Skocz do zawartości

Bonfire


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

Spine ładnie wspiera. Ale to jest ostateczność, bo to naprawdę sporo roboty. Na razie szukam rozwiązania "good enough". Bo wiecie - zapętlony gif, w którego można się wgapiać pozwala wyłapać takie problemy. A normalnie rzadko widzi się postacie stojące w miejscu przez dłuższy czas i raczej się jest zajętym myśleniem co kliknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ja w GM sprawdzałem to demo spine i tam średnio działał blending między jedną a drugą animacją (skakały), więc... wywalać 300-400zł na Spine i się je**ć z tym potem parę tygodni to też nie ma sensu. Gra jest już zbyt daleko, żeby teraz to zmieniać bo przecież cały system walki się na tych animacjach opiera. A postaci do poprawek wtedy jest bardzo dużo (przeciwnicy też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gnysek napisał:

Ja w GM sprawdzałem to demo spine i tam średnio działał blending między jedną a drugą animacją (skakały), więc... wywalać 300-400zł na Spine i się je**ć z tym potem parę tygodni to też nie ma sensu.

 

Szkoda :(. Choć może się zmieniło w dwójce, bo pamiętam, że cośtam poprawiali. Spine'a i tak mamy, więc niby można sprawdzić, ale owszem - już nie w tej grze. I tak powstaje milion lat i pora na wersję Early Access, żeby zobaczyć czy kogoś w ogóle to interere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Demo masz dołączone w sekcji tutorials od 1.4, możesz sprawdzić.

Na dwójce pewnie by nie poszło bo trochę olewają Spine (są zawsze 1-2 wersje do tyłu względem numeracji 3.x).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Tę grę MoaCube też chętnie kupię, bo o ile Visual Novels to tak średnio (a przynajmniej na PC - na komórce w autobusie kto wie... czemu nie ma jeszcze mobilnych wersji ^_^ ?), o tyle RPG/rogalik, a zwłaszcza taki szybki - jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
2 godziny temu, TeeGee napisał:

Haha, gdybym miał złotówkę za każdego znajomego, który mi to mówi, to mógłbym puszczać Bonfire jako freeware. :D

A wersji mobilnych naszych VN nie ma, bo lenistwo. Na tym etapie już nie mam innych wymówek. 

 

Haha, zrobić Ci demo z wersji z YYG Bundle ? :P Nawet wersję web z reklamami google mozna by zrobic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak przegrywać, to ze stylem!

 

BonLoseWithStyle.gif

 

Ogólnie teraz robię trochę testów wśród znajomych i na razie feedback jest bardzo fajny. Za to już widzę, że nawet proceduralnie generowana gra wymaga jakiegoś quest loga i innych mechanizmów śledzenia progresji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ej, a bo w ogóle to Bonfire w zasadzie jest skończone i niedługo wyłazi na Early Accessa na Steamie!

 

Wygląda teraz tak:

bonf_main.gif

 

Jak tak wszystko policzyć od pierwszego prototypu, to klepałem to ponad 6 lat. Wiadomo, że nie przez cały czas, bo dopiero pod koniec zeszłego roku przysiadłem nad projektem tym full-time, ale to i tak najdłużej jak kiedykolwiek robiłem grę.

W każdym razie można już wbijać na Steama i wishlistować! Strasznie się narobiłem nad samą stronką sklepową, ale imho fajnie wyszła!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to akurat rynek jest taki, że sam się zastanawiam czy jeszcze "można żyć". :D 

Z ekipą MoaCube pracujemy teraz nad większym projektem, ale to jeszcze nic, co mogę ogłosić. Bonfire robimy we dwójkę z dziewczyną i muszę przyznać, że to jest całkiem super. Klimat trochę jak kiedy klepałem Magi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od wczoraj ze Steama można pobrać darmowe demko Bonfire. Jak ktoś jest ciekawy nad czym tak pracowaliśmy, to niech sobie obada!

 

freedemo_gif_opt.gif

 

Demo jest całkiem spore (od 1h do 3h gameplayu) i daje niezły ogląd tego, czego można się spodziewać po premierze EA za parę miechów. Sejwy są kompatybilne z pełniakiem jakby co. ;)

Jeśli ktoś ograł i ma jakieś spostrzeżenia, to ja oczywiście zawsze chętnie poczytam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Świetnie wyglądają wszelakie interfejsy, świetny font, daje klimacik.

 

Zaskakujące jest to, jak mało zmienił się ekran bitwy od czasów dema w które grałem :P

 

2014:

Bon_new_whole.jpg

2020:

ss_55d0cec9c68f3ffd9467e87917418a9968b43

 

 

Btw. byłem święcie przekonany, że ten pierwszy screen był co najwyżej z 2017-2018, a nie 2014, to już naprawdę tyle lat? Gdzie ten czas spierdzielił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzeń gry jest praktycznie taki sam od pierwszej alfy, więc akurat nic dziwnego, że ekran walki ma cały czas bardzo podobny układ.

 

Ale no tak. Te daty są kosmiczne nawet dla mnie i za każdym razem doznaje lekkiego szoku, jak czytam, że ktoś czeka na to od 2013 roku czy coś :D. W sumie taki urok projektu pobocznego. Całą produkcję da się pewnie skompresować do jakichś dwóch lat z hakiem - i tak to widzę w swojej głowie - tylko że pomiędzy było jeszcze milion innych rzeczy a czas w miejscu nie stał. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

A to jest dalej projekt poboczny i pracujesz jeszcze nad czymś innym ? :D

Pamiętam jak przy którymś piwie w Wawie mówiłem "we rób to Bonfire, to dobra gra będzie", a Ty nie miałeś przekonania i uważałeś to raczej za taki test i trochę zabawę konwencją, że za mało osób by w to grało wiec się nie opłaca dalej robić, gdzieś tam nawet przewijała się wizja wskrzeszenia Magi 2 (chyba nawet Gracjana albo Kasia robiły testowo grafikę jednej z postaci jak kojarzę, tego potwora skalnego? to już tak dawno, że mogłem pomylić). Zresztą, pewnie gdybyś nawet wskrzeszał Magi 2 to pewnie by dziś dostało zupełnie nowy tytuł ;) No i w sumie Bonfire jest takim trochę Magi, tylko czary są zamienione na bardziej przyziemne sposoby atakowania (chociaż część by pod czary podciągnął).

 

Oby to był czarny koń Twoich produkcji i też okazał się niemałym hitem, mimo tego początkowego braku przekonania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...