Skocz do zawartości

GMS - Aplikacje dla Android


Cz3ster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka lat temu tworzyłem gry w Game Maker 7, jako że był ze mnie wtedy marny grafik/programista postanowiłem zakończyć zabawę z tworzeniem gier.

Od pewnego czasu mam chrapkę na tworzenie aplikacji dla platformy Android w tym celu poszukałem różnego rodzaju platform/edytorów i tak właśnie znalazłem Game Maker Studio.

Ogólnie zanim zacznę pracę z GMS (o ile zacznę) to chciałbym uzyskać jak najwięcej informacji dotyczących tworzenia gier dla Android, zobaczyć jakieś przykładowe aplikacje, czy można sprzedawać aplikacje komercyjnie, wyświetlać reklamy AdSense

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wiesz, że GMS do robienia gier dla Androida jest płatny kilkaset zł?

2) Ogólnie gry robione w GMS działają tak samo pod Androidem, jak PC - a na stronie Yoyogames masz przykłady w HTML5

 

Fervi

Wiem jakie są ceny, wersja która mnie interesuje to koszt $150, w chwili obecnej testuję GM: MIPS Edition.

Lepiej spróbuj coś zrobić w Eclipse.
Ucząc się Java + poznanie SDK dla Androida zajmie zbyt wiele czasu, natomiast nie widzę takiej potrzeby jeśli mam narzędzie które pomoże mi w krótszym czasie na stworzenie aplikacji która tak naprawdę nie jest zbyt skomplikowana.

 

Uzjel zaraz pobiorę na telefon i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucząc się Java + poznanie SDK dla Androida zajmie zbyt wiele czasu, natomiast nie widzę takiej potrzeby jeśli mam narzędzie które pomoże mi w krótszym czasie na stworzenie aplikacji która tak naprawdę nie jest zbyt skomplikowana.

Nikt nie każe pisać w czystym SDK. Zawsze możesz użyć jakiejś prostej biblioteki do tworzenia gier pod Androida typu libgdx. Chociaż to wciąż wymaga pewnej znajomości Javy (która w sumie nie jest trudnym językiem imho). Chociaż, jak chce się coś nieskomplikowanego, to też osobiście wolałbym pisać w GM.

 

A więcej GMowych gier na Andka znajdziesz tu: http://gmc.yoyogames.com/index.php?showforum=121

 

EDIT: Odnośnie reklam, to jest wbudowana obsługa ich w GM:Studio. Sprawdź sobie w dokumentacji GM:S dział Reference->Advertising and Analytics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...