z "Komandor DOS" na "Commander BIT" ;p Wiecie, nie chcę żeby M$ się przyczepił xd

 

Przeliczyłem się nieco i tak naprawdę jeszcze troszkę czasu mi zajmie skończenie całego pierwszego epizodu. Póki co jest połowa, więc 6 grywalnych mapek, z czego dwie (pierwsza i ostatnia) to tylko intro i zakończenie demo. Zakładam że każdy epizod to będzie mniej więcej 10 grywalnych map. Co dalej? Dużo poprawek w kodzie, kilka nowych estetycznych obiektów, poprawione dialogi i kilka dodanych. Dialogi niestety nie zmieniły się pod względem działania a wiem że kilka osób się już skarżyło że zbyt długo się ciągną i nie da się ich przyspieszyć. Prawnie na pewno to poprawię gdyż dialogi będą kluczowe do poznania fabuły.

 

Co do muzyki, wydaje mi się że muzyk odwala dobrą robotę, jednak ostatnio ciężko mi go złapać i namówić by skończył chociaż jeden utwór xd czego efektem niestety jest ten niezbyt spójny utworek który po dłuższej grze może rzeczywiście irytować ;p

 

Do znanych mi błędów należą:

- Niektóre obiekty okazują się być przed hero i go zasłaniają.

- Zombie w skafandrze ma problemy z opanowaniem nieco odmiennej grawitacji na księżycu xd

 

No to chyba tyle, czekam na sugestie, wyłapywanie błędów i oceny. ;d A i oszczędzajcie amunicję. ;d

 

Kilka nowych screenshotów:

 

screenshot100.pngscreenshot101.pngscreenshot102.pngscreenshot103.pngscreenshot104.pngscreenshot105.png

 

Szczególne podziękowania znów dla lionx'a i kilka innych osób za pomysły i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...