Skocz do zawartości

FARE


dyzmek

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie zrobiłem drógi rodzaj móru zacznie się on już od aktualnie robionego poziomu bo z samą czernią w każdym poziomie było by zbyt monotomnie. Na dziś wystarczy , zaraz spać i trzeba myśleć nad kolejnymi elementami gry i zagadkami ;)

 

tak wygląda kolejny mór :

 

https://gmclan.org/up6167_6_Fare_nowy_mor.html

No teraz dużo lepiej. Fajnie jakby się mógł w miarę łączyć z resztą.

 

BTW. Pisze się "mur".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dyzmek, jezeli przez tak dlugi czas wciaz tworzysz takie potworki jakie tworzysz...

jezlei przez tak dlugi czas nie nauczyles sie programowac w gie em elu to wybacz ale..

Po prostu sie nie nadajesz!

(...)

...pewnie kiedys nauczysz sie programowac. ale ze brak ci iskry do tego to chyba juz dzisiaj wiesz sam, robienie takich gierek to nie jest "praca przy tasmie"

 

Nie wiesz nic o temacie, o dyzmku ani jego grach. Siedzialem z nim "nieco" dluzej od Ciebie i powiem Ci:

On MA iskre ale nie ma umiejetnosci ani pojecia jak je zdobyc. Dlatego wiele osob muy w tym pomaga.

Masa gier pod rzad bedacych jedynie kopiami cudzych kodow bylo efektem braku uswiadomienia ze trzeba podejsc do tego inaczej.

 

Jak to sie mowi: LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE. Więc nie narzekaj tylko doceń że zrozumiał, wziął się za siebie i dobrze mu to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu sie nie nadajesz!

 

Najgłupszy argument jaki można usłyszeć. W takim razie po przeczytaniu twojego postu mógłbym dojść do wniosku, że nie nadajesz się do pisania po polsku.

 

Zrozum to jak chcesz, ale kazdy kiedys zaczynal, np my w zeszlym roku nic wogole nie slyszelismy o programowaniu i gml'u czy gamemakerze.

 

Patrząc na wasze gry, myślę że niewiele się przez ten rok zmieniło.

 

powstaja przez kopiowanie cudzego kodu

 

Przecież napisał, że tym razem kod tworzy całkiem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Jakbyś jeszcze dopracował ułożenie tilesów do końca, tzn. Takie pierdoły jak kafelki pożerane w połowie przez ściany to by było super :3

W życiu nie musiałeś przycinać kafelków jak je układałeś w domu bo wchodziły w ścianę? D:

 

brak ci iskry

Całości nie skomentuje, bo już mnie uprzedzili, ale co do samego tego "brak ci iskry" - AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAAHAHAHAHAHAH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale nie przeceniaj naszych umiejetnoisci graficznych.

Fajnie widziec ze Shil ma swojego agenta, tylko ciekawe czy ona o tym wie?

Bo moim zdaniem to Shil twoja protekcja, jest potrzebna jak lysemu grzebien.

 

Dyzmek, jezeli przez tak dlugi czas wciaz tworzysz takie potworki jakie tworzysz...

jezlei przez tak dlugi czas nie nauczyles sie programowac w gie em elu to wybacz ale..

Po prostu sie nie nadajesz! Zrozum to jak chcesz, ale kazdy kiedys zaczynal, np my w zeszlym roku nic wogole nie slyszelismy o programowaniu i gml'u czy gamemakerze. Jezeli po takim czasie ty piszesz ze twoje, naprawde proste "gry" :) powstaja przez kopiowanie cudzego kodu, no to wez sie sam zastanow, a nie sluchaj pseudo-doradcow.

 

...pewnie kiedys nauczysz sie programowac. ale ze brak ci iskry do tego to chyba juz dzisiaj wiesz sam, robienie takich gierek to nie jest "praca przy tasmie"

Stary, po prostu spier*alaj. Przepraszam.

Teraz dyzmek się stara i teraz pozytywne oceny są na serio. Wcześniej często było tak, że wystawiane były na jaja (chociaż imo ostatni Revenge był spoko), ale teraz srlsy widać u niego progress. I bardzo dobrze, niech idzie w tym kierunku. Chwała dyzmkowi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz udaję się na praktykę , po powrocie piszę Fare dalej ale mam masę pomysłow , po malutku stopniowo będę je wprowadzał , nie wszystko na raz to jedna z zasad jakie teraz uznaję , lepiej coś robić po mału a dobrze a jeżeli chodzi o post użytkownika t-800 cóż wrócę dziś do domu około 17 to zagram w jakąś jego grę noi oczywiśćie przyznam mu szczery komentarz , nie mówie złośliwy ale będzie ogólny skoro , t-800 nie toleruje czyjegoś postępu tylko krytykuje no to cóż :)

 

Jednak mam wolnę dziś od praktyki , więc dziś będę dalej pisał Fare :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiałem i zastanawiałem czy ukazać publicznie fabułkę gry , ale chciał bym byśćie ją poznali mam nadzieje że się spodoba :)

 

Parę tysięcy lat temu żyli sobie Król i Królowa , mieli oni syna który miał piękną

narzeczoną. Po ślubie Król z Żoną chcieli oddać Królestwo pod jego władze , gdy w dzień

ceremoni zauważono że zniknoł Piękny lśniący diament który miał być prezentem dla wybranki

serca księcia. Sprawcę odnaleźiono bowiem Król nakazał przeszukać wszystkich i wszystkie

pomieszczenia , złodziejaszka wrzucono do lochów zamku , wszystko miało być dobrze

aczkolwiek nie było , okazało się że złodziej doskonale zna magię i postanowił zaklęć

brylant , każdy kto go ujrzy na drógi dzień obudzi się starszy o 50 % dotychczasowego wieku

Król i Królowa umarli następnego dnia , Książe zabił się z rozpaczy utraty rodziców a

nie doszła Królowa otruła się nie chcąc żyć bez ukochanego , legenda głosi że te wszystkie

duszę do dziś są w zamku i czekają aż ktoś wypowie słowa odwracające zaklęcie i odczaruje

go na miejsce , oczywiśćie nie wróci im to życia ale sprawi że ich dusze zaznają spokój.

 

W czasie teraźniejszym zainteresował się tą historią pewien Archeolog nad którym

przejmujemy kontrolę w grze , bowiem paru śmiałków którzy udali się na poszukiwania

starego zamku , lochów i diamentu nie wróciło nie wiadomo dlaczego , nasz Archeolog

doskonale wie którędy się udać by znaleść wejśćię do zamku , przebędziemy wiele

niebezpiecznych lokacii i pozimów wymagających od gracza nie tylko umiejętnośći wciskania

klawiszy ale i umiejętnośći rozwiązywania zagadek łatwych jak i tych bardziej

skomplikowaqnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to kiedyś wszystko w swoim czasie , by robić bardziej wymagające gry będę się jeszcze musiał wiele nauczyć , dużo nauki mnie czeka , gdy już będę na tyle umiejętny napisze remake ;) póki co myślę nad Fare to jest gra na teraz której ukończenie jest dla mnie sprawą pryjorytetową , lecz jeszcze wiele miesięcy pisania tej że gry , bo wszystko musi być na cacy tak jak sobie w głowie wymażyłem :).

 

Chcę by wszystko było jak najlepiej i naj ładniej zabrałem się za lekkie podrasowanie poniektórych grafik , screeny ze zmian wrzucę po ukończeniu zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o widoczność każdej kratki ? właśnie pracuję nad usunięciem tego bo mi też się to nie podoba ;D

 

Buduję całe pomieszczenie od nowa bo , faktycznie nie równe są linie tej lawy jednak tak a dróga inaczej i wygląda to kiepsko , ale przebudowa już się zaczyna podeślę screena jak ukończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak prezentuje sie nowa lawa i lekko podrasowane płytki

 

https://gmclan.org/up6167_6_Fare_lava_test.html

 

lawa to nie jeden sprit to płynniutka animacja gęstej falującej i wrzącej lawy , więc będzie gorąco :)

Nagraj może jakiś filmik jak ta lawa wygląda w ruchu :D

Tutaj nie podoba mi się jedynie grafika tego mostu, chyba że to na razie placeholder.

 

Dyzmek, jezeli przez tak dlugi czas wciaz tworzysz takie potworki jakie tworzysz...

jezlei przez tak dlugi czas nie nauczyles sie programowac w gie em elu to wybacz ale..

Po prostu sie nie nadajesz! Zrozum to jak chcesz, ale kazdy kiedys zaczynal, np my w zeszlym roku nic wogole nie slyszelismy o programowaniu i gml'u czy gamemakerze. Jezeli po takim czasie ty piszesz ze twoje, naprawde proste "gry" :) powstaja przez kopiowanie cudzego kodu, no to wez sie sam zastanow, a nie sluchaj pseudo-doradcow.

 

...pewnie kiedys nauczysz sie programowac. ale ze brak ci iskry do tego to chyba juz dzisiaj wiesz sam, robienie takich gierek to nie jest "praca przy tasmie"

Już się popisaliście kółkiem i krzyżykiem twierdząc, że ma super AI. W rzeczywistości było wrażenie, że komputer stawia wszystko randomowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, po prostu spier*alaj. Przepraszam.

Teraz dyzmek się stara i teraz pozytywne oceny są na serio. Wcześniej często było tak, że wystawiane były na jaja (chociaż imo ostatni Revenge był spoko), ale teraz srlsy widać u niego progress. I bardzo dobrze, niech idzie w tym kierunku. Chwała dyzmkowi!

 

Pozdrawiam cie bedziom, a zwlaszcza tutejsza kadre moderatorow.

Reszta odpowiedzi w sygnaturce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się zrobić fajny effekt mostu że tak to nazwę , jest fajny odbijają się na nim fajnie fale lawy taki effekt udało się uzyskać mało tego , wyszedł fajny effekt powylamywanych desek z mostu , albo po odpadały ze starośći :)

 

zobaczcie sami https://gmclan.org/up6167_6_new_graphics_Fare.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się zrobić fajny effekt mostu że tak to nazwę , jest fajny odbijają się na nim fajnie fale lawy taki effekt udało się uzyskać mało tego , wyszedł fajny effekt powylamywanych desek z mostu , albo po odpadały ze starośći :)

 

zobaczcie sami https://gmclan.org/up6167_6_new_graphics_Fare.html

 

Teraz lepiej. Poręcze od mostu nie pasują IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...